Žiūrimiausios televizijos Lietuvoje TV3 kartu su tarptautine nepelno organizacija „Reach for Change“ paskelbto antrojo socialinių inovacijų konkurso „Talentas keisti“ paraiškų teikimo terminas artėja prie pabaigos. Visi, žinantys, kaip kurti geresnį pasaulį vaikams iki šio sekmadienio, lapkričio 15 dienos kviečiami pristatyti savo idėjas – teikti paraiškas internete, adresu www.talentaskeisti.lt. Konkurso laimėtojui bus padedama įgyvendinti jo socialinio verslo idėją, suteikiant finansinę, ekspertinę ir viešinimo paramą.

 

TV3_R4C_2_konkursas_Talentas_keisti_Avevitus

 

Pernai pirmą kartą organizuoto konkurso nugalėtojas Nerijus Buivydas atidarė pirmąją Lietuvoje Demokratinę mokyklą, o į finalą patekusios dar trys idėjos taip pat sėkmingai vystomos: joms teikiama nefinansinė parama, padedanti tikslingai plėtoti socialinio verslo sumanymus.

 

Viena iš pernai finalisčių – Ineta Baukienė – su projekto organizatorių pagalba iki šiol sėkmingai plėtoja įvairių terapijų centro „Avevitus“ veiklą. „Dalyvavimas „Reach for Change“ inkubatoriuje – tarsi sustiprinimas ir paskatinimas siekti užsibrėžtų tikslų. Buvimas jame man padėjo suvokti, jog pagalba specialių poreikių turinčiam vaikui yra pagalba ne tik jam, bet ir visai jo šeimai ar jį supančiai bendruomenei“, – pasakoja I. Baukienė.

 

Jos įkurtas įvairių terapijų centras raidos sutrikimų turintiems vaikam plečia veiklos pobūdį: specialioji pagalba teikiama didesnėse, labiau veiklos specifikai pritaikytose erdvėse. „Atsirado galimybė specialistų paslaugas teikti  didesniam kiekiui vaikučių su raidos sutrikimais. Planuojame suburti ir priežiūros grupę, kurioje bus socialinių ir savarankiškumo įgūdžių lavinimo programos“, – žada Ineta.

 

TV3_R4C_2_konkursas_Talentas_keisti_Ineta_Baukiene

 

Pasak jos, centro lankymas vaikams suteikia galimybę atskleisti savo galimybes, talentus ir slopinti negalias. „Nuo rugsėjo mėnesio vykdome įvairius projektus – kalbos ir savarankiškumo įgūdžių lavinimo, specialiųjų poreikių vaikų dalyvavimo meninėje socializacijoje su ansamblio „Lietuva“ nariais, tęsiame projektą „Pamilk mane tu širdimi, padėk užaugti žmogumi“, kuriame meninių gebėjimų turintys vaikai kuria atvirukus ir magnetukus“, – pasakoja „Talentas keisti“ pirmojo konkurso finalistė.

 

Vaikų rankomis kurtų darbelių Ineta kviečia įsigyti internete www.padekuzaugti.lt ir taip prisidėti prie veiklos tęstinumo.

 

„Organizacijos „Reach for Change“ dėka bandau priartėti prie sąvokos „socialinio verslo plėtojimas“. Turėjau didelę svajonę padėti raidos sutrikimų turintiems vaikams. Nors ir mažais žingsniais, bet judame pirmyn, kurdami ateitį iš tiesų visomis prasmėmis ypatingiems vaikams. Padedame jiems į pasaulį žvelgti tomis spalvomis, kuriomis aplinką matome kiekvienas iš mūsų“, – pasakoja I. Baukienė.

 

Žinantys, kaip sukurti šviesesnį rytojų vaikams, turintys socialinio verslo idėjų, iki lapkričio 15 dienos, šio sekmadienio, kviečiami teikti paraiškas internetu: www.talentaskeisti.lt

 

Informacija, kaip dalyvauti projekte: www.tv3.lt/talentaskeisti

Informacija apie „Reach for Change“: www.reachforchange.org