Tapti kurios nors sporto šakos čempionu verta ne tik dėl asmeninės pergalės, garbės ar savo šalies vardo garsinimo. Tai atneša ir naudos – ryškesnę žymę palikę sportininkai gauna viliojančius pasiūlymus dalyvauti reklamos kampanijose, už kurias mokami nemaži, o kartais ir net labai dideli honorarai. Ne išimtis ir sportiniai šokiai, kur, kitaip nei pavyzdžiui bėgime, nepamatuosi nei sutrepsėtų žingsnelių skaičiaus, nei greičio. Rezultatą lemia subjektyvios teisėjų nuomonės. Tad tokios nedidelės šalies kaip Lietuva atstovams prasimušti ant apdovanojimų pjedestalo išties labai nelengva.

 

LR_TV_Gyvenimas_Sodeikos

„Mūsų srityje žmogiškasis faktorius visuomet bus – nuo to niekur nepabėgsime. Todėl nuo mažens treneris mus auklėjo būti visa galva geresniems už kitus, kad niekam neliktų abejonių“, – sako Europos ir pasaulio standartinių šokių čempionai Evaldas ir Ieva Sodeikos.

 

Dėl aukščiausios apdovanojimų pakylos kovojama nesirenkant priemonių. „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „Gyvenimas“ Evaldas pasakoja, kad laikai, kai būdavo sukarpomos konkurenčių suknelės ar sugadinami bateliai, jau seniai praeityje. Dabar kovojama kitokiais metodais.

 

„Visi žino, kad labiausiai pakenkti galima kalbomis – konkurentai eina, apšneka, kuria nebūtas istorijas, stengiasi sukiršinti. Labiausiai kovojama dėl trenerių, nes negali būti vieno žmogaus, kuris išugdytų čempionus. Turi būti komanda, kurią turi kiekviena daugiau siekianti šokėjų pora. Kitos poros, norėdamos pakenkti, ima laviruoti, meluoti, neva jų konkurentai pasirinko kitą trenerį, kuriuo labiau pasitiki. Tuomet tenka aiškintis. Buvo laikotarpis, kai su visais turėjome kalbėti, teisintis. Tačiau, laikui bėgant, tarp trenerių ir šokėjų atsiranda pasitikėjimas. Tuomet kišti pagalius į ratus tampa daug sunkiau“, – prisiminė ne vieną ir ne kelias nemalonias situacijas patyręs E. Sodeika.

 

Šį vakarą, 21:30 val. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Gyvenimas“ Ieva ir Evaldas Sodeikos atvirai papasakos apie nematomą spindinčio šokių pasaulio pusę.

 

 
„Gyvenimas“ – trečiadieniais 21.30 val. tik per „Lietuvos ryto“ TV.
 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.