Baleto primarijus Nerijus Juška ne vienerius metus praleido ant scenos intensyviai šokdamas bei sportuodamas. Norėdamas nenualinti kūno bei išlaikyti raumenų sveikatą, vyras turėjo atidžiai savimi rūpintis. Kokie būdai garsiam baleto primarijui padėjo nepalaužti savo sveikatos? Savo asmenine patirtimi pasidalins ne tik Nerijus, bet ir jo žmona Agnė. 

 

Agnė Juškienė

 

Sveikatos ir sveikos gyvensenos laidos „Sveikas rytojus“ rubrikoje „Sveikai ir laimingai“ bus kalbama apie gydomojo masažo naudą, atskleidžiama, kuo jis skiriasi nuo atpalaiduojančio masažo bei aptariama kada gydomasis masažas gali išspręsti sveikatos problemas.

 

Savo patirtimi laidoje pasidalins garsi Lietuvos pora Nerijus ir Agnė Juškos, o savo įžvalgas apie gydomojo masažo naudas taip pat pateiks psichoterapeutas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Arvydas Balčius.

 

Baleto primarijus N. Juška laidoje prisimins dienas, kai scena buvo neatsiejama jo gyvenimo dalis. Žinomas vyras atviraus, kad didelis fizinis krūvis pareikalaudavo staigaus kūno atstatymo, o tam puikiai padėdavo su baleto trupe kartu keliaujantis masažistas.

 

Nerijus Juška

 

„Mano karjeros metu visą dieną kojos patirdavo nemažą fizinį krūvį. Taip pat didelis krūvis tekdavo nugarai bei rankoms, kai tekdavo kilnoti scenos partneres, todėl visos mano traumos prasidėdavo nuo raumenų pertempimo. Kai su visa trupe važiuodavome į gastroles – pas mus visada kartu važiuodavo ir masažistas. Po spektaklio mūsų kojos ir visi kūno raumenys visada būdavo persitempę. Kartais net užtekdavo man prisiliesti prie bet kokio kūno taško, kad šis sukeltų didžiulį skausmą. Nuo visų atliekamų šuolių pasirodymo metu, kojos tapdavo, tarytum, surakintos. Todėl pirmas dalykas ką aš padarydavau, kai spektaklis baigdavosi – eidavau į masažą“, – darbo užkulisiais dalinsis N. Juška.

 

Arvydas Balčius

 

Masažo naudai pritars ir Nerijaus žmona Agnė. Moteris teigs, kad masažo privalumus atrado dar būdama studente. Agnė tikins, kad jai svarbu kūną atstatyti kuo natūralesniais būdais, išvengiant vaistų naudojimo.

 

„Čia, turbūt, kalta siaura žmonių pasaulėžiūra, jei manoma, kad masažas skirtas tik atsipalaidavimui. Ne be reikalo po masažo žmonės jaučiasi, tarytum, įgavę naują kvėpavimą. Masažas tikrai turi visokeriopą galią. Tikriausiai, čia jau šiuolaikinės visuomenės problema –  sunegalavus iškart griebtis vaistų. Aš asmeniškai masažais naudojuosi jau labai seniai. Nuo tų laikų, kai dar buvau studentė. Prisimenu, kad tuomet ilgai sėdėdavau prie knygų, prie kompiuterio, žinoma, netaisyklingai. Būdavau susirietusi ar susikūprinusi, tai masažas man būdavo kaip ritualas. Kadangi aš turiu problemų su nugara, bent kartą per savaitę nueidavau į gydomąjį masažą“, – asmenine patirtimi dalinsis A. Juškienė.

 

Moteris laidoje atviraus ir apie tai, kaip jos šeimos prioritetus ir dienotvarkę pakeitė antrojo sūnaus Pauliaus atsiradimas – gyvenimo tempas pasidarė itin aktyvus, todėl norėdami išsaugoti gerą sveikatą, Agnė ir Nerijus Juškos bent kelis savaitgalius per mėnesį leidžia sanatorijoje, kurioje mėgaujasi įvairiausiomis masažo galimybėmis.

 

„Sūnus Paulius dabar pradėjo eiti į pirmą klasę, todėl pas mus namuose tempas yra kosminis:  darbas, darželis, būrelis, mokykla, namų darbai, todėl šį rugsėjį susidėliojome aiškų grafiką. Vieną savaitgalį skiriame šeimos aplankymui, tėvams, o kitą – išvykai su šeima į sanatoriją“, – kalbės A. Juškienė.

 

Nerijus ir Agnė Juškos atskleis, kad po sanatorijos visa šeima grįžta ne tik pailsėjusi fiziškai, bet ir emociškai.

 

„Sanatorijoje ne tik kad raumenys atsipalaiduoja, bet ir pagerėja emocinė būklė. Vaikai po pabuvimo „Eglės sanatorijoje“ namo grįžta ramesni. Prie to prisideda ilgi pasivaikščiojimai pušyne, procedūros, vandens pramogos, sveikas maistas“, – laidoje kalbės pašnekovė.

 

Apie masažo naudas pasakos ir psichoterapeutas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai Arvydas Balčius. Specialistas atskleis, kad masažas ne tik reikalingas kūno atstatymui, bet ir geros emocinės būklės palaikymui.

 

„Masažas – ne tiktai fizinis poveikis. Be galo svarbus yra momentas, kai vienas žmogus prisiliečia prie kito žmogaus. Toks prisilietimo jausmas mus lydi nuo pat gimimo, kai mes gimstame ir mus apkabina mama. Masažo metu, kai mes prisiliečiame prie žmogaus, prie jo kūno, paskatiname oksitocino išsiskyrimą ir saugumo jausmo atsiradimą, kuris yra vienas pagrindinių žmogaus poreikių“, – apie masažo esmę žmogaus organizmui pasakos gydytojas A. Balčius.

 

Specialistas pasakos, kad egzistuoja ne tik atpalaiduojamas masažas. Dabar žmogus gali rinktis iš įvairiausių gydomųjų masažo rūšių, kurių yra tikrai ne viena.

 

„Masažų yra įvairiausių rūšių: higieninis masažas, sportinis masažas, gydomasis, klasikinis, švediškas, japoniškas, refleksinis, taškinis – daugybė. Europoje daugiausiai paplitę yra klasikinis gydomasis ir švediški masažai“, – kalbės gydytojas.

 

Taip pat gydytojas A. Balčius laidoje pasakos, kad masažas gali būti atliekamas ne tik rankomis, bet ir panaudojant specialius aparatus.

 

„Masažas gali būti atliekamas ne tik rankomis, bet ir su masažui skirtais aparatais. „Eglės sanatorijoje“ naudojame ir sauso masažo lovas, ir limfodrenažinį masažą, pasitelkiant pneumatines ritmines kojines, švarkus, rankoves. Taip pat masažo metu galime panaudoti ir kitus veiksnius, sakykim, šilumą ar elektros sroves“, – apie masažo galimybes pasakos gydytojas.

 

Limfodrenažinis masažas padeda pasišalinti susikaupusiems toksinams, didina tonusą, padeda įveikti celiulitą, mažinti svorį, ypač tinka turintiems venų varikozę. Kuomet turime įvairiausių nusiskundimų ir ligų – taikomas klasikinis terapinis masažas. O segmentinis ar refleksinis masažas per nervų sistemą veikia sritį, atsakingą už vidaus organą ar jų sistemą.

 

Per metus rekomenduojama turėti dešimties masažų kursą: rudenį jie stiprina kūną ir parengia žiemai, pavasarį detoksikuoja ir ruošia šiltajam periodui.

 

Kokias ligas padeda išspręsti gydomasis masažas? Ar masažas gali padėti ir emociškai? Kokias masažo galimybes galima rasti Lietuvoje? Kuo gydomasis masažas pranašesnis už atpalaiduojantį?

 

Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus – sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ jau šį sekmadienį 12 val. tik per TV8!

 

Sveikatos ir sveikos gyvensenos laida „Sveikas rytojus“ – ilgą darbo patirtį medicinos srityje sukaupusių 4 specialistų pokalbis su laidos žiūrovais apie geros sveikatos profilaktiką, gyvenimo būdo patarimus,  naudingiausias ir aktualiausias medicinos, farmacijos aktualijas bei sveiko gyvenimo būdo puoselėjimą.

 

Ilgametė laidos vedėja gydytoja Irena Pivoriūnienė dalina laiko patikrintus sveikatos patarimus, plastikos chirurgijos specialistas, vienas iš „Fi Clinica“ įkūrėjų Vygintas Kaikaris pasakoja apie sveiką grožį, psichoterapeutas, „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai Arvydas Balčius kalba apie geros sveikatos profilaktiką, o grožio terapijos studijų dėstytoja, veido masažų instruktorė, „Fi Clinica“ grožio specialistė Ramunė Skurkienė pasakoja apie sveiko gyvenimo paslaptis bei gražios odos puoselėjimą.

 

„Sveikas rytojus“ – 12 val. per TV8 televiziją!

 

TV laidos SVEIKAS RYTOJUS nuotr.