Turbūt visi žino, kad saulės spinduliai ne tik šildo ir džiugina, bet ir grasina ligomis. Nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių apsaugo daugelis sintetinių kremų, tačiau yra ir natūralių alternatyvų. Daugelyje augalinių aliejų gausu antioksidantų, vitamino E ir natūralių cheminių medžiagų, kurios apsaugo, drėkina ir gydo saulės pažeistą odą.

  • Bene pačią didžiausią apsaugą nuo saulės (net 28 – 50 SPF) užtikrina raudonųjų aviečių sėklų aliejus. Be to, šis aliejus stiprina odos funkcijas, gydo uždegimus.
  • Antras pagal veiksmingumą – morkų sėklų aliejus (38 – 40 SPF). Tai eterinis aliejus, turintis daug vitamino A. Jis ne tik maloniai kvepia, bet ir gydo žaizdas. Gryno tepti ant odos negalima. Prieš tepant, sumaišyti su bet kokiu baziniu aliejumi (alyvuogių, lazdyno riešutų ar rapsų).
  • Teigiama, kad kviečių gemalų aliejus yra tobulas vitaminų E, K ir B šaltinis. Jis apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų, drėkina ir užtikrina 20 SPF apsaugą.
  • Sojų pupelių aliejus turi daug vertingų medžiagų, bet užtikrina tik 10 SPF apsaugą nuo ultravioletinių spindulių. Jis labiau tinkamas naudoti tamsesnės, įdegusios odos asmenims, kai saulė nėra labai intensyvi.
  • Penktasis aliejus pagal veiksmingumą nuo žalingo saulės poveikio yra makadamijų riešutų aliejus, nors jo apsaugos nuo saulės faktorius tik 6. Tačiau havajietiškų riešutų aliejus labai naudingas odai, nes turi veiksmingos cinamono rūgšties, geležies, magnio, fosforo, kalio ir vitamino E.