Mis Lietuva 2014 dalyvė ir modelis Gabrielė Matelytė teigia, kad kitokiam būti yra labai sunku. Todėl jai labai artimas pasirodė Oskaru už geriausią scenarijų apdovanotas filmas „Vaizduotės žaidimas“, pasakojantis apie homoseksualų matematiką Alaną Tiuringą, iššifravusį vokiečių „Enigma“ kodą Antrojo pasaulinio karo metu ir padėjusį sąjungininkams šį karą laimėti.

 

modelis

 
 
Vaizdo reportaže žiūrėkite, kodėl G. Matelytė mano, kad šį filmą privalo pažiūrėti homofobai:

 
 
„Alano Tiuringo istorija tiesiog sukrečianti. Filme rodoma homofobija yra aktuali ir XXI a. Turiu daug draugų gėjų ir lesbiečių, kurie dirba didelius darbus, tačiau neįvertinami dėl seksualinės orientacijos. Jei esi kitoks, kalbant ne tik apie seksualinę orientaciją, būti savimi labai daug kainuoja“, – sako G. Matelytė.

 

Mergina sako, kad Alano Tiuringo istoriją turėtų žinoti kiekvienas, tačiau ypač ragina filmą „Vaizduotės žaidimas“ pažiūrėti visiems homofobams.

 

Filmas „Vaizduotės žaidimas“ yra sukurtas remiantis britų matematiko Andrew Hodgeso parašyta Alano Tiuringo biografija.  Šio filmo scenarijus 2011 m. kasmetiniame neekranizuotų scenarijų „Juodajame sąraše“ buvo paskelbtas geriausiu.  Tik po kelerių metų kelionių jis pagaliau buvo ekranizuotas.

 

Filme vaidina ryškiausi Holivudo aktoriai Benedictas Cumberbatchas ir  Keira Knighley. Filmo TV premjera įvyks sekmadienį 20.00 val. kanalu „TV1000 Premium“.