Šią vasarą, keliaujant po regioninius parkus, dainininką, televizijos laidos „Misija – VASARA“ vedėją Vaidotą Baumilą lydi vis naujos patirtys ir atradimai. Ir ne visada jie būna pozityvūs. Keliaujant ežerų pakrantėmis, žvelgiant iš toliau, viskas atrodo švaru, puikiai sutvarkyta ir prižiūrima. Akys užkliūva vos už keleto laužavietėje paliktų šiukšlių. Tai dažniausiai vienkartiniai griliai, plastikinės ir popierinės maisto pakuotės, kurias vis dar palieka lietuviai. Tačiau pačios ežero pakrantės nustebina itin nemaloniai. Vaidotui tenka įbristi į vandenį, kad pamatytų, kiek daug plastiko atliekų yra tiesiog „įaugę“ į ežero krantus. Ar jos čia buvo paliktos, ar per keletą metų suneštos – nėra taip svarbu. Vaidotas Baumila, plėšdamas iš dirvono pakrantėje ežero bangų suplaktų plastiko maišelių krūvas, negalėjo atsistebėti, kad jie jau beveik „įsišakniję“. Kuo toliau Vaidotas valė ežero pakrantę, tuo labiau jį stebino  įdomesni radiniai: žvejų palikti valai, metalo kabliukai, neaišku kam naudojamos vielos kilpos ir net elektros baterijos. Visos šios atliekos buvo taip meistriškai apsigyvenusios po ežero kranto velėna, kad  sunku ir suprasti, kiek laiko jos čia pratūnojo.

 

Misija - VASARA_1

 

„Liūdniausia tai, kad akivaizdžiai matosi, jog čia mūsų žvejų paliktos šiukšlės. Negražu, negerai…būkit malonūs susitvarkykite kiekvienas savo atsineštas šiukšles“, – Vaidotas Baumila kreipėsi į Lietuvos žvejus. Po kiekvieno žygio po regioninius parkus Vaidotas šiukšles išrūšiuoja ir tik po to išmeta. Tačiau šį kartą visos šiukšlės buvo tokios permirkusios ir sulipusios viena su kita, kad teko jas visas parsivežti iš miško ir išmesti į mišrių atliekų konteinerį.

 

Misija - VASARA_2 Misija - VASARA_3

 

Asvejos regioninio parko gidė Laura Leškevičiūtė pasidžiaugė, kad pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ kasmet organizuoja žygius ir skatina ne tik rinkti, bet ir rūšiuoti šiukšles. „Mūsų parką kasmet aplanko labai daug poilsiautojų, lankytojai vis švariau palieka aplinką, kurioje ilsėjosi, o mes prašome tų, kurie rado arba patys atsivežė daug šiukšlių ir nebepajėgia jų išsivežti, atsiųsti mums į Asvejos regioninio parko lankytojų centrą tos vietos koordinates ir mes sutvarkysime jūsų paliktas šiukšles“, – sakė Laura Leškevičiūtė.

 

Misija - VASARA_4 Misija - VASARA_5

 

Kokius gamtos ir kultūros paveldo objektus galima aplankyti Asvejos regioniniame parke ir kur patogiausia poilsiauti, kviečiame žiūrėti laidoje „Misija – VASARA. Su Vaidotu Baumila“ šeštadienį 11 val. per „Lietuvos ryto” televiziją.

   

Laidos rengėjų nuotr.