Nėra geresnės vietos Kalėdoms švęsti nei namai… Šiais metais ypač. Pasaulį siaubiant koronaviruso pandemijai, daugelis šeimų nusprendžia gražiausias metų šventes sutikti savo namuose, be jokių svečių ar giminaičių iš kitų namų ūkių. Kai kurie Kalėdas švęs netgi visai vieni. Tačiau šiais laikais laikytis atstumo visai nereiškia vienatvę namuose. Visada galima rasti išeitį, kad Kalėdos ir Naujieji metai būtų magiški ir stebuklingi kaip ir visada!

 

kaledos

Šventiškos idėjos Kalėdoms namuose:

 
 • Iš anksto pasiruošti pusryčiams Kalėdų rytą. Pavyzdžiui, galima vakare išsikepti aromatingų cinamoninių bandelių, kurias valgyti ryte prie kavos bus tikrai labai gardu, jauku ir net šventiška.
 
 • Papuošti kalėdinius kepinius. Kepti kalėdinius sausainius yra labai smagi veikla, o dar smagiau tai daryti su visa šeima. Svarbiausia turėti šventiškų sausainių formelių, įdomesnių glaistų, pabarstukų ir kitų papuošimų kepiniams.
 
 • Kuo įmanoma šventiškiau pasipuošti namus. Šias šventes didžiąją laiko dalį dauguma praleis namuose, todėl galima namus paversti tikra kalėdine pasaka ir savo svajonių stebuklų šalimi. Dekoruoti namus galima gausiai ir taip, kaip norisi. Kai kurias dekoracijas net galima pasigaminti patiems.
 
 • Įsigyti dėlionę. Viena smagiausių veiklų namuose yra dėlionės dėliojimas su visa šeima. Tam galima skirti kad ir visą Kalėdų dieną ar vakarą. Dėlionės paveikslas gali būti kalėdinės tematikos. Dar smagiau dėlioti bus prie židinio ar žvakių šviesoje.
 
 • Perskaityti kalėdinę knygą. Skaityti kalėdišką knygą, jaukiai susirangius ant sofos, yra puikus būdas, norint susikurti kalėdinę nuotaiką. Jei turite vaikų, leiskite jiems išrinkti užkandžius ir po to visi jaukiai įsitaisykite ant sofos ir pradėkite skaityti kalėdinę pasaką. Suaugusieji gali skaityti romaną, kurio veiksmas vyksta žiemą arba kalėdiniu laikotarpiu. Taip pat visada tinka poezija.
 
 • Surengti kalėdinį karaokės vakarą namuose. Karaokei nereikia labai daug žmonių. Užtenka kelių šeimos narių, kurie nori padainuoti fone skambant patinkančių dainų melodijoms.
 
 • Nusiųsti dovaną artimiesiems paštu. Jeigu dėl saugumo priežasčių šiais metais nesilankysite pas artimuosius, galite jiems nusiųsti dovaną paštu. Trūksta idėjų, ką padovanoti? Niekada neprašausite pro šalį, padovanoję ką nors valgomo.
 
 • Surengti virtualų vakarėlį. Tik todėl, kad negalite realiai būti kartu, nereiškia, kad negalite matyti savo draugų ar šeimos narių per Kalėdas ar Naujuosius metus. Tam yra puikios internetinės programėlės „Zoom”, „Skype” ir pan. Virtualiam vakarėliui reikia pasiruošti: sugalvoti keletą smagių žaidimų, temų pokalbiams.
 
 • Pasigaminti skanų šventišką patiekalą. Kalėdinė vakarienė yra šių švenčių centrinė ašis. Nesvarbu, kad šiais metais prie stalo nesusirinks gausi šeima ar mylimi draugai, bet tai nereiškia, kad negalima surengti šventinės vakarienės tik savo šeimai ar net sau pačiam. Iš anksto pagalvokite, ką gaminsite šventėms, nusipirkite produktų ir pabandykite iškepti kažkokį patiekalą, kuris jums labiausiai asocijuojasi su šiomis šventėmis.
 
 • Pažiūrėti kalėdinį filmą. Filmų žiūrėjimas yra puikus laisvalaikio užsiėmimas, užtikrinantis, kad neprailgs laikas tarp šventinės vakarienės ir dovanų pakavimo arba, kai norėsis ramiai atsipalaiduoti, pasibaigus šventei. Žiūrint filmą galima gurkšnoti kokius nors šventiškus nealkoholinius kokteilius.
 
 • Sudaryti kalėdinių grojaraštį. Muzika labiausiai padeda susikurti šventišką nuotaiką ir atmosferą namuose. Kalėdinį grojaraštį galima susidaryti, likus kelioms dienoms iki švenčių ir jo nuolat klausyti ir, jeigu kyla toks noras, pašokti pagal skambančią muziką.
 
 • Pasivaikščioti. Jeigu oras yra gražus, nepraleiskite progos iškišti nosį į lauką, pasivaikščioti savo gyvenamajame rajone ir pasižvalgyti, kaip pasipuošę aplinkiniai namai. Jeigu oras bus labai žvarbus, po šventiškai pasipuošusį miestą galima pasivažinėti automobiliu.