Kauno „Žalgirio“ arenoje vakar savo jėgas surėmė dvi stipriausios turnyro „3 už Lietuvą“ sirgalių komandos – Kėdainiuose triumfavę „Kunigaikščiai“ ir Žemaitijos čempionai „Stropai“. Kvapą gniaužiančiame finale abejingų negalėjo palikti abiejų ekipų profesionalumas bei įspūdingi „Kunigaikščių“ tritaškiai, kurie ir atnešė pastarajai komandai pergalę. „Kunigaikščiai“ rezultatu 5:2 įveikė „Stropus“ ir tapo 2015 metų „3 už Lietuvą“ čempionais.

 

TV3_3_uz_Lietuva_Nugaletojai_Kunigaiksciai

„Kunigaikščių“ nariai – Mantas ir Marius Radvilos. Jų pavardės įkvėpė skambų komandos pavadinimą. Krepšinio aistruoliai kartu su savo giminaičiu Ryčiu iškovojo Antano Guogos paramos fondo įsteigtą prizą – kelionę į Europos vyrų krepšinio čempionatą.

 

„Šią akimirką esame labai laimingi, – mačui pasibaigus džiūgavo „Kunigaikščiai“. – Kovos pradžia buvo labai sunki, tačiau vėliau įsižaidėme, o svarbiausia, kad pradėjo kristi tolimi metimai, kurie ir buvo mūsų slaptasis ginklas“.

 

Pasak komandos žaidėjo Ryčio, didžiausia paskata laimėti buvo prieš du metus „3 už Lietuvą“ turnyre patirta nesėkmė – tą kartą „Kunigaikščiai“ tik per plauką nepateko į finalą.

 

Šiemet tiek finaliniame etape, tiek atrankose ši komanda demonstravo puikų žaidimą – iš 10 sužaistų mačų komandos sąskaitoje – net 9 pergalės ir 1 lygiosios.

 

Gana ironiška yra tik tai, kad į finalinį atrankų etapą čempionais tapę „Kunigaikščiai“ vieninteliai pateko be pergalės – lemiamą mūšį su „3 už Lietuvą“ žvaigždžių  komandoje savo jėgas suvienijusiais broliais Lavrinovičiais bei broliais Maciais jie baigė lygiosiomis.

 

„Iš visų turnyro dalyvių, manau, kad mums teko rimčiausias žvaigždžių desantas – broliai Lavrinovičiai, – sakė „Kunigaikščių“ krepšininkai. – Labai džiaugėmės, jog viskas baigėsi sėkmingai. Tačiau norėtųsi dar kartą sužaisti su broliais. Juk lygiosios neišsprendė mūsų ginčo“.

 

Visiems sirgaliams, kurie ateityje svajoja dalyvauti turnyre „3 už Lietuvą“, čempionai palinkėjo ryžto, noro nugalėti ir pasitikėjimo savo jėgomis. „O visų svarbiausia – tinkamai pasirinkti komandos draugus, kaip kad aš pasirinkau brolius Radvilas“, – šypsodamasis pridūrė Rytis.

 

Šių metų turnyro „3 už Lietuvą“ kovų metu žvaigždžių komandų sudėtyse žaidė Virgilijus Alekna, Darius Sirtautas, broliai Lavrinovičiai, Antanas Guoga, Laura Svarytė, Kamilė Nacickaitė, Vilius Tarasovas, Eurelijus Žukauskas, Gediminas Orelik, Tomas Pačėsas, Dalia Belickaitė, broliai Maciai ir kiti.