Rozmarinas yra vienas iš prieskoninių augalų, kurie gali pagreitinti svorio metimo procesą. Ne vieną šimtmetį kai kurios šalyse rozmarinai naudojami, siekiant pailginti jaunystę, sulieknėti ir būti gražesniems.

 

rozmarinai

Rozmarino savybės. Rozmarino sudėtis padeda skrandžiui greičiau suvirškinti net riebų ir sunkų maistą. Dėl šios priežasties rozmarinų dažnai dedama į sunkiai virškinamus, kaloringus patiekalus. Be to, rozmarinai greitina medžiagų apykaitą, padeda mesti svorį ir leidžia ne taip kontroliuoti kiekvieną suvartojamą kąsnį, negu tada, kai laikomasi dietos ir maistas negardinamas šiuo prieskoniu. Įdomu ir tai, kad rozmarinai ne tik padeda atsikratyti antsvorio, bet ir pagreitina limfos apykaitą, todėl padeda pašalinti celiulitą nuo sėdmenų, šlaunų iki kitų probleminių vietų.

 

Kaip vartoti rozmarinus, norint numesti svorio? Norėdami sulieknėti, vartojant rozmarinus, reikia gerti ypatingą kokteilį. Be to, kol metate svorį, reikėtų riboti riebaus ir saldaus maisto suvartojimą. Būtų naudinga daugiau vaikščioti ir paplušėti sporto salėje. Visa tai būtina, norint sureguliuoti metabolizmą ir jį pagreitinti. Pasiekus pageidaujamą svorį, bus galima du kartus per savaitę vartoti produktus iš draudžiamųjų sąrašo. Tai padės išvengti riebalų kaupimosi ant klubų ir kitų probleminių vietų.

 

Rozmarinų nuoviras. Šaukštą džiovintų rozmarinų užpilti 400 ml karšto vandens (ne verdančio, bet karšto). Palikti pritraukti per naktį. Po to gerti nuovirą 20 minučių prieš valgį. Padalyti 400 ml nuoviro į tris dalis, kad būtų galima gerti prieš pagrindinius dienos valgymus (pusryčius, pietus ir vakarienę). Kursas: 20 dienų. Po to rekomenduojama padaryti pertrauką.

 

Arbata su rozmarinais. Jeigu rozmarinų nuoviras yra ne jums, galima mitybą papildyti arbata su rozmarinais. Jeigu įmanoma, ir žaliąja, ir juodąja arbata su rozmarinais. Proporcijos – puodelis arbatos ir ketvirtadalis šaukštelio džiovintų rozmarinų. Gerti tokią arbatą du kartus per dieną tarp valgymų. Kursas: 30 dienų.

 

Rozmarinai ir liepžiedžiai. Jeigu patinka žolelių arbatos skonis ir norite ne tik numesti svorio, bet ir išsaugoti odos jaunystę bei skaistumą, maišykite rozmarinus su liepų žiedais. Svarbu: liepžiedžiai skatina organizmo atsinaujinimą ir gerina odos būklę. Pusę šaukto liepžiedžių ir pusę šaukšto rozmarinų užpilti 400 ml karšto, bet neverdančio vandens ir palikti pritraukti 4 – 5 valandas. Gurkšnoti šią arbatą visą dieną. Kursas: 21 diena. Svarbu: tarp kursų turi būti bent trijų savaičių pertrauka. Gero lieknėjimo!