Tvirtų ir ilgų santykių paslaptis – tai mokėjimas laikyti save ir savo partnerį svarbiausia gyvenimo dalimi. Antroji pusė turi jaustis svarbesnė negu bet kas kitas. Į santykius reikia investuoti daug laiko ir energijos, kad brangiausias žmogus nesuabejotų jūsų meile.

 

"poros ritualai"

Santykių ritualai – labai svarbi santykių, kurie spinduliuoja meilę ir rūpestį, dalis. Maži ritualai padeda išlaikyti santykius stiprius ir gyvybingus. Ritualai – tai tokie veiksmai, kurie atliekami kiekvieną dieną dviese. Ritualu gali tapti dantų valymasis rytais, rankų plovimas prieš vakarienę, bučinys prieš miegą ir t. t.

 

5 santykių ritualų tipai:

 

 • Poros ritualai. Poros susikuria tradicijas, kurios prisimenamos, leidžiant laiką kartu. Šiems ritualams teikiama pirmenybė. Pora gali atsisakyti kitų pasiūlymų, kad pabūtų dviese ir užsiimtų jiems malonia veikla.

 

 • Kasdienė rutina ir užduotys. Tai bet kokios užduotys ir kasdieniai veiksmai, kurie atliekami tam, kad sustiprintų tarpusavio artumo jausmą.

 

 • Intymumo išraiškos. Kaip pora išreiškia intymumą ir meilę, kad sustiprintų artumo jausmą.

 

 • Bendravimo ritualai. Kaip pora bendraudama stiprina tarpusavio ryšį.

 

 • Švenčių ritualai. Kaip pora švenčia gimtadienius, religines šventes, jubiliejus ir t. t.

 

14 realių porų ritualų, padedančių stiprinti santykius:

 

 

 • 32-ejų metų Priyanka ir 33-ejų jos vyras Ragu (susituokę 3,5 metų) turi ritualą, siųsti asmenukes. Moteris dažnai buvo išvykusi į verslo komandiruotes, o vyras dirba ilgas valandas ligoninėje. Jie ne visada gali susiskambinti telefonu, todėl asmenukės jiems padeda neprarasti tarpusavio ryšio, rašo msn.com.

 

 • 29-erių metų Kristen ir 27-erių Adamas (susituokę 2,5 metų) yra sugalvoję vienas kitam juokingas, mielas pravardes, kurios santykiams suteikia žaismingumo, padeda pakelti nuotaiką ir primena smagius dalykus.

 

 • 28-erių metų Robin ir 34-erių Derrickas (susituokę 2,5 metų) yra susikūrę slaptą signalą, kurį naudoja, kai nori meiliai prisiglausti ir pasimyluoti. Išgirdęs šį signalą partneris meta visus darbus ir ateina į lovą pas prisilietimų pasiilgusį mylimąjį.

 

 • 32-ejų Shannon ir 45-erių Peteris (susituokę 10 mėnesių) įsigijo žinučių – piešinių lentą, kurioje pažymi ką nors mielo kiekvieną dieną.

 

 • 31-erių Ashley ir 33-ejų Brianas (susituokę 3 metus) kiekvieną dieną randa laiko trumpiems šokiams. Jie turi kiekvienos savaitės dienos šokį, taip pat pusryčių, pietų ir vakarienės šokius. Šokis – tai būdas pralinksminti vienas kitą ir priversti nusišypsoti net tada, kai atrodo, kad pasaulis slysta iš po kojų.

 

 • 30-metė Mathilde ir 33-ejų Paulas (susituokę 2 metus) kiekvieną rytą atlieka tokį ritualą: vyras pažadina savo gyvenimo moterį, prieš išeidamas į darbą. Atsisėda ant lovos krašto ir paklausia, kokie žmonos dienos planai. Tada žmona paklausia to paties savo vyro. Galiausiai jis pabučiuoja žmoną ir atsisveikina. Pokalbis trunka 5 – 10 minučių, tačiau to užtenka, kad sutuoktiniai pasijusti mylimi ir rūpimi.

 

 • 31-erių Liz ir 31-erių Scottas (susituokę 5 metus, kartu – 13 metų) kiekvieną vakarą prieš miegą sugalvoja po vieną priežastį, kodėl myli vienas kitą.

 

 • 28-erių Smithas ir 27-erių Harris (susituokę 6 mėnesius) turi bendrą pomėgį – gaminti maistą. Klausydamiesi muzikos jie ruošia valgį kartu 2 – 3 kartus per savaitę. Tai laikas, kai jie išjungia televizorių ir telefonus ir mėgaujasi bendravimu be pašalinių trikdžių.

 

 • 46-erių Laura ir 48-erių Drew (susituokę 6 metus) yra gana skirtingi. Laura yra vyrurys, o Drew – pelėda. Todėl rytais Laura rūpinasi savo vyru: atneša kavos į lovą, paruošia pusryčius, išveda į lauką naminius gyvūnus ir juos pašeria, rūpinasi kitais dalykais. Tačiau vakarais savo žmona rūpinasi vyras: jis atneša gėrimą ir užkandžių į lovą, pasirūpina augintiniais, padaro masažą ir visa kita, ko tik tuomet nori mylimoji.

 

 • 30 metų Erin ir 29-erių Tomas (susituokę 2 metus) yra labai nepriklausomi žmonės, todėl tik po 8 metų draugystės pagaliau ryžosi vedyboms. Juos sujungia rytinis kavos gėrimo ritualas. Pora džiaugiasi, kad anksčiau gėrę kavą vieni, dabar gali tą daryti dviese.

 

 • 25-erių Kaitlin ir 32-ejų Joe (susituokę 1,5 metus) kartu kuria gyvenimo tikslus, stengiasi visada vienas kitą palaikyti ir motyvuoti siekti tikslų.

 

 • 29-erių Ali ir 37-erių Paulas turi kvailą ir juokingą ritualą: jei vienas laiko rankose nedūžtantį daiktą, paprašo kito trumpam palaikyti. Kai jis paima tą daiktą, apsimestinai numeta jį ant grindų. Nors tai kvaila, tačiau tai akimirksniu pakelia nuotaiką ir sukelia daug juoko.

 

 • 30 metų Ashley ir 31-erių Matthew (susituokę 3 metus) kiekvieną savaitę surengia nedidelę šventę dviem. Sutuoktiniai dirba skirtingomis pamainomis, todėl jiems sunku rasti laiko pabūti dviese. jie gyvena vienuose namuose, bet vienas kitą mato retai. Todėl kiekvieną pirmadienį jie palieka vienas kitam atvirukus su palinkėjimais ir prisipažinimais meilėje, paruošia kokią nors malonią staigmeną.

 

 • 38-erių Andrew ir 31-erių Nicole kiekvieną dieną arba palydi į darbą arba pasitinka, grįžtant, Tai atlieka paeiliui.