Daugelis tikrai pritars, jog nepageidaujamų plaukelių nuo kūno šalinimas yra nors ir įprasta procedūra, tačiau atimanti nemažai laiko ir nėra pati maloniausia. Visgi šiomis dienomis yra daugybė skirtingų būdų bei priemonių, kurios leidžia ne tik atlikti depiliaciją greičiau, bet ir tai daryti gerokai efektyviau. Priemonių dėka procedūros gali būti reikalingos tik kartą per savaitę, mėnesį ir net  rečiau. Daugelio jau nenustebins netgi tokia inovatyvi priemonė kaip lazeris. Tuo labiau, kad šią paslaugą siūlo daugybė lazerinės dermatologijos centrų. Visgi pasitaiko žmonių mažai žinančių apie šią inovaciją, tad apžvelkime nepageidaujamų plaukelių šalinimo lazeriu privalumus.

 

unnamed (1)

 

Asociatyvi nuotrauka: canva.com

 

Lazerio veikimo principas

 

Kaip veikia įprasti metodai, kuomet atliekamas plaukų šalinimas, žino visi. Tai yra gana primityvūs būdai su greitu rezultatu. Viskas tampa šiek tiek sudėtingiau, kuomet į pagalbą pasitelkiamos naujausios technologijos. Geriausias to pavyzdys galėtų būti Aleksandrito lazeris, kuris sugeba ne tik pašalinti nepageidaujamus plaukelius, bet ir užtikrinti, kad su jais neteks kovoti ateityje. Ir nors šio prietaiso veikimas yra sudėtingas, tačiau pats principas gana paprastas. Oda yra peveikiama specialia lazerio šviesa, kuri sąveikauja išskirtinai su plaukelyje esančiu melaninu. To pasekoje yra sunaikinamos plauko folikulo ląstelės, iš kurių ir formuojasi bei nuolat atauga plaukai. Tačiau tuo pačiu metu dėl nedidelės lazerio šviesos skvarbos nepažeidžiami aplinkiniai audiniai, tad procedūra yra visiškai saugi.

 

Visuomenėje labiausiai paplitę mitai

 

Nors informaciją surasti šiomis dienomis nėra sudėtinga praktiškai bet kuria tema, tačiau tikrai ne visi pasidomi aktualiais klausimais. Ir nemaža dalis žmonių mieliau pasitiki savo draugų ar pažįstamų patirtimi grįsta nuomone nei faktais. Būtent dėl šios priežasties ir turime daugybę mitų, kurie neretai su realybe neturi nieko bendro. Todėl aptarsime populiariausius mitus, kurie susiję su moderniu plaukų šalinimo būdu lazeriu.

 

Plaukus įmanoma šalinti tik labai konkrečiose tikrose kūno vietose 

 

Mitas -  jie gali būti šalinami praktiškai visose kūno vietose ir yra tik kelios specifinės, kur ši procedūra negalima. Tai sritis aplink akies obuolį ir akių vokai. Aišku, yra tam tikros sritys dėl kurių žmonės kreipiasi dažniausiai, tačiau praktikoje vien jomis neapsiribojama.

 

Lazeris sukelia nemažai skausmo

 

Tai mitas. Šis teiginys labiau tiktų tradiciniam depiliacijos būdui vašku, kuri kentėti pasirenka tikrai ne kiekvienas žmogus. Tačiau modernūs lazeriai veikia kartu su dinamine šaldymo sistema. Todėl procedūros metu nepatirsite skausmingų pojūčių, su kuo galima susidurti renkantis kitus alternatyvius metodus.

 

unnamed (2)

 

Asociatyvi nuotrauka: canva.com

 

Prireiks daugybės procedūrų

 

Tame yra šiek tiek tiesos, nors  dalies plaukelių jau nebebus ir jie neatgaus po pirmosios procedūros, tačiau kad atsikratytumėte jų visų prireiks tikrai ne vieno karto. Visgi kiekvienam žmogui gali reikti labai skirtingo pakartojimų skaičiaus ir tai nereiškia, jog ankstesnė procedūra buvo atlikta netinkamai. Jos efektyvumas priklauso ir nuo odos tamsumo, ir nuo pačių plaukelių spalvos bei storio. Greičiausiai norimą rezultatą pavyks pasiekti turint šviesią odą ir tamsius bei storus plaukus, o tamsios odos ir šviesių plaukelių kombinacija bus gerokai sudėtingesnis uždavinys lazeriui.

 

Nereikia jokio išankstinio pasiruošimo

 

Mitas. Kartais galima atvykti į procedūrą specialiai nesiruošus, visgi rekomenduotina kai kuriais dalykais pasirūpinti norint geriausių rezultatų: maždaug mėnesį laiko prieš tai nereikėtų mėgautis saulės voniomis paplūdimyje arba soliariume, taip pat reikėtų išvengti galimų odos pažeidimų naudojant kitus depiliacijos metodus (galimas tik plaukelių skutimas). Paros eigoje prieš procedūrą taip pat reikėtų juos švelniai nuskusti.

 

Plaukų šalinimas lazeriu gali būti atliekamas visiems 

 

Tai galėtų būti tiesa, tačiau praktikoje pasitaiko išimčių. Pirmiausia reikėtų išskirti nėščias moteris, kurioms procedūra nėra atliekama. Taip pat ji negali būti atlikta vartojant antibiotikus ar kitus vaistinius preparatus prieš tai nepasitarus su šeimos gydytoju. O kalbant apie konkrečias kūno vietas, tai šalinimas nėra atliekamas tatuiruočių zonose bei vietose, kur yra padarytas ilgalaikis makiažas.

 

Procesas užtruks ,,amžinybę”

 

Mitas. Lazeriu – tai vienas iš greičiausių depiliacijos procesų, trunkantis nuo kelių iki keliolikos minučių, priklausomai nuo norimo depiliuoti odos ploto. Aišku, jeigu vertinsime visas procedūras, nes jų reikės ne vienos, tuomet tai trunka ne taip ir greitai, tačiau didžiąją laiko dalį sudarys laukimas tarp procedūrų. Galbūt ilgalaikis džiuginantis rezultatas yra vertas šio laiko?

 

unnamed

 

Asociatyvi nuotrauka: canva.com

 

Ar verta investuoti į procedūrą lazeriu?

 

Toks klausimas natūraliai gali kilti daugumai žmonių, kadangi net ir vienos procedūros kaina yra sąlyginai nemaža, o žinant, kad jas reikės dar kartoti ne vieną kartą, susidaro gana apvali suma. Aišku, jeigu vertinant vien tik finansinį aspektą, tuomet gali pasirodyti, jog tai paprasčiausias išlaidavimas, tačiau toks plaukų šalinimo būdas yra populiarus visame pasaulyje ir, suprantama, ne šiaip sau. Pirmiausia tai galimybė sutaupyti daugybę laiko kiekvieną dieną, kurį skirtumėte įprastam skutimuisi. Kitas svarbus aspektas – tai jūsų oda. Tikriausiai visi sutiks, jog tikrai nemalonu, kai ji yra pažeista, paraudusi, kas praktiškai neretai vargina po bet kurio kito depiliacijos metodo. O prie to dar reikėtų pridėti nemalonę išvaizdą plaukeliams atauginėjant. Aišku, galutinis sprendimas turėtų būti kiekvieno asmeniškas įvertinant jums aktualiausius aspektus. Tačiau šiandien dienai tai taip pat tampa išeitimi norint prisidėti prie gamtos išsaugojimo ir nebenaudoti vienkartinių skustukų bei kitų priemonių reikalingų įprastai depiliacijai.

 

Fotoepiliatorius prieš lazerį

 

Fotoepiliatorius – tai dar viena moderni alternatyva atsikratyti plaukelių. Šis prietaisas naudojamas ne tik profesionaliai, tačiau ir namuose, kas leidžia savarankiškai šalinti plaukelius nepageidaujamose vietose. Jo kaina taip pat nėra maža, tačiau lyginant ją su lazerio procedūrų kaina galime pastebėti nemažą skirtumą. Visgi reikėtų suprasti, jog tai gana skirtingi prietaisai su skirtingomis veikimo technologijomis. Fotoepiliacija sukelia gerokai didesnį skausmą, kas tikrai nėra malonu. Be to, lazerio bangos veikia išskirtinai pačius plaukelius, todėl ši technologija yra pranašesnė ir pasižymi gerokai didesniu efektyvumu. Abu prietaisai yra pakankamai modernūs ir skiriasi tik tai, jog vienas naudojamas profesionaliai šios srities specialistų, o kitu galima naudotis praktiškai kiekvienam  savo namų sąlygomis.