Žmonės, kurie ryžtasi bent šiek tiek atnaujinti kambarį, kuriame praleidžia daugiausiai laiko, jau visai netrukus pajunta, kad yra sveikesni, geriau išsimiega, o patys namai tampa jaukesne vieta, į kurią maloniau grįžti.

 

kambarys

Trumpi patarimai, kaip atnaujinti savo kambarį:

 
 • Miegamasis turi būti švarus, tarsi jauki oazė, kurioje būtų galima pailsėti nuo stresą keliančio pasaulio. Daugelis šios taisyklės ir laikosi, nors pamiršta, kad daugelis daiktų, kurie siejami su komfortu, daro daugiau žalos negu naudos. Todėl poilsiui kambarį reikėtų atnaujinti, kad jis iš tikrųjų būtų sveikas gyventi.
 
 • Visų pirma, rekomenduojama perdažyti kambario sienas su dažais be arba labai mažo procento VOC – taip pavyks ir atnaujinti gyvenamąsias patalpas ir bus sveikiau gyventojams. VOC – tai angliškas trumpinys, reiškiantis lakiuosius organinius junginius (t. y. chemikalų klasė, prie kurios tikrai nenorėtumėte miegoti).
 
 • Po to, ateis eilė baldams. Rekomenduojama rinktis panaudotus arba naujus, tvirtus medinius baldus. Tai yra sveikesnis pasirinkimas negu medžio drožlių plokštės, kurios gali išskirti toksišką formaldehidą į orą.
 
 • O kaip dėl kilimų? Didelių kilimų nuo sienos iki sienos rekomenduojama atsisakyti. Miegamojo grindų akcentu gali tapti organinės medvilnės, kurią lengva plauti, kilimėliai, vilnoniai arba avies kailio, natūralaus kaučiuko ar džiuto kilimėliai.
 
 • Po to reikėtų patikrinti lovos čiužinius, patalynę ir užuolaidas. Rekomenduojama rinktis organinės medvilnės patalynę ir užuolaidas. Čiužiniai taip pat turėtų būti pagaminti iš organinės medvilnės ar vilnos.
 
 • Nebūtina naudoti labai stiprių cheminių priemonių valyti kambariams. Dulkes nuvalyti galima drėgna šluoste. Grindis ir palanges užtenka valyti kartą per savaitę su drėgnu šepečiu arba skuduru. Daugelyje prekybos centruose parduodamuose baldų vaškuose ir poliruokliuose yra toksiškų naftos tirpiklių. Norint pasigaminti netoksišką poliruoklį galima sumaišyti 10 lašų citrinų eterinio aliejaus, 2 šaukštus citrinų sulčių ir porą lašų simondsijų aliejaus.
 
 • Namus kvėpinti taip pat galima saugiai. Rekomenduojama išbandyti džiovintas žoleles, tokias kaip levandos ir eukaliptai arba jų eterinius aliejus. Kelis lašelius pasirinkto eterinio aliejaus galima sumaišyti su šiek tiek gryno alkoholio, supilti į butelį su purkštuku ir papurkšti į orą.
 
 • Labai svarbu, kad namai nebūtų užgriozdinti nereikalingais daiktais, kurie tik kaupia dulkes. Netvarka namuose tik kelia niekam nereikalingą stresą.
 
 • Kad namie būtų gera atmosfera, rekomenduojama dažniau atidaryti langus, įsileisti šviežio, gaivaus oro. Taip pat galima naudoti oro filtrus, kurie gali pašalinti didžiąją dalį dulkių dalelių, įskaitant asbestą.
 
 • Perstumdyti baldus. Kartais viskas, ko reikia, kad kambarys atrodytų jaukesnis – tai perstumdyti baldus ir atlaisvinti daugiau erdvės.
 
 • Kambarys turi būti ne tik švarus ir tvarkingas, bet ir gražus, todėl rekomenduojama pasirinkti kokį nors gražų akcentą. Dažniausiai tuo ypatingu kambario akcentu tampa pamerkta gyvų gėlių puokštė arba įvairūs kambariniai augalai.