„Humoro jausmas gerai amortizuoja gyvenimo sukrėtimus”, – sakė belgų rašytojas Philas Bosmansas (1922 – 2012).

 

santykiai

Nesvarbu, kad galbūt nežinote, kam žmogui reikia blužnies, bet vis dėl to geriau ją turėti. Panašiai yra ir su humoro jausmu. Galima gyventi ir be jo, bet kam?

 

Štai kodėl ne tik juokų ir melagių dieną, bet ir visada verta pakalbėti apie humoro jausmą santykiuose. Sunku įsivaizduoti, kad visą gyvenimą būtų galima praleisti su tokiu „linksmu” vyruku, kokie atrodo draudimo agentai arba su tokiu, kuris prieš miegą skaito statistikos dokumentus ir pripažįsta, kad siužetas nėra labai įtraukiantis, bet bent jau greitai skaitosi. Gyvenimas tokiais atvejais būtų labai nuobodus ir mes visi greičiausiai studijuotume trigonometriją.

 

Gyvenimas ne visada klostosi taip, kaip norėtųsi. Pasitaiko ne mažai sunkių ir skaudžių akimirkų. Tačiau humoro jausmas šiek tiek nuramina ir padeda nenukabinti nosies net tada, kai, regis, Žemė slysta iš po kojų. Štai 10 priežasčių, kodėl santykiuose reikalingas humoro jausmas:

 

  • Nėra blogų dienų, nes net tada, kai būna blogai, vienas iš poros moka priversti kitą juoktis iki ašarų.
  • Neįmanoma ginčytis, nes viskas konflikto eigoje galiausiai pasisuka taip, kad net didžiausias ginčas virsta rimtu pokštu.
  • Niekada nenuobodžiaujate, nes patys sau esate kaip cirkas.
  • Jūs nepatiriate tiek daug streso, kiek kiti, nes bet kokiu pokštu galima sumažinti įtampą net didžiausią stresą keliančioje situacijoje.
  • Jūs nesigėdijate vienas kito, nes net ir pačią gėdingiausią situaciją, galite paversti juokais. Taip, net ir lovoje.
  • Jūs nebijote įžeisti vienas kito, nes juokas yra didžiausias jūsų ginklas ir jūs žinote, kad viskas gyvenime labiausiai priklauso nuo požiūrio bei humoro jausmo.
  • Neverkia, kad stiklinė yra pustuštė, nes stiklinė visada atrodo pilna – ir ne vandens, o gero raudonojo vyno.
  • Jums nereikia skirsti į kosmosą su Richardu Bransonu, nes vienas su kitu jaučiatės taip gerai, kad ir be jo galite paliesti žvaigždes.
  • Jūsų nekamuoja neurozės, nes juokas pašalina nusivylimo jausmą, įtampą, teigiamai veikia širdį ir plaučius bei padeda geriau nei bet kas kitas išlaisvinti laimės hormonus – endorfinus.
  • Jus skundžiatės ne dideliu pilvu, bet pilvo skausmu nuo juoko. Juk 15 minučių kvatojimo gali sudeginti iki 50 kalorijų.

 

Mokėti prajuokinti save ir kitą yra naudingas ne tik kasdieniniame gyvenime. Juokas ne tik pagerina nuotaiką, kaip, pavyzdžiui, stiklainėlis šokoladinio kremo, bet ir nuramina nervus, pavyzdžiui, kaip žiūrint į kačiuką, žaidžiantį su siūlais. Visų pirma juokas padeda sušvelninti gyvenimo sukrėtimus, nes kai labai blogai, kai negali nieko kito daryti, tik atsisėsti ir verkti, gera šalia turėti žmogų, kuris sustabdys tekančias ašaras, pasakęs vieną kvailą, bet tokią juokingą frazę.

 

Tad, ko gero, svarbiausia gyvenime yra susirasti žmogų, kuris priverstų verkti tik iš juoko. Gyvenime rimtų dalykų ir sunkumų neabejotinai bus. Jų išvengti tikriausiai net nėra įmanoma, bet daug geriau juos įveikti, neprarandant gero humoro jausmo ir nepamirštant to, kaip kartais gyvybiškai svarbu nuoširdžiai nusijuokti!