„Pirmoji taisyklė: kai gauni kvietimą į renginį, būtina jį perskaityti iki galo. Ypač tą vietą, kur rašoma, kokio aprangos kodo renginio organizatoriai reikalauja“, – TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai Rimienei sakė bene garsiausias Lietuvos stilistas Kęstas Rimdžius.

 

TV3_RIMDZIUS

 

„Kuo ir kaip rengtis – šis klausimas kankina daugelį moterų, – šypsosi „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina. Nepaklausti apie tai savo darbą gerai išmanančio žmogaus būtų nedovanotina“, – kalbėjo ji, vykdama pas garsųjį stilistą.

 

Kęstas Rimdžius žodžių į vatą nevyniojo: aprangos kodo būtina paisyti, tačiau sulaužyti jį irgi kartais reikia. Ypač tada, kai renginio organizatoriai kviečia puoštis vietoje, kuri tikrai netinka vakarinei Black Tie aprangai. „Svarbu ne tiesmukai kvietimą perskaityti, o atkreipti dėmesį, kada renginys organizuojamas – kurią valandą, kurią savaitės dieną ir, žinoma, kokioje vietoje. Juokinga, kai į naktinio baro atidarymą susirenka ponios ilgomis suknelėmis“, – sako stilistas.

 

Kęstas neabejoja, kad stiliaus pojūtis yra lavinamas. Visada žinosi, kaip apsirengti, jei bent kiek pasidomėsi, kas pasaulyje yra madinga: „Pilnas internetas yra puikiausių derinių, kuriuos galima sau pritaikyti. Jei nepasitikite savo jėgomis, yra daugybė gerų stilistų, kurie visada padės“.

 

Kai spintoje nėra prabangios vakarinės suknelės, garbę ir orumą gali išgelbėti tautinis kostiumas. „Jį netgi galima rengtis, kai gaunate itin retą pakvietimą su White Tie aprangos reikalavimu. Tautinis kostiumas, kaip kad reikalauja White Tie, yra vienetinis daiktas, sukurtas rankomis. Neturite deimantų – puoškitės gintaro karoliais. Būsite tikrai įvertinti“, – įsitikinęs stilistas.

 

Kęstas visiškai tikras: renginio organizatoriai turi teisę aprangos kodo nepaisančių svečių neįleisti į šventę. „Kad ją sukurtų, dirba būrys žmonių, o atėjusieji su džinsais ir megztiniais negerbia jų darbo, taip pat ir visų kitų, kurie pasipuošė. Per kino apdovanojimus „Sidabrinės gervės“ aš juos visus nusiurbčiau nuo raudono kilimo“, – kalba griežtai.

 

Kokias spalvas ir mažas moteriškas gudrybes šventinei aprangai siūlo stilistas Kęstas Rimdžius? Kaip kuo lengviau išsisukti iš situacijos, kuri atrodo beviltiška? Kuo puoštis, kai nėra kuo rengtis. Visos aprangos paslaptys – tik laidoje „Pasaulis pagal moteris“ jau šį šeštadienį, 10 valandą ryto.