Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga kuriamo Nacionalinio fotoprojekto „LIETUVA ir MES“ unikalius fotosesijų kadrus pirmieji išvys TV3 žiūrovai ir naujienų portalo TV3.lt skaitytojai. Nuo spalio mėnesio iki pat 2020 metų, kuomet bus išleistas fotoalbumas, televizijos eteryje bus demonstruojamos išskirtinės fotosesijų akimirkos, o naujienų portalas pristatys ir projekto herojų istorijas.

 

Justinas_Jankevicius_A.Repsio_foto2 (Small)

 

Iškiliausi valstybės ir visuomenės veikėjai, įtakingiausi, inovatyviausi bei lyderiaujantys savo srityse verslininkai, kultūros, mokslo, sporto bei kitų sričių atstovai bus įamžinti šimtmečio Lietuvą reprezentuosiančiame bei ypatingą istorinę išliekamąją vertę įkūnysiančiame Nacionaliniame fotoalbume „LIETUVA ir MES“, kuriam nuotraukas trejus metus (2017-2019 m.) specialiai šiam projektui kurs įvairių kūrybos stilių Lietuvos fotografai. Monumentalus, išskirtinis, riboto tiražo fotoalbumas plačiajai visuomenei bus pristatytas 2020 m. kovo 11 d.

 

Laura Blazeviciute (Small)

 

„Džiaugiamės galėję prisidėti prie tokio išskirtinio projekto. Palaikome idėją, kad svarbu įprasminti visiems mums svarbią sukaktį – atkurtos valstybės šimtmetį. Todėl, pasinaudodami mūsų valdomais žiniasklaidos kanalais – televizija bei tv3.lt naujienų portalu, plačiai paskelbsime žinią apie „Lietuva ir mes“ projektą. Neabejojame, kad įspūdingos apimties fotoalbumas turės ne tik meninę, kultūrinę, istorinę išliekamąją vertę, bet ir taps reikšmingu palikimu ateities kartoms“, – sakė TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

 

Mindaugas_Rainys_R.Daniseviciaus_foto1 (Small)
„Šis projektas yra skirtas užfiksuoti šimtmečio žmogaus emociją, jo nuotaiką, požiūrį į šiandienos Lietuvą, pamatyti mums pažįstamus ar visai nepažįstamus Lietuvos žmones kasdienėse ar visiškai netikėtose gyvenimo situacijose, aplinkybėse“, – komentavo projekto sumanytojas ir prodiuseris Gytis Daugėla.

 

Mindaugas_Stasiulis_Z.Zimnickaites_foto1 (Small)
 

Pasak jo, iš daugiau nei 500-ų fotosesijų metu specialiai šiam fotoprojektui kuriamų, niekur anksčiau nepublikuotų bei konceptualiai įvairiausių fotografijų sudarytas fotoalbumas leis mūsų šalies svečiams ir draugams iš arti pažinti ŠIANDIENOS LIETUVĄ, o mūsų vaikams, anūkams ir ateities kartoms – prisiliesti prie šimtmečio Lietuvos nuotaikos, emocijų ir kasdienio gyvenimo akimirkų.

 

Įspūdingame „Lietuva ir mes“ fotoalbume bus įamžinti ir TV3 veidai. Visuomenė gerai pažįstamus veidus išvys visiškai kitokiuose amplua nei yra įpratę juos matyti. Pavyzdžiui, vieno populiariausių Lietuvos humoristo Justino Jankevičiaus fotosesija vyko televizijos bokšte, laidų ir renginių vedėjas Mindaugas Stasiulis panoro būti užfiksuotas kartu su savo dideliu pomėgiu, kurio metu geriausiai pravėdina galvą – jachta ir buriavimu, visad rimtas ir išlaikytas TV3 laidų vedėjas Mindaugas Rainys nustebino projekto sumanytojus fotosesijos vietai pasirinkęs Vilniaus stogus.
 

Projektą „Lietuva ir mes“ inspiravo 1933 metais išleistas Vytauto Didžiojo mirties 500 metų sukaktuvėms paminėti skirtas fotoalbumas, kuris ir šiandien turi didelę dokumentinę išliekamąją vertę. Naujajame fotoalbume senojo tarpukario leidinio dokumentinį matmenį pakeis kuriamas gyvas, betarpiškas ir šiltas dabartinės Lietuvos gyvenimo atspindys.