Kaip pasikeistų jūsų gyvenimas, jei vieną, įprastą rytą netikėtai atsidurtumėte visiškoje tamsoje? Žinoma verslininkė, visuomenėje garsi moteris Irena Matijošaitienė kalba apie jai siųstą likimo išbandymą – susilpnėjusią regą.

 

Šio antradienio vakaro LNK laidos „Pasaulis X“ laidos herojė 19.55 val. dalinsis pasakojimu apie tai, kaip, praradus vieną iš jutimų, atsirado kitas – gebėjimas jausti spalvas, bei jomis gydytis.  Po klastingos ligos moteris ne tik pamėgo ryškias spalvas, bet ir pradėjo jausti jas visu fiziniu kūnu. Ryški ir kiekvieną kartą aplinkinių akį patraukianti moteris pasakoja, kad nors regėjimas  silpnas, ji geba išsirinkti tinkamas sagas net nematydama audinio spalvos.

 

„Manęs klausia, kaip aš matau? Man liejasi vaizdo kontūrai, kartais tai būna kaip pro miglą“, – prisipažįsta visada viešumoje besišypsanti ir gyvenimo džiaugsmo neprarandanti ponia Irena, kuriai galimybė matyti ryškiausias spalvas šiandien teikia jai nenusakomo džiaugsmo. Ji žino kiekvieno atspalvio reikšmę, žino, kokia spalva gali padėti išsivaduoti nuo blogų minčių, o kuri – panardinti žmogų į visišką depresiją.

 

„Spalvų terapija, padėjusi atsitiesti po akių operacijos – vienintelis kelias atitolinti likimo mestą išbandymą. Gal todėl apie spalvas ponia Irena galėtų kalbėti ištisas valandas, nes per savo liūdną patirtį moteris žino spalvų magišką, stebuklus darantį poveikį žmogaus savijautai“, – pasakoja laidos „Pasaulis X“ vedėjas Giedrius Leškevičius.