Ne vienerius metus Respublikinei Šiaulių ligoninei vadovavusį Petrą Simanavičių aplankė STT agentai. Teisėsauga įtaria, kad ligoninės vadovai planavo pasisavinti iš biudžeto ligoninei skiriamas lėšas bei tam sukūrė painią schemą.

 

siauliu_ligonine

STT atstovas spaudai Ruslanas Golubovas laidoje KK2 sakė, kad Šiaulių ligoninė korupcija buvo stipriai įsivešėjusi: „Atlikom ilgą ir kruopštų darbą, surinkom daug įrodymų, kad Šiaulių ligoninėje buvo plačiai paplitusi korupcija, įvairios schemos, kaip buvo pelnomasi iš kyšių per įvairias schemas iš ligoninės lėšų“.

 

Ligoninės vadovas P. Simanavičius su žurnalistais bendrauti atsisakė ir bandė nuo jų pasprukti.

 

„Pagrindinis tyrimų objektas – viešieji pirkimai, kurių bendra vertė – 100 tūkstančių eurų. Dar tiriamos ir kitos neteisėtos panaudotų lėšų schemos“, – šį antradienio vakarą laidoje KK2 19. 30 val. per LNK kalbės STT atstovas.

 

KK2 žurnalistai iškapstė dar vieną įdomų faktą – korupcija kaltinamas direktorius visai neseniai skaitė paskaitą, kaip negražu imti kyšius: „Ligoninės administracija suinteresuota, kad gydymo įstaigoje nebūtų korupcijos apraiškų, todėl asmenis susidūrusius su galima korupcinio pobūdžio veikla kviečiu netylėti ir apie tai būtinai pranešti. Linkiu ligoninės gydytojams atsakingai dirbti nelengvą savo darbą, o pacientams kantrybės ir šypsenų, kuri būtų geriausia padėka, – tuomet kalbėjo įstaigos vadovas P. Simanavičius. – Dar kartą įspėjame, kad  bet kokio kyšio davimas – korupcijos atvejis, ir yra kriminalinis nusikaltimas, o dalyviams už šituos veiksmus gresia baudžiamoji atsakomybė“.

 

STT atstovas KK2 laidoje sakys, kad direktorius veikė ne vienas: „Kiek mes turime duomenų, į vadovybės sugalvotas nusikalstamas schemas, kaip praturėti iš valstybės lėšų, buvo įtraukti ir kiti darbuotojai“.

 

KK2 žurnalistai aplankė ir gyvenamąjį P. Simanavičiaus dviejų aukštų namą šalia Šiaulių. Sklype stovi pirtis, asmeninis paplūdimys. Kieme – pavėsinė, šašlykinė. Kaip gyvena korupcija kaltinamas Šiaulių ligoninės direktorius – šį antradienio vakarą laidoje KK2 19. 30 val. per LNK.