Kiekvienais metais Motinos dienos proga daugelis motinoms tradiciškai dovanoja gėlių puokštes, todėl floristams gegužės pirmasis savaitgalis yra vienas darbingiausių metuose, kai darbuotis tenka gerokai ilgiau nei įprastai. Visą šį savaitgalį iki išnaktų teko dirbti ir profesionaliai floristei, gėlių krautuvėlės pačiame Vilniaus centre savininkei, Inesai Borkovskai. „Mums, floristams, motinos diena prasidėjo jau prieš porą mėnesių, kai gavome pirmuosius puokščių užsakymus“, šypsosi žinoma floristė, atskleidusi, kokios gėlės šį sekmadienį buvo populiariausios ir kokias sumas vilniečiai joms išleido.

 

Processed with VSCO with hb1 preset

 

Pasak I. Borkovskos, dovanoti gėlių Motinos dienos proga Lietuvoje jau tapo tradicija, todėl natūralu, kad kiekvienas pagal galimybes renkasi puokštės dydį, o kartais – ir papildomą dovanėlę. „Šio savaitgalio klientus galima suskirstyti į kelias pagrindines kategorijas. Pirmoji – emigrantai, kurie jau prieš kelis mėnesius pasirūpino gėlių užsakymais Motinos dienai. Užsienyje gyvenantys lietuviai internetu išsirinko gėlių puokštes su pristatymu į namus. Daugelis šių klientų – nuolatiniai mūsų parduotuvės pirkėjai, kurie kiekvienais metais nori vis įdomiau ir originaliau nustebinti savo mamas. Jie dažniausiai renkasi dideles ir įmantrias puokštes, dažnai papildomai prideda saldainių dėžutę ar vaisių pintinę. Jų užsakymai prasideda nuo 50 eurų, tačiau dažnai, ypač vyrai, vien gėlių puokštei gali išleisti ir po kelis šimtus eurų. Vidutiniškai emigrantai šiais metais gėlėms skyrė apie 100 eurų“, – sakė floristė.

 

Processed with VSCO with hb2 preset

 

Antra klientų kategorija – šeimos. „Šitie mano klientai į gėlių saloną ateina kartu su mažiausiais šeimos nariais ir paprastai leidžia jiems išrinkti gėles močiutei ar mamai. Vaikai su didžiausiu entuziazmu renka gėles, o aš sukomponuoju puokštes. Nors vaikų skonis gerokai skiriasi nuo suaugusiųjų ir puokštės išeina gana spalvingos, tačiau jos būna sukurtos su meile. Mano nuomone, tai labai gražus pavyzdys.“

 

Trečia klientų kategorija – jauni vyrai arba, kitaip sakant, Vilniaus hipsteriai. Jauni vyrukai nelinkę išlaidauti gėlėms, todėl dažniausiai jie renkasi nedideles gėlių puokštes, kurių suma siekia apie 15-30 eurų.

 

Inesa_Borkovska_Foto_Zita Milkamanovič

 

Pasak I. Borkovskos, tai tik bendra šio savaitgalio apžvalga, tačiau šį savaitgalį jos gėlių krautuvėlėje Vilniaus centre apsilankė ir tokių klientų, kurių pageidavimai buvo itin originalūs. „Šeštadienį vienas žinomas Vilniaus verslininkas savo mamai nupirko visą kibirą raudonų rožių, o štai vienas vyras, nusprendęs su vaikais nustebinti savo žmoną medikę, paprašė floristės gėlėmis papuošti visą jų gyvenamąjį namą. Ryte, po naktinės pamainos, grįžusios gydytojos laukė tikrai ypatinga staigmena“, – šypsosi I. Borkovska.

 

Inesa_Borkovska_Foto_Zitos_Milkamanovič

 

Žinoma floristė atskleidė, kad šį savaitgalį dažniausiai jos klientai rinkosi bijūnus, ypač populiarūs buvo koralinės spalvos. Vyresni klientai liko ištikimi klasikai ir pirko raudonas rožes, jaunos šeimos – pastelinių spalvų lauko gėlių kompozicijas, eustomas.

 

Processed with VSCO with hb2 preset

 

Pasak I. Borkovskos, norint nustebinti mylimą žmogų ne visada reikia didelių puokščių, kartais pakanka ir vieno žiedo, kuris kainuoja vos du eurus. „Renkantis gėles svarbiausia – jų kokybė. Todėl svarbu rinktis kokybišką ir šviežią žiedą. Jei norisi, kad gėlės ilgiau džiugintų, reiktų rinktis mažiau išsiskleidusius žiedus, o jei norisi ypatingų ir originalių puokščių, tuomet jas visada reikia užsakyti iš anksto“.

Processed with VSCO with hb2 preset

Nuotraukos: tinklalapio „Veidrodėli, veidrodėli“  ir Zita Milkamanovič