Vasario mėnesį TV6 eteryje startuojanti unikali šviečiamojo pobūdžio laida „Atrask žiemos sportą“ supažindins Lietuvos žmones su olimpinėmis žiemos sporto šakomis. Kartu su profesionaliais sportininkais, jų treneriais, laidose savo jėgas išbando ir garsūs šalies žmonės.

 

Laidos vedėja Vlada Musvydaitė, premjerinei laidai atsistoti ant pačiūžų priviliojusi prodiuserį Edvardą Žičkų, kituose pasakojimuose išbandymus ant ledo pasiūlė ir aktoriui Ramūnui Rudokui. Beje, šis ant pačiūžų stovi nuo septynerių metų. Tiesa, šį kartą aktorius nebuvo toks tikras, kad patirtis jam pravers – mat išbandyti teko ne dailųjį, o greitąjį čiuožimą.

 

,,Nepaprastai įdomi atrakcija ir sporto šaka. Būtų buvę labai įdomu išmėginti tikras greitojo čiuožimo pačiūžas, bet mano 45–46 dydžio kojai tokių Lietuvoje dar nėra. Būtų reikėję siųsti iš Kinijos. Tačiau viską kompensavo Lietuvos rinktinės apranga“, – šypsojosi aktorius, kuris trumpajame greitojo čiuožimo take čiuožė su ledo ritulio pačiūžomis.

 

,,Greitasis čiuožimas – tai lyg slydimas ant peilio ašmenų. Buvo labai baisu, kad jei krisčiau,  nepersipjaučiau sau pirštų. Tačiau kartu buvo ir labai įdomu. Keistas jausmas čiuožti pasilenkus, labai įdomi ir pati apranga. Po ja turėjome pasivilkę termoaprangą, tad nebuvo šalta“, – dalinosi įspūdžiais Vlada.

 

Lietuvoje nėra idealių sąlygų treniruotis greitojo čiuožimo sportininkams. Turime tik trumpąjį greitojo čiuožimo taką, kurio ilgis 111 metrų. Profesionaliose varžybose sportininkai varžosi 1500, 1000, 500 metrų distancijose. Šiose distancijose Sočio olimpiadoje startuos ir mūsų vienintelė Lietuvos suaugusiųjų rinktinės narė Agnė Sereikaitė.

 

Beje, Agnės su Vl. Musvydaite vos nesupainiojo ledo arenos, kurioje buvo filmuojama laida, lankytojai. „Tik pasirodžius Vladai su greitojo čiuožimo apranga, ledo arenoje kilo sumaištis. Daugelis pagalvojo, kad ant ledo pasirodė pati Agnė“, – šypsosi greitojo čiuožimo trenerė Virginija Ogulevičienė.

 

Vlada ir Ramūnas ledo arenoje ne tik nufilmavo TV6 laidos ,,Atrask žiemos sportą“ reportažą, bet ir dalyvavo Elektrėnuose vykusiose greitojo čiuožimo varžybose. Greičiausiai įveikę 111 metrų distanciją, jie abu pasidabino aukso medaliais.

 

Šviečiamoji sporto laida „Atrask žiemos sportą“ – jau nuo vasario 1 dienos tik per TV6!