Šią savaitę išskirtinio žiūrovų dėmesio sulaukė jaudinanti „TV pagalbos“ istorija apie mamą, kuri visus savo 11 vaikų paliko valstybės globai. Tai buvo žiūrimiausios šį sezoną „TV pagalbos“ laidos, kurias pamatė apie 23 procentus TV žiūrovų. Studijoje apsilankė šeši mamos palikti vaikai, kurie pasakojo širdį draskančias gyvenimo istorijas. Vis dėlto, visų jų gyvenimai dabar klostosi sėkmingai.

 

1 (Small)

 

TV3 laidos „TV pagalba“ vedėja Renata Šakalytė apgailestauja, kad vaikų ir mamos susitikimas nesibaigė gražiu susitaikymu ir vaikai neparodė jokio noro bendrauti su mama. Pasak Renatos, vaikai negalėjo atleisti savo biologinei mamai, nes jai tiesiog nieko nejaučia.

 

2 (Small)

 

R. Šakalytė pripažįsta, kad filmuojant šią laidą jai nepavyko sulaikyti emocijų, nes tuo metu, kai mama apsiverkė ir nė vienas vaikas nenorėjo prie jos prieiti, studijoje tvyrojo baisi įtampa. „Atrodė, kad sprogs viskas, degtuką ištrauksi ir susproginės tos emocijos“, – apie atmosferą filmuojant laidą pasakojo Renata.

 

4 (Small)

 

Nepaisant to, jog istorija nebuvo su laiminga pabaiga, R. Šakalytė įsitikinusi, kad ji atskleidė ir nemažai teigiamų dalykų: „Daugumos paliktų vaikų gyvenimas susiklostė labai gerai. Jie džiaugėsi, kad neaugo su ta mama, nes šiandien jie nebūtų tokie, kokie yra. Jie dėkingi savo įtėviams, globėjams, kad galėjo mokytis, įgyti išsilavinimą. Nes tokiame taške, kuriame yra jų mama, dabar būtų ir jie“.

 

R. Šakalytė (Small)

 

Laidoje dalyvavę vaikai pasakojo, kad jų gyvenimai ėmė tvarkytis tuomet, kai pateko pas globėjus ar įtėvius. Žinoma, vieniems sekėsi geriau, kitiems prasčiau, bet panašu, kad daugumai pavyko ištrūkti iš aplinkos, kurioje augo arba galėjo augti. „Kai pas mus taip trūksta globėjų ir įtėvių, tokios istorijos yra puikus paraginimas nebijoti prisiimti atsakomybės, nes matome, kokie nuostabūs žmonės gali užaugti, jeigu jie pakliūva į tinkamas šeimas“, – kalbėjo Renata.

 

„TV pagalbos“ pokalbių vedėja taip pat pabrėžė, jog ši istorija gali būti geras priminimas visiems, kad mūsų veiksmai anksčiau ar vėliau turi atoveiksmį. „Man atrodo, kad silpnumo akimirką tėvai kartais labai lengvabūdiškai pažiūrį į tokį dalyką kaip vaiko praradimas. O po 20, po 30 metų atsipeikėja ir kažko tikisi iš tų vaikų. Ir paskui pyksta, palieka studiją kaip šita mama. Bet reikia prisiminti, kad mūsų priimti sprendimai gali sugrįžti net ir po daugelio metų“, – įsitikinusi Renata.

 

„TV pagalba“ – darbo dienomis 16.30 val. per TV3.