Egzistuoja klaidinga nuomonė, kad kostiumas yra per daug konservatyvus ir nemadingas, nors naujausios mados tendencijos sako visai ne tai. Moteriškas kostiumas gali atrodyti labai elegantiškai ir moteriškai ne tik biure. Ir tam nereikia aukoti seksualumo. Verslo kostiumas yra labai svarbus drabužių spintos elementas, o dirbančioms moterims tokių būtina turėti net ne vieną. Bet kaip išsirinkti tą, kuris tikrai tiktų, o ne nuasmenintų ir pabrėžtų moteriškumą? Norint tai padaryti, reikia laikytis kelių taisyklių.

 

kostiumas

Kiekvienai progai

 

Atrodytų, kad kostiumas glaudžiai susijęs su oficialiais įvykiais. Ir galbūt taip yra, bet tik vyriškoje versijoje. Moteriškas kostiumas yra drabužis kiekvienai progai, tereikia pasirinkti tinkamą medžiagą, kirpimą ir aksesuarus. Kostiumas gerai atrodys oficialiame renginyje, kuriame turėtumėte išlaikyti eleganciją, tačiau jis puikiai tiks ir darbe, universitete ar vakarėlyje. Toks didelis vietų, kur tinkamas dėvėti kostiumas, skaičius reiškia, kad yra ir begalė stilingų jo derinių. Kostiumą greičiausiai rastumėte kiekvieno mados naujovių gerbėjo drabužių spintoje.

 

Spalvos pasirinkimas

 

Kostiumų yra ne tik įvairių stilių, bet ir įvairių spalvų ir raštų. Spintoje verta turėti vienspalvį švarką ir kostiumines kelnes. Geriausia, kad jų spalva būtų neutrali. Tačiau išraiškinga fuksijų arba raudona yra madingos ir drąsios spalvos elegantiškiems moteriškiems kostiumams. Langelių raštas taip pat atrodo žaviai ir tarsi nukelia į filmus apie Šerloką Holmsą. Verta atkreipti dėmesį į paties švarko išvaizdą – įdomiausi bus su dvejomis dekoratyvinių sagų eilėmis arba kimono stiliaus švarkai. Tinkamas kirpimas pabrėš gražias formas ir juosmens liniją. Be to, galima rinktis švarkus su trijų ketvirčių rankovėmis. Variantų gausa leis išsirinkti tokį, kuris idealiai tiks konkretaus žmogaus kūno tipui ir derės prie jo pasirinkto stiliaus.

 

Ką turėtumėte daryti? 

 

  • Puikiai prigludusiame prie kūno kostiume atrodysite labai seksualiai.
  • Tvido kelnių ir švarko kostiumas padės susikurti retro įvaizdį, kuris labai madingas šį rudenį.
  • Griežtos švarko linijos formuos siluetą, pieštuko formos sijonas paryškins kūno linkius.
  • Yra nuomonė, kad jaunoms merginoms labiausiai tinka tvido kostiumai, vidutinio amžiaus moterims – klasikinis „Chanel” stiliaus kostiumėlis su sijonu, o vyresnio amžiaus – dailiai prie kūno prigludęs švarkelis su pieštuko formos sijonu. Tačiau rinkitės tą variantą, kuris iš tiesų labiausiai tinka pagal jūsų kūno tipą ir asmenybę, o ne pagal rekomendacijas pagal amžių.

 

Ko nebūtina daryti?

 

  • Ne visada kostiumą būtina dėvėti tradiciškai. Jį galima derinti su kitais, net visai kito stiliaus drabužiais. Su kostiuminiu švarku arba kelnėmis galima sugalvoti daug stilingų ir įdomių aprangos derinių.
  • Jeigu jus erzina jūsų platūs klubai, tuomet geriau nesirinkite aptemptų kelnių ir sijonų, pabandykite kitokio kirpimo drabužius, pavyzdžiui, A silueto sijoną ir tiesaus kirpimo kelnes.
  • Didesnio dydžio moterims paprastai nerekomenduojama rinktis kostiumo dalis, pasiūtas iš aksomo ar velveto, nes tokios medžiagos prideda dar daugiau apimties.

 

Įdomu

 

  • Moteriškas kostiumas nurodo verslo stilių. Tačiau mažai žmonių žino, kad jame išsiskiria keli mikrostiliai: griežtas dalykinis stilius (verslo susitikimų, derybų stilius – kostiumas su kaklaraiščiu), kasdieniškas verslo stilius (tarkime, rudas kostiumas), neformalus verslo stilius (penktadienio stilius biure: džinsai ir švarkas), mokyklinis verslo stilius (medvilniniai marškinėliai, džinsai).
  • Vienas garsiausių kostiumų – rožinės vilnos sijonas, 1960-aisiais metais sukurtas Coco Chanel. Ji dėvėjo JAV pirmoji ponia Jacqueline Kennedy, žinoma dėl savo neprilygstamo skonio ir stiliaus.
  • Ta pati stiliaus ikona Coco Chanel išlaisvino moteris iš korsetų, patrumpino sijonus, aprengė moteris kelnėmis ir megztiniais, švarkais, taip suformuodama šiuolaikišką moterišką įvaizdį. Mes jai skolingi už šiuolaikinių moteriškų kostiumų stilių.