Trys persikai per dieną – garantija, kad nesirgsite vėžiu? Taip teigti būtų pernelyg drąsu, tačiau sveikos mitybos specialistai tvirtina, kad jie gali sumažinti krūties vėžio riziką. Taigi kodėl nepasimėgavus šiais aksomo švelnumo vaisiais bent retkarčiais?

 

JAV mokslininkai atliko bandymą su pelėmis ir nustatė, kad persikų ekstraktas neleidžia daugintis vėžinėms ląstelėms. Agresyvaus krūties vėžio ląstelės (MDA-MB-435) buvo implantuotos po pelių oda. Po kelių savaičių tyrėjai pastebėjo, kad persikų ekstraktą vartojusioms bandomosioms pelėms neatsirado metastezių. Tai reiškia liga neišplito po kitus kūno organus. „Nustatę, kokia persikų ekstrakto dozė yra veiksminga pelėms, apskaičiavome, kad žmogui, norinčiam sulaukti panašaus poveikio, reikėtų suvalgyti nuo dvejų iki trijų persikų per dieną“, – aiškino tyrimo vadovas dr. Luisas Cisneros-Zevallosas.

 

Vakarinėje pasaulio dalyje krūties vėžys yra pavojingiausia moterų liga. Kasmet Jungtinėse Valstijose diagnozuojama daugiau nei 232000 naujų vėžio atvejų.

 

Tokie tyrimų rezultatai dar kartą patvirtina tiesą, kurią žino daugelis sveiką gyvenimo būdą praktikuojančių žmonių. Natūralios cheminės medžiagos veikia panašiai kaip vaistai. Persikuose esantys fenolio junginiai, kaip parodė tyrimas, gali užkirsti kelią vėžio plitimui. Tai žinodami žmonės gali turėti daugiau vilties, kad pakeitę mitybą, išvengs arba net pagis nuo pavojingos ligos. Regis, tokiems mitybos pokyčiams nereikia labai daug pastangų, tik suvalgyti 2 – 3 persikus kasdien…