Geišos turėdavo atrodyti gaiviai ir nepriekaištingai nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro. Japonijoje jos būdavo gražiai ir švelniai vadinamos moterimis gėlėmis. Kai kurios jų grožio paslaptys dar ir šiandien naudojamos Tekančios Saulės šalies ir visos pasaulio moterys. Štai keletas jų!

 

geišos

Oda. Jai japonėms skirdavo daugiausiai dėmesio. Geišos veido ir kūno oda turėjo būti lygi, aksominė, minkšta ir švelni. Neturi būti jokių strijų, celiulito, spuogų ir inkštirų. Norėdamos išsaugoti tobulą odos spalvą, tipą ir būklę, geišos naudojo įvairias kaukes ir šveitiklius, kurių pagrindą sudarė molis, natūralūs aliejai bei jūros druska. Taip pat dažnai buvo naudojami džiovinti jūros dumbliai, saugantys nuo žalingų saulės spindulių. Balta spalva – grožio ir tyrumo standartas ir neturėtų būti nė mažiausio ženklo apie įdegį. Dumbliai dar naudingi ir dėlto, kad tonizuoja odą ir šviesina patamsėjusius paakius. Kaip muilą senovės Japonijoje naudodavo ryžių sėlenas. Kūną šveisdavo medvilnėmis kempinėmis, pripildytomis ryžių sėlenomis. Ryžių sėlenos ne tik valo ir maitina odą, bet ir praturtina vitaminu E, antioksidantais, kurie suteikia odai natūralaus švytėjimo ir skatina kolageno gamybą. Ryžių kaukė valo ir puoselėja odą bei gerina bendrą jos būklę.

 

Plaukai. Tai gundymo ir viliojimo įrankis. Ilgi ir sveikai žvilgantys plaukai būdavo įmantriai šukuojami. Moterys turėjo laikytis specialios dietos, valgyti daug daržovių, žuvies, gerti žolelių arbatų ir tinktūrų, paruoštų pagal senoviškus receptus. Išoriškai naudodavo įvairias plaukų kaukes. Ir vėl praversdavo ryžių sėlenos. Jas maišydavo su baltuoju moliu lygiomis dalimis ir košele tepdavo plaukus nuo šaknų iki galiukų. Galvą apsivyniodavo rankšluosčiu ir po 20 – 25 metais ištrinkdavo plaukus kaip įprastai (su žolelių muilu ar natūraliu šampūnu).

 

Kūnas. Kūno priežiūros ritualai buvo ypatinga Japonijos gražuolių paslaptis. Unikalūs ritualai būdavo atliekami, skambant tam tikrai muzikai, naudojant tam tikrus kvapus ir atliekant tam tikras ceremonijas. Veiksmingiausia kūno priežiūros priemonė – šveitikliai, padedantys pašalinti negyvas odos ląsteles, todėl oda tampa švelnesnė ir lygesnė. Jūros druska yra sumaišoma alavijo geliu, gydomuoju purvu, jūros dumbliais ir šiuo mišiniu ištepamas visas kūnas. Ši priemonė taip pat padeda atsikratyti celiulito. Po 20 – 30 minučių kūno kaukę nuplauti su šaltu vandeniu. Dar viena nepriekaištingos geišų odos paslaptis – kamelijų aliejus. Jame, kaip ir žaliojoje arbatoje, yra polifenolių, kurie yra stiprūs antioksidantai ir pailgina ląstelių gyvenimo trukmę. Iš kitų aliejų išsiskiria tuo, kad yra labai gerai odos toleruojamas ir įsisavinimas. Be to, kamelijų aliejus stiprina nagus ir skatina blakstienų augimą. Kamelijų aliejus labai intensyviai drėkina odą, padeda atnaujinti pažeistą odą dėl gausaus makiažo ir švelniai rūpinasi kaklo bei iškirptės zonos oda. Naudojant šį aliejų oda tampa minkšta ir elastinga, lygi ir švelni bei jaunatviška.