Rokų salynas, nuo žemyninės Venesuelos nutolęs 130 km, pastaruoju metu vis dažniau pavadinamas naujuoju Bermudu trikampiu. Apie paslaptingą Rokų salose slypinčią galią imta kalbėti po tragiškos lėktuvo, kuriame skrido žymus mados dizaineris V. Misonis, katastrofos ir aibės kitų, rodos, niekuo nepaaiškinimų dingimų.

 

Šių metų sausio penktą dieną kol kas nepaaiškinamos aplinkybėmis dingo lėktuvas, skraidinęs šešis keleivius, tarp jų mados dizainerį V. Misonį, ir įgulą. Incidentas viso pasaulio spaudoje aprašytas kaip „Rokų prakeikimas“.

 

Pastarąjį dešimtmetį tai ne vienintelis įvykis, kai paslaptingai genda ar dingsta lėktuvai. Per šį laiką užfiksuota 15 pranešimų apie lėktuvų katastrofas, dingimus ar ekstremalią padėtį skrendant šia geografine platuma. 2008 metais žuvo 14 žmonių skridę lėktuvu ta pačia kryptimi. Nerasta jokių lėktuvo nuolaužų ir tik vienas žuvusysis.

 

Pasaulyje yra daugiau vietų, kuriose paslaptingai dingsta žmonės: Formosa, Mičigano trikampiai, Sargaso jūra Atlanto vandenyne ir Velnio jūra šalia Japonijos.