Vilniaus Antakalnio mikrorajono gyventojai šokiruoti – šalia jų namų prasidėjo įtartinos statybos.

 

vlcsnap-2017-03-28-13h34m18s78_1600x900

„Čia buvo toks kalnelis. Kadangi čia ne statyba, o rekonstrukcija, tai galima daryti ką nori nesilaikant jokių taisyklių. Esam pasipiktinę. Matot, ir taip koks susigrūdimas: praktiškai namas prie namo ir dabar atima žalią plotą, kuriame būtų galima vaikams pabūti“, – laidoje KK2 šį antradienio vakarą 19.30 val. per LNK sakys Viktoras Strikaitis.

 

Pasipiktinę žmonės suskubo kreiptis į valdžią, kuri gyvena čia pat. Toje pačioje Debesijos gatvėje gyvena eksministrė, Seimo narė Ingrida Šimonytė.

 

Parlamentarė pradėjo domėtis, kas vyksta po jos langais. Pasirodo, kad čia vyksta ne statybos, o „boilerinės rekonstrukcija“.

 

„Vyksta tiesiai po langais. Pačios statybos nebūtų nieko blogo, čia pozityvių žinių balansas. Gerai, kad statybos vyksta ir žmonės turi darbo, bet mažiau gerai yra tai, kad jos vyksta abejotinomis aplinkybėmis. Statybai leidimas galiausiai gautas, tiksliau sakant, rekonstrukcijos leidimas“, – laidoje kalbės I. Šimonytė.

 

Baisiausia tai, kad nuo statomų boilerinės pamatų sujudėjo gruntas – ėmė trūkinėti Debesijos daugiabučių sienos.

 

„Matot, kokios mūsų sienos? Ir žymekliai sudėti. Mes negalim net laiptinės remonto kol kas daryti, o jau reikėtų… Čia yra slenkantis gruntas, šaltiniai ir namas yra tokioje nepatogioje vietoje“, – laidoje sakys Debesijos gatvės gyventoja Aldona.

 

Pikti liežuviai plaka, kad šios statybos – apgaulė, ir nebus jokios boilerinės, šioje vietoje iškils verslininko namas.

 

„Naujo statinio negali vadinti rekonstrukcija, nes iš esmės rekonstruojamas oras, kadangi statinio neliko, viskas yra nugriauta. Čia tiesiog labai sunkiai ieškoma, kaip tiems žmonėms vis dėl to išduoti leidimą. Tai kelia įvairių minčių“, – laidoje KK2 sakys I. Šimonytė.