Iš sniego patalo prasikalusios baltai žydinčios snieguolės yra tarsi pasveikinimas su pavasariu, lyg naujo ciklo pradžia. Daugelyje pasaulio kraštų dainiai ir poetai apdainuoja šias gležnas gėleles. Snieguolės – tai vilties simbolis.

 

Legenda pasakoja, kad snieguolės tapo vilties simboliu, kai Adomas ir Ieva buvo išvaryti iš rojaus sodo. Kada Ieva jau buvo beprarandanti viltį, kad pasibaigs šalta žiema, pasirodė angelas. Angelas norėdamas įrodyti, kad žiema baigėsi ir prasidėjo pavasaris, iš snaigių pasivertė žydinčiomis snieguolėmis.

 

Kita legenda pasakoja apie gamtos deivę Florą, kuri išdalino karnavalinius kostiumus visoms gėlėms, tarp jų ir baltus apdarus snieguolėms. Gėlės linksminosi, dainavo ir šoko kartu, keitėsi šventiniais aprėdais. Gėlėms buvo taip smagu, kad nusprendė surengti tokį karnavalą kiekvienais metais.

 

Senoje rusų legendoje pasakojama apie močiutę Žiemą, senelį Vėją ir Šaltį, kurie nutarė neleisti Pavasariui ateiti į Žemę. Žiemos išsigando visos gėlės, išskyrus snieguolę, ir nuvyto. Snieguolė vienintelė iš gėlių išdrįso išlysti ir parodyti savo žiedus. Tai pamačiusi Saulės širdis suminkštėjo ir padėjo Pavasariui įveikti Šaltį.

 

Lotyniškas snieguolių pavadinimas Galanthus nivalis reiškia pieno gėlė. Pasaulyje žinoma daugiau kaip 100 snieguolių rūšių. Varpelio formos žiedus kraunančios snieguolės taip pat simbolizuoja mirtį, nes jos prasikala iš paties žemės paviršiaus. Manoma, kad nuskinti snieguoles ir parsinešti jas namo reiškia nelaimę.

 

Snieguolių kvapo esencijos šiandien naudojamos žymiausių pasaulio kvepalų kūryboje. Snieguolių kvapas pažadina nerūpestingus, linksmus ir optimistiškus jausmus.