Visi nusipelno laiko sau, per kurį svarbu atsikratyti susikaupusio streso ir atsipalaiduoti. Rūpinimasis savimi – neatsiejama fizinės ir psichinės sveikatos dalis. Gamtos stichijos ir planetų išsidėstymas lemia, kaip kiekvienas įsivaizduoja tobulą poilsį.

 

Avinas (03 21–04 20)Abstract,Old,Conceptual,Background,On,Mysticism,,Astrology,,Fantasy

 

Gyvena veiksmo ir konkurencijos pasaulyje. Nepaisant milžiniško užimtumo, vis tiek kunkuliuoja pertekline energija. Nieko keisto, kad rekomenduojama aktyvi veikla net per laisvadienius. Labiausiai tinka grupiniai sporto užsiėmimai, pavyzdžiui, aerobika dviratiniais treniruokliais, kurie net tik padeda išlieti prakaitą, sustangrinti raumenis (Avinams svarbu palaikyti gerą formą ir padaryti įspūdį), bet ir išpildo troškimą rungtyniauti su kitais. Galėdami matyti savo statistiką realiu laiku įgauna motyvacijos siekti asmeninių rekordų. Patinka sekti laimėjimus, nesiskiria su išmaniaisiais įrenginiais, kuriuose apstu programėlių skirtingiems rodikliams: nuo širdies dūžių, įveiktų kilometrų iki sudegintų kalorijų.

 

Jautis (04 21–05 20)

 

Žemės stichijos atstovai, kuriuos valdo jausmingoji Venera. Tai reiškia, kad yra praktiški realistai, vertinantys gyvenimo malonumus. Astrologai rekomenduoja poilsį, padedantį įsisąmoninti save realiu laiku ir pajusti ryšį su aplinka. Didžiausias malonumas atsiduoti įvairiems grožio ritualams, per kuriuos juos liečia. Tinka viso kūno masažas naudojant kvapų terapiją. Tikslas – sužadinti visas jusles ir pojūčius bei taip atitraukti mintis nuo stresą keliančių veiksnių. Palankiai susiklosčius aplinkybėms greitai atsijungia nuo išorinio pasaulio ir panyra į savotišką ekstazę, o tai perkrauna nervų sistemą.

 

Dvyniai (05 21–06 21)

 

Smalsūs Oro stichijos atstovai ir Merkurijaus globotiniai dievina dvasingus pasikalbėjimus su draugais. Laisva nuo darbo diena – puiki proga praleisti daugiau laiko su šeima, draugais. Ypatingai veikia garsai, nesvarbu, ar gamtos, ar muzikos, ar žmonių kalbos. Naudinga tiek psichoterapija, tiek muzikos terapija. Susiejus šias dvi sritis rekomenduojama išbandyti gongų arba dainuojančių dubenų meditaciją. Praktika atliekama atsigulus ant grindų ar sėdint lotoso poza. Garsai skatina atsipalaiduoti, normalizuoja širdies ritmą ir kvėpavimą, padeda susilieti su aplinka ir visata. Sumažėja nerimas dėl ateities, baimė imtis ryžtingų permainų, gimsta vidinė harmonija.

 

Vėžys (06 22–07 22)

 

Lengvai praranda emocinę pusiausvyrą, nes valdo Mėnulis. O prisiminus, kad priklauso Vandens stichijai, nieko keisto, jog jausmai banguoja kaip jūra. Nuovargį ir įtampą malšina aplinka, artima natūraliai prigimčiai. Tinka šilto vandens procedūros, pageidautina – pasyvios ar be intensyvių plaukimo judesių. Pramogų asortimente – sūkurinė vonia, pirtis, karštas kubilas, terminiai baseinai, povandeninis masažas, karšto molio aplikacijos su viso kūno įvyniojimu. Garai su įkvepiamu oru sušildys iš vidaus, o vanduo – iš išorės. Išsiplėtus kraujagyslėms ir padidėjus prakaitavimui greitėja toksinų šalinimasis, todėl po procedūrų jaučiamasi kaip naujai gimus. Svarbu nepamiršti pasimėgauti kvapniu žolelių arbatos puodeliu, kuris palaipsniui sugrąžina mintis į realybę.

 

Liūtas (07 23–08 22)

 

Laimė slypi visos dienos SPA centre. Apsilankymą išnaudos ne tik sveikatinančioms procedūroms, tokioms kaip masažas su odą puoselėjančiomis priemonėmis, bet ir susikurs mažytę šventę. Tikslas – ne tik padailinti šukuoseną ar nagus, bet ir kardinaliai pakeisti išvaizdą. Impulsyvusis Liūtas gali ryžtis netikėtoms permainoms – nusirėžti ar, atvirkščiai, prisiauginti kasas, nudažyti plaukus ryškia spalva, užsakyti įmantrią nagų dailę. Žinoma, vizito SPA metu bus atlikta ir depiliacija. Saulės valdomas ženklas atsipalaiduoja tik tada, kai būna patenkintas savimi. Didelį vaidmenį atlieka salono aplinka ir personalo elgesys, nes trokšta pasijusti laukiamu, mylimu ir net garbinamu klientu.

 

Mergelė (08 23–09 22)

 

Žemės stichijos atstovai, orientuoti į darbą, planavimą ir smulkmeniškas detales. Globoja Merkurijus, atsakingas už bendravimą, todėl tinka fizinės veiklos, apjungiančios komandinį judėjimą. Galbūt patiks sporto žaidimai, tarkime, krepšinis, tenisas, paplūdimio rankinis, smiginis. Dailiosios lyties atstovėms rekomenduojama išbandyti grupinius pilateso užsiėmimus, linijinius šokius, aerobiką. Naudinga stiprinti stuburą ir lavinti koordinaciją, todėl bet kokia veikla ant parketo teikia holistinę naudą. Griežtai nerekomenduojama leisti laisvalaikį vienumoje. Geriausia eiti į užsiėmimus su antrąja puse, mama, sese ar geriausia drauge. Mergelėms svarbu jausti bendrystę.

 

Svarstyklės (09 23–10 23)

 

Visą gyvenimą paskiria harmonijos ir pusiausvyros paieškoms. Nori to, ko neturi, stengiasi egzistenciją paversti prasmingą, tačiau dažnai jaučiasi lyg tuščias indas. Astrologai rekomenduoja čakras subalansuojančią terapiją. Šiam tikslui reikėtų kreiptis į ajurvedos specialistus. Kaip Oro ženklas, valdomas Veneros – grožio deivės, vertina spalvas, kristalus, amuletus ir kitus mistikos ženklus. Naudinga meno terapija, pavyzdžiui, tapymas, floristika, dekupažas, grafika. Gali patikti kurti papuošalus iš brangakmenių. Atsipalaiduoti padeda ir kūrybinis rašymas. Svarbu atrasti pomėgį, kuris leistų sukurti konkretų produktą. Galutinis rezultatas – matomas ir apčiuopiamas – didina savivertę.

 

Skorpionas (10 24–11 22)

 

Atstovauja Vandens stichijai, todėl vertina dinamiką, lankstumą, veržlumą. Kita vertus, tiesiogiai susijęs su Plutonu – transformacijų planeta, todėl dega aistra, spinduliuoja energiją ir žavi emociniu gyliu. Geriausia pasirūpinimo savimi forma yra tokia, kuri sulėtina gyvenimo tempą ir atkuria prarastus resursus. Tačiau neužtenka įprastų masažų. Pageidauja karštų akmenų, bambukų lazdelių ar aukso dulkių. Ego patenkina netradiciniai, unikalūs, autentiški metodai. Tikėtina, kad taps Tailando, Kinijos ar Indijos praktikų klientais. Mielai apsilankys lietuviškoje pirtyje, jei seansą pagal senąsias tradicijas praves tikras pirtininkas. Galimybė prisiliesti prie įvairių kultūrų papročių padeda atrasti tai, kas iš tiesų patinka ir atpalaiduoja.

 

Šaulys (11 23–12 21)

 

Ugnies stichijos atstovas, priglaustas po Jupiterio – tyrinėjimų planetos, sparneliu, gavęs laisvą dieną pirmiausia skubės į užmiestį. Geriausias planas – pabėgimas. Puikiai jaučiasi gamtoje, galėdamas rūpintis augalais ir gyvūnais. Rekomenduojama praleisti laiką kaimo sodyboje ar miško namelyje. Tinka plačių vandens telkinių – ežerų, marių, jūrų – draugija. Patiks žygiai, nakvynės po atviru dangumi prie laužo, kelionės kemperiu. Kuo platesni horizontai, gilesnis miškas ar statesnis krantas, tuo labiau atsiveria emociškai. Tik atradus psichologinius mazgus, kurie veržia ir trukdo gyventi, galima juos išpančioti. Taigi, gamta padeda giliau kvėpuoti tiesiogine žodžių prasme.

 

Ožiaragis (12 22–01 19)

 

Valdo Saturnas ir įtaką daro Žemės stichija, todėl Ožiaragio energijos atkūrimas susijęs su fizine veikla ir dvasiniu augimu. Štai kodėl naudingos įvairios jogos praktikos, kuriose suderinta fizinė mankšta, meditacija ir gilaus kvėpavimo praktika. Svarbi materialioji reikalo pusė, todėl atkreips dėmesį tiek į jogos studijos funkcionalumą (arti namų ar darbo, įrengti dušai, poilsio zona), tiek į instruktorių profesionalumą (turi būti iškabinti diplomai, atspindintys nuopelnus), tiek į savo aprangą (komfortišką, iš tvarių audinių). Nereikia kompanijos, todėl geriausiai jaučiasi, kai mankštinasi vieni ir gali netrukdomai pasinerti į pasąmonę. Yra lojalūs savo pasirinkimui, todėl lankosi jau išbandytose ir pamėgtose studijose.

 

Vandenis (01 20–02 18)

 

Šį Oro ženklą globoja Uranas – planeta, simbolizuojanti naujumą. Štai kodėl Vandeniai žvelgia į pasaulį per unikalių akinių prizmę. Visada ieško kažko nepatirto, originalaus, netradicinio. Kaip kūno rengybos praktika tiktų oro joga, artima akrobatikai. Mėgstantiems plaukioti verta apsilankyti vandens parke ir nusileisti nuo adrenaliną kaitinančių kalnelių. Jei masina laisvalaikis lauke, tinka riedučiai arba slidinėjimas. Kalbant apie grožio procedūras, prioritetai yra sunkiai nuspėjami. Aišku viena, visada išbandys naujoves – įvairius aparatus, procedūras, kosmetikos produktus. Oro ženklas jausis gerai praleidęs dieną, jei nutiks kažkas, kas nustebins gerąja prasme. Reikia staigmenų kaip vaikui saldainių.

 

Žuvys (02 19–03 20)

 

Natūralu, kad Žuvų namai yra Vandens stichija, tačiau jas paveikia ir kūrybingasis Neptūnas. Šios asmenybės yra empatiškos, jautrios ir itin rūpinasi aplinkinių gerove. Taip pat jautriai išgyvena akimirkas, kai susikoncentruoja į savo malonumų šaltinį ir leidžia, jog palepintų kiti. Investicija į save neatsiejama nuo naudos sveikatai, todėl, be įvairių procedūrų vandenyje, rekomenduojami refleksiniai masažai, pavyzdžiui, pėdų. Veikiant atitinkamus taškus pasiekiamas ne tik gilus atsipalaidavimas, bet ir derinama vidaus organų veikla. Atliekant Kobido veido masažą pasiekiamas jauninantis efektas, o kaip bonusas atitenka minčių išvalymas ir relaksacija. Taip pat padeda kūno įvyniojimai su jūrų dumbliais, kurie detoksikuoja ir lieknina.

 

Autorius Jurgita Ramanauskienė