Šį rudenį startuosiančio naujojo LNK projekto „Šokio revoliucija” pusfinalio filmavime choreografai žada įspūdingą reginį. Jau šį vakarą Vilniaus „Siemens“ arenoje aštuoni stipriausi šalyje šokėjai  rungsis dėl keturių vietų didžiajame finale.

 

ŠARŪNAS KIRDEIKIS _ ŠR _ by Aleksandr Leonov-1

 

Kiekvienam etapui paruošti savo pasirodymus dalyviai turi tik savaitę. Dėl pergalės verto šou ir Lietuvos scenose dar nematytos choreografijos kiekvienas dalyvis skiria bemieges naktis repeticijoms kartu su projekto choreografais ir meistrais. Šokėjai, atsisakydami savo ambicijų ir ego, priima aiškius bei greitus sprendimus, kuriuos padeda įgyvendinti projekto komanda.

 

Pirmojo tokio projekto Lietuvoje choreografas, režisierius bei vienas garsiausių šalies šokėjų Šarūnas Kirdeikis sako, kad būtent „Šokio revoliucijos” projekto dalyviai pirmiausiai į sceną atsineša savo talentą ir idėją, o meistrams, „kaip daktarams“, lieka juos tik prižiūrėti.

 

„Pirminės choreografinės idėjos ateina kartu su pačiais šokėjais ir tik tada meistrai pasako, kur ir kokie dalykai galėtų stebinti labiau. Tačiau, galutinį rezultatą jie vis tiek atneša niekam nematytą. Aš labiau dalinuosi pamokomis, kaip dirbti su kameromis, išduodu kokių nors papildomų choreografinių triukų, aktorinių momentų, bet idėjas ir galutinį rezultatą atsineša bei pristato patys šokėjai“, – darbo projekte detalėmis dalinasi Š. Kirdeikis.

 

ŠARŪNAS KIRDEIKIS _ ŠR _ by Aleksandr Leonov-2

 

Choreografas išduoda, jog pasirodymo paruošimo metu neretai tenka supažindinti dalyvius pačius su savimi ir parodyti jiems, kad jų galimybės tokioje scenoje žymiai didesnės, nei jie galvojo patys.

 

„Dažniausiai pradžioje traukiu iš žmonių natūraliai tai, kas jiems išeina, arba ištraukiu lauk tai, ko jie patys nemato ir nesupranta, kad tai nereikalinga. Tuomet kelis dalykus patampau už virvučių, dar kai ką bandau suvaldyti ir galiausiai pasiūlau naują temą, kuri vėliau, pasirodo, tampa net labiau aktualesnė pačiam žmogui. Taip kartu išgauname maksimumą žiūrovui ir parodome šokėjui jo neatrastus talentus”, – apie darbą su profesionaliausiais šalyje šokėjais pasakoja choreografas.

 

Visą savaitę kartu su aštuoniais stipriausiais šalies šokėjais ruošdamas pusfinalio pasirodymus, Š. Kirdeikis rengia ir dar vieną staigmeną žiūrovams. Pirmą kartą projekto scenoje kartu su dalyviais pasirodys ir projekto meistrai. Tačiau šlovės minutės laukia ne tik šokėjų ir meistrų. Į įspūdingą atidarymo numerį bus įtraukti ir filmavimą stebėsiantys žiūrovai.

 

„Žiūrovai gali tikėtis geros humoro dozės, jaunoji auditorija – momento prisijungti šokti kartu. Šį vakarą meistrai nusprendė nedemonstruoti savo super galių, o tiesiog linksmai praleisti laiką, o tai taip pat yra viena svarbiausių projekto dedamųjų. Galiu tik išduoti, jog visi, kurie seka internete plintančias tendencijas, „ticktock“ ar „snapchat“ madas tikrai pamatys kai ką atpažįstamo. Patikėkite, meistrai turi puikų humoro jausmą ir šį vakarą parodys, kodėl būtent jie sėdi meistrų kėdėse”, – intriguoja projekto choreografas Š. Kirdeikis, vilniečių ir miesto svečių laukdamas „Šokio revoliucijos“ filmavimuose šį trečiadienio vakarą 18 val. „Siemens“ arenoje.