Ne veltui skandinaviško stiliaus gerbėjais tampa vis daugiau žmonių. Juo žavisi net tie, kurie gyvena toli nuo Šiaurės Europos. Skandinaviškas stilius – tai daugiau nei paprastas namų interjeras, bet ir aprangos pasirinkimas ir net požiūris į gyvenimą apskritai. Joks ne atsitiktinumas, kad Danija ir Norvegija patenka į laimingiausių pasaulio šalių sąrašus. Štai keletas paprastų ir lengvai pritaikomų kasdienybėje skandinavų gyvenimo būdų patarimų, kaip padaryti gyvenimą patogesnį.

 

skandinave

Skandinavų gudrybės, darančios gyvenimą patogesnį:

 

  • Pagrindiniai skandinaviško interjero stiliaus principai yra paprastumas ir patogumas. Rekomenduojama maišyti vintažą su moderniais interjero daiktais, pirmenybę teikti natūralioms medžiagoms.

 

  • Skandinaviškas stilius – tai kokybė, o ne kiekybė. Norvegijos, Danijos, Švedijos gyventojai stengiasi neturėti per daug daiktų – jie geriau turės kambaryje vieną tikrai geros kokybės fotelį, negu 2 – 3 abejotinos.

 

  • Skandinavai nesistengia užpildyti erdvės namuose įvairiais niekučiais. Kiekviena detalė kambaryje turi būti apgalvota. Pavyzdžiui, otomanėje gali būti skyrius knygoms susidėti, o toršeras būti kartu su stovu lietsargiams. Vietoj dekoracijų skandinavai naudoja žalius augalus ir minkštus pledus. Ant sofos gali užmesti kelias ryškias pagalvėles, kad kambaryje būtų kažkoks ryškesnis akcentas.

 

  • Vienas kambarys naudojamas keliems tikslams: pavyzdžiui, svetainė gali būti ir valgomasis. Skandinavai taip pat suskaido erdvę zonomis, pasinaudodami skirtingu apšvietimu. Jiems patinka, kai į kambarius įeina daug natūralios saulės šviesos, todėl dažniausiai renkasi permatomas, dienines užuolaidas. Neperšviečiamos užuolaidos, jų nuomone, tinka tik miegamajam. Dėl dieninių užuolaidų gyvenamasis būstas atrodo erdvesnis ir šviesesnis po pietų bei jaukesnis vakarais.

 

  • Skandinavų minimalistinis stilius atsispindi ir jų aprangos pasirinkimuose. Svarbu, kad drabužiai būtų paprasti, patogūs ir praktiški. Skandinavų dizainerių drabužiai išsiskiria lakonišku sukirpimu, mažu dekoratyvinių detalių kiekiu ir asimetrijos trūkumu.

 

  • Skandinavų garderobą sudaro baziniai drabužiai: paprasti marškinėliai trumpomis rankovėmis, klasikiniai marškiniai, odinė striukė ir, be abejo, paltas. Paltai dėvimi net vasarą, tik tada jie turi būti ploni ir lengvi. Skandinavai renkasi klasikinių arba prigesintų natūralių atspalvių drabužius.

 

  • Visi skandinavų aprangos elementai gali būti lengvai derinami tarpusavyje. Įmanoma susikurti skirtingus aprangos derinius, naudojant tik vieną drabužį. Pavyzdžiui, paprasta suknelė gali būti dėvima atskirai arba kaip ilga tunika su aptemptomis kelnėmis ar džinsais. Be to, skandinavės retai pirks labai gražius, bet nepatogius batus, nes komfortas šiame krašte vertinamas labiau nei mada.

 

  • Skandinavų stilius garsėja tuo, kad moterys ir vyrai labai mėgsta sluoksniuoti drabužius. Keli sluoksniai visada geriau nei vienas. Žiemą pasivaikščiojimų metu galima dėvėti marškinėlius, plonus marškinius, megztuką ir paltą.

 

  • Skandinavijoje yra kelios sąvokos, iš kurių kiekviena nurodo tam tikrą gyvenimo būdą. Greičiausiai jau teko girdėti apie lagom ir hygge, o danai turi dar ir gyvenimo filosofiją, vadinamą lykke. Visos šios filosofijos turi skirtumų, bet tuo pačiu metu ir daug bendro. Visoms joms bendra tai, kad jos skatina mėgautis paprastais dalykais gyvenime. Vakaras su brangiais žmonėmis, kelios valandos su gera knyga, puodelis karšo šokolado po pasivaikščiojimo šaltą žiemos dieną, gaivumos kvapas po lietaus – tereikia atrasti mažus dalykus, kurie jums kelia laimę.