Kieno vieta prie puodų?

 

maistas

Niekas nė neabejoja, kad vyrai ir moterys skirtingi, tačiau specialistai vis ieško dar daugiau įrodymų. Jų pastebėjimu, abiejų lyčių požiūris į maistą irgi gali būti skirtingas. Jau įrodyta, kad moterys labiau mėgsta saldumynus, o vyrams labiau patinka sūresni ir aštresni patiekalai.

 

Kas dažniau gamina?

 

MOTERYS

 

Garsi Tyrimų kompanija GfK 22 šalyse atliko apklausą, iš jos paaiškėjo, kad 37 % moterų mano esančios aistringos kulinarės. Lietuvoje 51,1 %. šeimų teigia, kad jų namų virtuvėje karaliauja tik moteris.

 

VYRAI

 

GfK atliktų tyrimų duomenimis, 27 % vyrų mėgsta gaminti. Garsiausių pasaulio restoranų virtuvės šefai dažniausiai būna vyrai, virėjų konkursuose, varžybose taip pat dalyvauja dauguma vyrų, stipriosios lyties atstovai dažniausiai veda televizijos kulinarijos laidas… Lietuvoje namuose absoliučią valdžią virtuvėje turi tik 6,3 % vyrų.

 

Kaip renkasi patiekalus restorane ar kavinėje?

 

MOTERYS

 

Dailiosios lyties atstovės žymiai dažniau pagalvoja apie tai, koks maistas naudingas ir sveikas. Tik moterys gali pusvalandį studijuoti restorano meniu ir iš visos patiekalų gausos pasirinkti agurkų salotas su žaliąja arbata.

 

VYRAI

 

Stipriosios lyties atstovai, jei nėra sportininkai ir nesistengia numesti antsvorio, maistą renkasi žymiai paprasčiau nei moterys. Vyrai dažniausiai negaišta laiko studijuodami meniu, eidami pietauti ar vakarieniauti jie jau paprastai žino, ką valgys.

 

Kaip renkasi produktus?

 

MOTERYS

 

Stambaus prekybos tinklo atstovai tyrimu išsiaiškino, kad kai moterys renkasi produktus maisto prekių parduotuvėje, jų prekių vežimėliuose būna žymiai daugiau vaisių ir daržovių nei vyrų vežimėliuose. Psichologai aiškina, kad taip nutinka ne dėl to, kad vyrai mažiau mėgsta vaisius ar daržoves. Tiesiog nuo moters dažniausiai priklauso visos šeimos narių sveikata.

 

VYRAI

 

Vyrai į pirkinių krepšius žymiai dažniau nei moterys dedasi mėsos ir jos gaminių. Prekybos centre vyrams itin retai prireikia nekasdienių vaisių ir daržovių. Juk pusryčiams pasidaryti sumuštinį su dešra žymiai paprasčiau, nei troškinti brokolius su kivių padažu.

 

Kaip gamina?

 

MOTERYS

 

Moterys labiau nei vyrai mėgsta fantazuoti prie puodų, joms patinka nuolat atnaujinti gerai žinomą receptą. Vien dėl šios priežasties to paties patiekalo išvaizda ir ingredientų kiekis gali smarkiai skirtis. Tik dailiosios lyties atstovės gali jausti malonumą gamindamos tris valandas (o paskui dar pusvalandį plaudamos indus), kad svečiai per 5 min. sušlemštų jų kulinarinį šedevrą.

 

VYRAI

 

Besisukiodami prie puodų viską daro greitai ir tiksliai. Nors ir mėgsta improvizuoti gamindami, tačiau vis tiek stengiasi vadovautis receptu, todėl jų paruoštas patiekalas kaskart būna panašaus skonio ir išvaizdos. Vyrams patinka gaminti paprastus patiekalus, kuriems paruošti nereikia daug laiko; jiems nepatinka maisto gaminimui naudoti daugybės indų.