Jau šį sekmadienį  LNK ekranuose skambės pirmasis projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ pusfinalis. Projekte dėl bendrų muzikinių tikslų susivienijo skirtingo amžiaus, patirties ir tautybių dainuojantys talentai, o jaudinantys jų pasirodymai verčia susimąstyti: kaip galėtų atrodyti pasaulis, jei jame galiotų tokios pačios taisyklės, kaip ir vienijančioje, o ne skiriančioje muzikoje. Jautriomis mintimis dalinasi savo pusfinalio komandoje puikių pavyzdžių turinti projekto mokytoja Ieva Prudnikovaitė.

 

Lietuvos_Balsas_Gbarielius_Jauniškis_2MP(Soc_tinklams)-137_800x533

 

Visi esame kažkuo susiję

 

Dėl galimybės patekti į finalą Ievos komandoje varžysis ne tik ypatingi balsai, bet ir unikalios, skirtingos, savaip žavios asmenybės, kurių šeimų šaknys siekia skirtingiausius pasaulio kampelius. Štai operistas, kartu su žmona Egle dainuojantis Erikas Klincevičius kilęs iš Azerbaidžano, o „Mini stars“ pasivadinusių sesučių Karinos, Anastasijos ir Julijos tėtis kilęs iš Ukrainos – jos projekte simboliškai atliks lietuvių liaudies dainą. Anksčiau Ievos komandoje puikiai pasirodė taip pat ukrainietiško ir arabiško kraujo turinčios sesės Alija ir Safija su drauge iš Sakartvelo.

 

Lietuvos_Balsas_Gbarielius_Jauniškis_2MP(Soc_tinklams)-152_800x533

 

„Taip jau sutapo, kad mano pusfinalių komandoje susirinko talentingi bei labai įvairūs žmonės ir kilmės prasme. Azerbaidžanas, Ukraina… taip pat ir mano pačios viena giminės linija kilusi iš Baltarusijos.  Ir tai yra labai gražu: juk dalinantis tuo, ką turime, ką atsinešame iš savo pasaulių, galima pasiekti nuostabių rezultatų. Tiesiog sunku suvokti ir patikėti tuo, kas vykdoma prieš Ukrainą  šiomis dienomis, tačiau labai tikiuosi, kad per meną mes galime nors šiek tiek parodyti, priminti  koks gražus žmonių ryšys gali būti be jokių priešpriešų, kad niekas netrukdo mums būti broliais“, – sako Ieva.

 

Lietuvos_Balsas_Gbarielius_Jauniškis_2MP(Soc_tinklams)-138_800x533

 

Kelia Lietuvos dvasią

 

Mokytojos teigimu, dainuojantys talentai kelia ir pačios Lietuvos dvasią, suteikia šviesos tada, kai jos labiausiai reikia. Kadangi nemažai pusfinalio dalyvių kilę iš nedidelių miestų: Pabradės, Mažeikių ar Varėnos, Ieva šiems dalyviams negailės gražių žodžių.

 

„Turime įvertinti, koks svarbus yra muzikavimas regionuose, mažesniuose miesteliuose. Jūs keliat dvasią tų miestelių, jūs suteikiat žmonėms, kurių gyvenimas yra visoks – nebūtinai lengvas – viltį, suteikiat gerą nuotaiką“, –  ne vienam ašaras sukels šios jautrios Ievos mintys.

 

Jau šį sekmadienį, 19.30 per LNK  paaiškės, kurie pirmi keturi pusfinalio dalyviai keliaus tiesiai į finalą „Avia Solutions Group“ arenoje, kuris vyks kovo 11 d. ir varžysis dėl pirmojo „Lietuvos balsas. Kartos“ projekto nugalėtojo titulo bei 15 tūkst. eurų prizo.