Pasaulyje vyksta daugybė keistų dalykų. Kas galėtų patikėti, kad kažkur Pietų Amerikoje vestuvinių drabužių salono vitrinoje stovintis manekenas iš tiesų pagamintas ne iš plastiko, o iš kūno ir kraujo. Reikia pažymėti, kad kalbama ne apie gyvuosius manekenus…

 

nuotaka

Ji vadinama mažybiniu vardu Paskualita ir tai atrodo dar labiau makabriška. Meksikos šiaurėje Čihuahua valstijoje 75-erius metus viename proginių drabužių salone buvo galima pamatyti šį manekeną po stiklu. Joks kitas manekenas prekybos vietose tiek laiko nelieka, nepakeistas kitu. Galbūt todėl žmonės puse lūpų šnabždasi, kad Paskualita iš tiesų nėra plastikinė lėlė, o labai gerai išsilaikęs ankstesnio salono savininkės dukters lavonas.

 

Daugelį metų Paskualitos istorija kėlė didelė susidomėjimą ne tik tarp vietinių gyventojų, bet ir žiniasklaidoje. Jos pažiūrėti atvykdavo turistai iš visos Meksikos. Netrukus žinia apie keistą eksponatą vitrinoje pasklido po visą Pietų Ameriką. Sensacija pritraukė į Čihuahua miestą minias turistų iš Pietų Amerikos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir net Europos. Žmonės negalėdavo atsitraukti nuo parduotuvės lango, pro kurį žvelgdavo negyvos nuotakos akys. Jie spėliodavo, ar ji iš tiesų iš kūno ir kraujo, kaip ir žmogus, ar visa tai tobulai surežisuota iliuzija, siekiant pritraukti daugiau turistų į miestą. Daugelis žmonių, kuriems teko pažvelgti į keistą nuotaką vitrinoje, buvo visiškai įsitikinę, kad jie stovėjo prieš jaunos merginos lavoną.

 

Pirmą kartą Paskualita vitrinoje pasirodė 1930 metų kovo 25 dieną, aprengta pavasario kolekcijos vestuvine suknele. Ji akimirksniu sulaukė didelio susidomėjimo. Žmonės negalėjo atitraukti akių nuo stiklinių manekeno akių, tikrų plaukų ir odos, kuri geba parausti. Netrukus žmonės suprato, kad manekenas neįtikėtinai panašus į tų laikų savininkės Paskualos Esparzos dukterį. Jie suprato, kad manekenas buvo ne kas kitas, o balzamuotas savininkės dukters kūnas, kuri netikėtai mirė, praėjus vos dienai po savo vestuvių nuo nuodingo voro „juodosios našlės“ įkandimo. Kai paaiškėjo tiesa, vietiniai bandė protestuoti prieš tokį manekeną parduotuvėje. Salono savininkė bandė paneigti gandus, tačiau buvo per vėlu. Niekas nenorėjo ja tikėti. Per ilgą laiką žmonės pamiršo tikrąjį savininkės dukters vardą, todėl ją pradėjo vadinti tiesiog Paskualita.

 

Paslaptingoji nuotaka iš vestuvinių suknelių salono nuo to laiko apgaubta dar daugiau legendų. Pasakojama, kad naktį į saloną buvo atvykęs įsimylėjęs burtininkas, kuris įkvėpė jai gyvybę ir išsivežė ją iš miesto. Kai kurie salono klientai yra įsitikinę, kad Paskualita juos įdėmiai stebėjo. Naktį ji pakeisdavo savo stovėjimo pozą ar vietą. Tokios istorijos labiausiai gąsdindavo darbuotojus, kurie buvo priversti Paskualitą ir jos pokštus kasdien matyti.

 

„Kiekvieną kartą, kai prieidavau prie Paskualitos, man sudrėkdavo delnai. Jos plaštakos atrodė labai realistiškai, o kojos net buvo pažeistos venų varikozės. Tikiu, kad ji yra tikras asmuo“, – pasakojo salono pardavėja Sonia Burciaga, kuri taip pat ir perrengdavo manekenus naujais drabužiais. Negi galima būtų ja netikėti?

 

Pažiūrėti, kaip atrodė 75-erių metų negyva nuotaka Meksikos vestuvinių drabužių salone, galite šiame vaizdo įraše: