Valdžia pagaliau oficialiai pripažino, kad egzistuoja dvi Lietuvos – turtėjantis ir augantis Vilnius bei nugyventa provincija. Šalis padalyta į du regionus: Vilnių ir likusią Lietuvą. Planas sukurptas tam, kad nebūtų prarasta ES parama, tačiau ar  beveik trys milijardai eurų prikels prasigėrusį kaimą?

 

tapiniene1_1600x984

Karštoje ,,Info TV” laidos diskusijoje ,,Diagnozė: valdžia” šį sekmadienį 19.30 val. ietis surems turtingiausiu kaimiečiu tituluojamas Ramūnas Karbauskis ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

 

,,Kaimietis – man šis žodis nėra užgaulus. Jis tiesiog atspindi didelės dalies Lietuvos gyventojų ir dabartį, ir praeitį. Ir vilniečiai yra tik antros, trečios kartos kaimiečiai”, – ,,Info TV” laidoje ,,Diagnozė: valdžia” pareikš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos primininkas, vienas turtingiausių lietuvių, Ramūnas Karbauskis.

 

Tauragėje užaugęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad Lietuvą reikėtų nustoti dalyti. Visiems – ir kaimiečiams, ir miestiečiams čia gyventi turėtų būti patogu.

 

,,Yra sakoma, kad Vilniuje gyvena tik kauniečiai ir kaimiečiai. Visokių tų posakių yra. Kalbate apie kaimą, o į jį nuvažiavus lygiai taip pat kiltų klausimas, ar žodis miestietis nėra įžeidžiantis žodis”, – tikins R. Šimašius.

 

,,Matau dvi Lietuvas, matau begalinį dugną, į kurį atsitrenks tik trečia karta. Vilniaus rajone yra kaimas, kuriame visi žmonės gyvena tik iš negalios pašalpos. Kaimas skendi girtuoklystės bedugnėje”, – sako nuolat siužetus provincijoje rengianti žurnalistė Rūta Sinkevičienė. Pasak R.Sinkevičienės, kas iš tų renovuotų bibliotekų, jei jose nebėra kam sėdėti.

 

,,Aš esu pesimistas, tie žmonės turės išmirti, jie turės pasitraukti. Jam gali duoti ką nori – čia mentaliteto klausimas. Jie žuvę ir žlugę ir jokios programos nepataisys, kaip gėrė – taip ir gers”, – aiškins žurnalistas V. Rachlevičius.

 

Į niūrią ateitį kaimui piešiančių žurnalistų atlapus kibs Kelmės rajono aktyvistas Žanas Talandis.

 

,,Tas paskutinis alkoholikas kaime, kur šiandien į snukį, o rytoj vėl  kartu geriam. Jis bus nuoširdesnis už tą rafinuotą politiką, kuris tave suės su visais anūkais. Niekas nėra daroma, kad kaime būtų geriau gyventi. Yra tik gražios šnekos”, – kartėlio neslėps Ž. Talandis.

 

Pasak stambiausio Lietuvos žemės valdytojo, savo lėšomis kuriančio pavyzdinį Naisių kaimą, formuojama nuomonė, kad kaimas prasigėręs ir baigia išmirti. Tačiau esą yra ir kitokių pavyzdžių.

 

,,Daug kas pasikeitė. Kombainai kainuoja tiek, kiek penki nauji miestiečio ,,Mercedes’’ automobiliai, melžėja valdo galingus ir išmanius robotus”, – apie šiuolaikinį kaimą pasakos R. Karbauskis.
Lietuvą padalijus į du regionus – turtingesnį Vilnių ir likusį regioną, šalis pretenduos gauti beveik 3 mlrd. eurų. Dalis šių pinigų teks ir ne itin skurstantiems regionams.

 

,,2,7 mlrd. eurų yra labai didelė suma, dėl kurios verta padalyti Lietuvą. Aš visai ne prieš būti skurdžioje Lietuvoje, tam kad galėčiau sukurti daugiau pridėtinės vertės savo kraštui”, – tikins Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

 

Ar milžiniška pinigų injekcija gali reanimuoti Lietuvos kaimą? Kodėl penkios jaunos merginos kaime – šventė? Kodėl vos 30 km nuo sostinės žmonės vis dar važinėja arklio traukiamasi vežimais?

 

,,Diagnozė: valdžia” sekmadienį 19:30 per ,,Info TV” su Rasa Tapiniene.