Panevėžyje – moterų sukilimas. Miesto valdžia sumanė tūkstančius moterų apsaugoti nuo nėštumo – savivaldybė nupirko kontraceptinių spiralių už 3 tūkst. eurų.

 

Antonoviene_KK2

Panevėžio savivaldybės atstovai teigia, kad atsirado būtinybė reguliuoti gimstamumą: „Pagrindinė problema – skurdas, įsisukęs į tas šeimas, kurios augina vaikus“.

 

Šia naujove ypač pasipiktino buvusio mafijos tėvo Vido Antonovo žmona. Moteris LNK laidoje KK2 sakys, kad jai tokia praktika nepriimtina ir ji savivaldybės atstovų net neįleistų į namus.

 

„Aš visų pirma paklausčiau, koks yra jų reikalas. Sakyčiau: ką čia veiki ir kam man tą spiralę atnešei”, – aiškins Rima Antonovienė

 

Rima laidoje pasakos, kad anksčiau yra turėjusi tokią spiralę. „Buvo ji brangi, sumokėjau 750 litų ir ji man iškrito“, – kalbės R. Antonovienė.

 

Tačiau yra tam ir pritariančių – šešių vaikų mama sako, kad jai tokios spiralės reikia:

 

„Pati mintis yra labai gera ir sveikintina. Ir aš manau, kad nereikia pykti, nes jeigu yra socialiai sudėtingos situacijos, žinome, kad tie vaikeliai kartais netyčia „užkimba“, – laidoje KK2 sakys moteris.

 

Seimo narys Antanas Matulas sako, kad dirbdamas gydytoju išklausydavo ne vieną moterį dėl šios problemos.

 

„Su šia problema susidurdavau, kai buvau vyriausiuoju gydytoju. Ateidavo moterys ir prašydavo, sakydavo, kad vyras „pijokas“, kad negali apsisaugoti, tik grįžta iš gimdyklos, o penktoj dienoj vyras vėl lenda, – sakys A. Matulas. – Man dirbant gydytoju atėjo moteris ir sako: gal galit padėti – turiu septynis vaikus ir noriu spiralės. Vyras nesiskaito, vos ne prievartauja, o aš neturiu pinigų ir atiduosiu gavusi algą. Tikrai pagelbėjau ne vieną kartą, kai mačiau, kad moteris negali apsiginti“.

 

Tačiau Seimo narys Povilas Urbšys teigia, kad gimstamumas ir taip mažas, o valdžia bando jį mažinti dar labiau: „Man atrodo, kad čia dūris ir mums, Seimui. Mes turime viską padaryti, kad moterys Lietuvoje norėtų gimdyti vaikus ir būtų laimingos“.

 

Visą reportažą žiūrėkite šį trečiadienio vakarą laidoje KK2 19 val. 30 min. per LNK.