Žiūrimiausia televizija Lietuvoje TV3 kartu su tarptautine nepelno organizacija „Reach for Change“ paskelbė antrąjį socialinių inovacijų konkursą „Talentas keisti“. Visi, žinantys, kaip kurti geresnį pasaulį vaikams iki lapkričio 15 dienos kviečiami pristatyti savo idėjas – teikti paraiškas internete, adresu www.tv3.lt/talentaskeisti. Konkurso laimėtojui bus padedama įgyvendinti jo socialinio verslo idėją, suteikiant finansinę, ekspertinę ir viešinimo paramą.

 

TV3_R4C_2_konkursas_Talentas_keisti_Egle_Jokuzyte

 

Pernai pirmą kartą organizuoto konkurso nugalėtojas Nerijus Buivydas atidarė pirmąją Lietuvoje Demokratinę mokyklą, o į finalą patekusios dar trys idėjos taip pat sėkmingai vystomos: joms teikiama nefinansinė parama, padedanti tikslingai plėtoti socialinio verslo sumanymus.

 

Viena iš pernai metų konkurso finalisčių, Eglė Jokužytė, sėkmingai tęsia inovatyvių knygelių regintiems ir neregiams vaikams leidimą ir džiaugiasi dalyvavimu „Reach for Change“ inkubatoriuje: „Ši organizacija mane sustiprino, leido pamatyti save iš šono. Per šiuos metus sutikau panašiai mąstančių žmonių, kurie padėjo išsigryninti pagrindines mano veiklos kryptis, identifikuoti problemas ir stebėti, kokį pokytį duodu vaikams. Manau, kad pradedančiam socialiniam verslininkui tai didelė motyvacija judėti į priekį.“

 

TV3_R4C_2_konkursas_Talentas_keisti_Egle_Jokuzyte_2

 

Eglė išskiria dvi savo veiklos sritis: tai socialiniai projektai, kuriuose dalyvauja regos negalią turintys, socialiai pažeidžiami ir kiti vaikai bei leidyba, pritaikyta regintiems ir neregiams. „Projektais siekiame atskleisti neregių ir silpnaregių vaikų gabumus bei leisti jaustis lygiaverčiais su kitais, o savo leidiniais suteikiame galimybę regos negalią vaikams skaityti tokias pačias knygas, o  regintiems vaikams – leisti pažinti ir priimti į savo ratą skirtingus žmones bei ugdyti jų socialines vertybes“, – pasakoja E. Jokužytė.

 

Per šiuos metus su savo organizacija Eglė įgyvendino 4 skirtingus socialinius projektus iš kurių trys buvo vykdomi nacionaliniu mastu. „Savo produktais bei paslaugomis parėmėme daugiau nei 800 vaikų, atidarėme 8 parodas skirtinguose Lietuvos miestuose, pravedėme 9 edukacines programas, kuriose dalyvavo daugiau kaip 270 vaikų“, – darbo vaisius skaičiuoja pirmojo „Reach for Change“ konkurso finalininkė.

 

„Kartu su menininke Nomeda Marčėnaite vedėme kūrybines dirbtuves vaikams. Tęsiame projektą „Aš regiu širdimi“, kuriame vaikai kūrė atvirukus neregiui draugui. Geriausi darbai sugulė į kalendorių, išleistą reginčiųjų ir Brailio raštu su iškiliomis iliustracijomis, kad „skaityti“ rankomis galėtų ir neregiai. O kad vaikai atskleistų savo literatūrinius gabumus, surengtas pasakų rašymo konkursas „Kaip aš matau pasaulį užmerktomis akimis“. Šiuo metu kaip tik vyksta pasakų atranka – pačios originaliausios pateks į naują knygą“, – pasakoja E. Jokužytė.

 

TV3_R4C_2_konkursas_Talentas_keisti_Egle_Jokuzyte_3

 

Tai bus jau trečioji Eglės išleista knyga. „Šiemet dienos šviesą išvydo naujas leidinys vaikams Leonardo da Vinci pasakų knyga „Sparnuotosios raidės“ reginčiųjų ir Brailio raštu su iškiliomis iliustracijomis, kurias testavo neregiai ekspertai. Tokie leidiniai per lytėjimą lavina vaiko motoriką bei leidžia pažinti akimis nematomą pasaulį, net pasijusti matančiais.

 

Socialinio verslo vystytoja džiaugiasi, kad prisijungus prie „Reach for Change“ jos kompanija buvo pastebėta D. Britanijos ir Lietuvos verslo asociacijos: „Verslo palaikymas socialinėje veikloje yra labai svarbus, nes verslininkų socialinis požiūris bei pagalba motyvuoja judėti į priekį ir sukuria didesnę sinergiją, kuri daro mūsų vaikus laimingesnius.“

 

Specialių, E. Jokužytės inicijuotų leidinių galima įsigyti knygynuose bei internete adresu www.vam.lt Pasak Eglės, pirkdami vaikams tokius leidinius, žmonės prisideda prie neregių ir silpnaregių vaikų kultūrinės bei informacinės atskirties mažinimo.

 

Informacija, kaip dalyvauti projekte: www.tv3.lt/talentaskeisti

Informacija apie „Reach for Change“: www.reachforchange.org