Dvi dukras, trejų metukų Elzę ir keturių mėnesių Sofiją, auginanti TV3 laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva neabejoja: motinystė yra gyvenimo sritis, kurioje kaskart galima atrasti naujų dalykų. Motinystę ir darbą derinanti žurnalistė nemeluoja nei sau, nei kitiems, sutikdama, kad gyvenimas, gimus antrai dukrai, tapo sudėtingesnis. „Bet žinojome, kas mūsų laukia. Elzė ir Sofija – planuoti vaikai“, – šypsosi į TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ filmavimą mažąją dukrelę atsinešusi ir čia pat pamaitinusi Renata. Atviras pokalbis – jau šeštadienį 10.00 val.

 

TV3_Pasaulis_pagal_moteris_Renata_Sakalyte_Jakovleva

 

Kartą per savaitę, kai Renata išvyksta į Kauną filmuoti „TV Pagalbos“ laidų, su mažąja Sofija lieka vyras, taip pat televizijos žurnalistas, Viktoras Jakovlevas. „Kol kas verčiamės be auklių pagalbos. Sofija dar labai maža, nesinori jos palikti kad ir labai geram, bet svetimam žmogui. Kai augo Elzytė, auklę pasikvietėme, kai ji sulaukė metų“.

 

TV3_Pasaulis_pagal_moteris_Renata_Sakalyte_Jakovleva_Kristina_Rimiene

 

Dabar vyresnioji lanko darželį, o tėvai dukroms savo meilę stengiasi lygiai dalinti. „Tarp dukrų amžiaus skirtumas nedidelis, norėjome, kad jos domėtųsi viena kita, kartu augtų ir žaistų, kad joms būtų smagu drauge leisti laiką, kad anksčiau ar vėliau taptų tikromis draugėmis“, – sako Renata ir pripažįsta, kad vyresnėlei kol kas dar sunku suvokti, jog šeimoje atsirado dar vienas žmogelis, su kuriuo tenka dalintis tėvų meilę ir dėmesį.

 

Dviejų dukrų mama laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai Riminei pasakojo žinojusi, kad pavydo apraiškų iš vyresnėlės sulauks: „Ruošėmės tam. Pirmagimių toks likimas, jie visada jaučiasi šiek tiek pamiršti, kai atsiranda šeimoje mažesnis. Elzė turės pereiti šį laiką“.

 

Renatos nežavi tradicija dovanomis apipilti vyresnį vaiką, kai gimsta jaunesnis: „Nesuprantu, kodėl kito žmogaus atėjimas turi būti susijęs su materialiu atlygiu. Ir taip gyvename vartotojiškoje visuomenėje, kur tėvai daiktais bando kompensuoti laiko ir jausmų stygių. Elzę sesės atėjimui ruošėme iš anksto, sakėme, kad visai šeimai bus didžiausia dovana, jei sesytė atkeliaus sveika ir linksma.“

 

Motinyste besidžiaugianti moteris tvirtai tiki, kad mamos vienodai myli savo vaikus. Gal ne vienodai supranta, bet myli vienodai. Tą patį laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Renata Mikailionytei tvirtino ir septynių vaikų mama, reklamos agentūros įkūrėja, kūrybininkė, populiaraus tinklaraščio „7 taškai“ autorė, veikliausia 2016 metų moterimi pripažinta Sabina Daukantaitė. „Mamos meilė – tai bedugnis šulinys. Kai gimsta vaikas, meilė ne dalinama, o jos dar padaugėja“, – sakys Sabina, kurios vyresnioji dukra jau ir pati augina dvynukus.

 

Kad ir rūpesčių pilni, tačiau labai moteriški, šilti, nuoširdūs Renatos ir Sabinos pasauliai. Iš jų yra ko pasimokyti, pasisemti meilės, atsakomybės, tikėjimo ir įkvėpimo. Nepaprastos nepaprastų moterų istorijos – šį šeštadienį 10.00 val. per TV3.

 

 „Pasaulis pagal moteris“ – šeštadieniais 10.00 val. per TV3!