Kiek žinote žvaigždžių, kurios iš anksto nesusitarusios, visko nesuderinusios sutiktų nusifotografuoti be grimo, šukuosenos, ir ne savo šeimos albumui, o nuotraukoms, kurios pateks į viešumą? Vienoje populiariausių Vilniuje fotostudijų fotografė Reda Mickevičiūtė, stilistė Irina Cybina, makiažo meistrė Ugnė Ežerinskaitė  ir plaukų stilistė  Emilija laukia dviejų žinomų moterų – Monikos Liu ir Dovilės Filmanavičiūtės. Nei Monikai, nei Dovilei toks pasiūlymas nėra joks iššūkis. „Aš nenoriu savęs pagal tai vertinti, nes grožis yra toks laikinas dalykas, jaunystė yra toks laikinas dalykas ir jeigu tu save vertinsi pagal grožio ir jaunystės kultą, tau šakės. Mano savivertė priklauso nuo to, ką aš veikiu, aš labai daug investavau į muziką“, – sako dainininkė Monika Liu.

 

Abi_Be_Grimo_800x450

 

Sakysite, žavios jaunos moterys, suprantama, kad ir nuotraukose tik su menku pudros sluoksniu jos atrodys puikiai. Tačiau kiek jaunų merginų ir moterų net ir šią akimirką priekabiai tyrinėja savo išvaizdą, padaro po šimtą kadrų ir pasitelkia ne vieną grožio filtrą, kol nuotrauka atrodo tinkama įkelti į socialinius tinklus.  Išvaizda gali tapti jūsų privalumu arba prakeiksmu, jei daugiau į nieką nekreipsite dėmesio.

 

Dovile_Be_grimo_800x450

 

Šį  pirmadienio vakarą LNK laidoje „Nuo… Iki…“ apie viską – grožio triukus iš profesionalų lūpų ir pavojus, kuriuos gali sukelti besaikis išvaizdos tobulinimas. Dovilė ir Monika sutiko dalyvauti specialioje fotosesijoje, kuri, beje, puikiai atskleidžia, kad nereikia nertis iš kailio dėl grožio ir jo sureikšminti, pusiausvyra gyvenime ir geri savo sričių profesionalų patarimai daro stebuklus.

 

Monika_Liu_Be_Grimo_800x450

 

„Tikrai atsimenu kardinalius bandymus keisti savo prigimtį, dietas kartu su grupiokėmis, bėgiojimus ir valgymus tik obuoliu, sumuštinių matavimą liniuote… Esu kaip amžinatilsį mano močiutė ir atsimenu jos kovą su savo obuolio formos figūra. Man svarbiausia mano fizinė sveikata, reikia sūnų užauginti“, – sako Dovilė Filmanavičiūtė, į eterį paleidusi ir kitą legendinę frazę „nuo užpakalio priaugsi arba numesi, bet prie smegenų niekaip“.

 

Ar žinojote, jog grožį tam tikra prasme galima išmatuoti, taisyklingas proporcijas apskaičiuoti ir netgi atlikti paprastą testą, ar tikrai reikia ką nors tobulinti. Pasak gydytojos Ilonos Sakalauskienės, geriausia, kai grožio specialistai tau pažada ne nubraukti metus ir sugrąžinti jaunystę, bet atrodyti geriausiai kaip tik įmanoma būnant savo amžiaus. Tačiau laidoje analizuojant pasaulinio garso žvaigždžių nuotraukų galerijas, pastebima  liūdna tendencija. „Medikai jau ne pirmus metus kalba apie vadinamus „mėnulio“ arba „bulvės“ veidus,  kai veido bruožai tarsi nyksta, o žmogus atrodo ne jaunesnis ir gražesnis,  bet ištinęs ir be jokios natūralios mimikos raukšlės, – sako Ilona Sakalauskienė ir šio vakaro laidoje žada atkleisti, kodėl taip nutinka ir ko jokiu būdu nereikėtų daryti.

 

Plaukų stilistė Emilija Šimukauskaitė, nors ir džiaugiasi drąsėjančiomis Lietuvos moterimis ir merginomis, vis dėlto pripažįsta, kad jų norą pasikeisti stabdo ne baimė blogai atrodyti ar bendradarbių reakcija, o vyrai. „Moterys ateina, atsisėda į kėdę ir sako, kad norėtų pasikirpti visai kitaip, bet vyras išvarys iš namų“, – sako Emilija.

 

„Nenuneigsi geros išvaizdos galios, juk turi tik kelias sekundes padaryti įspūdį ir reikia jomis pasinaudoti, nes net ir tyrimais nustatyta, kad teisingai save parodę galite gauti net 10 procentų didesnį atlyginimą“, – sako viena geidžiamiausių stilisčių  Irina Cybina.  Ir, anot jos, būtiniausias drabužis spintoje visai ne maža juoda suknelė. O kas tuomet?

 

Kas yra fotografijos makiažo arba fotografijos terapija? Daugybę Lietuvos žvaigždžių įamžinusi fotografė Reda Mickevičiūtė tikina, jog ją labai verta išbandyti, taip susipažinsite su tikruoju savimi.  Retušo specialistė Rūta Gaidelionytė  sako, kad jai patinka žmonių veiduose per daug nieko nekeisti, tik pataisyti ne ten nukritusią plaukų sruogą ar drabužio klostę.

 

Grožio standartai ir jų laužymas – specialioje „Nuo… Iki…“ laidoje šį pirmadienio vakarą, 20 val., per LNK.