Neseniai apie kraujo vėžio diagnozę viešai prabilęs kompozitorius Stanislovas Stavickis-Stano sako, kad tai buvo juodžiausias laikas jo gyvenime: „Kad suprastume mastelį, pasakysiu, kad seniai su Deivydu Zvonkumi bandėme mesti svorį, bet nenukrito nei vieno kilogramo. Kai sužinojau savo diagnozę ir nežinojau perspektyvų, per dvi savaites numečiau 5 kg. Tai buvo pačios sunkiausios savaitės mano gyvenime“.

 

Stano_VSR

Trijų vaikų tėvas Stano prisipažino, kad išgyveno milžinišką baimę dėl ateities: „Didžiausia baimė – nepamatyti, kaip užaugs mano vaikai, kaip užauga dukra, o mažesni gali neprisiminti, kaip tėtis atrodė.“ Suvokęs, kad pats su savo jausmais nepajėgus susitvarkyti, garsus kompozitorius ryžosi ieškoti psichologų pagalbos: „Svarbiausia nelikti vienam, ieškoti pagalbos ir kalbėti. Stengiausi pasislėpti, nes jaučiau gėdą, paskui galvoju, kodėl. Juk aš nekaltas, kad taip atsitiko, ir yra neteisingi jausmai, jų neturi būti.“

 

Praėjęs chemoterapijos kursą, Stano sako: „Aš pasveiksiu“ ir kviečia padėti kitiems, susidūrusiems su onkologinėmis ligomis. LNK laidoje „Valanda su Rūta“ šį ketvirtadienio vakarą 20 val. bus kalbama apie mažuosius pacientus, besigydančius Santaros klinikų Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos skyriuje. Kasmet į šį skyrių atvyksta apie 60–70 naujų pacientų, kurių amžius nuo kūdikystės iki 18 metų. Dažniausia diagnozė jiems – leukemija, arba kraujo vėžys. Ligoninė šiems mažiesiems pacientams tampa antraisiais namais – keliems mėnesiams, o neretai ir metams. Deja, šiuo metu iš penkiolikos palatų aštuonioms labai reikalingas remontas. Likusios septynios suremontuotos prieš keletą metų.

 

„Negaliu įsivaizduoti tos baimės, to skausmo, to nusivylimo, ką patiria šie žmonės. Pačiam sirgti ne taip baisu, bet kai serga vaikas… Todėl jeigu žmonės turi tokią galimybę ir gali prisidėti savo auka ar skambučiu, tai yra labai svarbu padėti,“ – aukoti kvies Stanislovas Stavickis-Stano.

 

Studijoje aukoti kvies ir buvęs krepšininkas, savo vardo labdaros fondo įkūrėjas Rimantas Kaukėnas, kurio abu tėvai sirgo vėžiu. Taip pat laidoje svečiuosis ir mažieji pacientai, ir jau suaugę praeityje sirgę vaikai, ir jiems gyvybes išgelbėję gydytojai.

 

Šį ketvirtadienį 20 val. LNK televizija ir laida „Valanda su Rūta“ kviečia padėti vėžiu sergantiems vaikams ir paremti Santaros klinikų Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos skyrių. Paaukoti ir prisidėti prie palatų rekonstrukcijos galite paskambinę numeriu 1490, auka – 2 eurai.