Geros dantų būklės palaikymas – kompleksinis procesas, tiesiogiai susijęs su mūsų kasdieniais įpročiais ir gyvenimo būdu. Viena iš svarbiausių jo dalių yra mityba, kuri gali turėti lemiamą poveikį burnos ertmės būklei. Sveikų dantų paslaptis slypi ne tik tinkamoje higienoje, bet ir subalansuotoje mityboje maiste. Ji padeda sustiprinti dantų emalį, sumažinti ėduonies riziką ir užtikrinti gerą bendrą burnos ertmės būklę. Taigi, šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip įvairūs maisto produktai veikia mūsų dantų sveikatą ir kokios mitybos principų reikėtų laikytis, siekiant išsaugoti sveiką šypseną.

 
dantu higiena (nuotr. Pexels, Karolina Grabowska)

Dantų higiena, nuotrauka Pexels, Karolina Grabowska

Kokie maisto produktai turi daugiausiai įtakos?

 

Maisto produktai, kuriuos renkamės valgyti, gali turėti ilgalaikį poveikį mūsų dantų sveikatai. Rūgštūs ir gazuoti gėrimai, saldumynai ir net kai kurie vaisiai skatina ėduonies formavimąsi. Tai sukelia mikroskopinius emalio pažeidimus, dėl kurių dantys tampa jautrūs ir silpni.

 

Kaip išvengti kenksmingo jų poveikio dantims?

 

Norint sumažinti rūgščių ir cukraus turinčių produktų žalą dantims, reikėtų laikytis kelių taisyklių. Visų pirma, geriausia riboti tokio maisto vartojimą, ypač tarp pagrindinių valgių. Antra, po rūgščių produktų vartojimo rekomenduojama praskalauti burną vandeniu, kad būtų pašalintos likusios rūgštys. Be to, svarbu vengti dantų valymo iškart po rūgščių produktų vartojimo, nes tai gali padidinti emalio nusidėvėjimą.

 

Kaip maitintis, kad dantys būtų sveiki?

 

Siekdami optimalios burnos ertmės būklės, į savo kasdienį racioną įtraukite daugiau kalcio turinčio maisto, pavyzdžiui, pieno produktų, kurie stiprina dantų emalį. Taip pat svarbus yra fosforas, kurį galima rasti žuvyje, pupelėse ir riešutuose. Šie mineralai padeda atkurti dantų emalį ir mažina ėduonies riziką.

 

Reguliarus lankymasis pas odontologą

 

Nepaisant to, kokią mitybą renkatės, labai svarbu reguliariai lankytis pas odontologą ir pasitikrinti dantų sveikatą. Taip pat – priklausomai nuo dantų būklės, bent kartą metuose atlikti profesionalią burnos higieną. Profesionali dantų higiena Vilniuje ar kituose miestuose leidžia pašalinti apnašas, kurių nepašaliname šepetėliu ir taip apsaugoti dantis nuo išvengiamų problemų. Be to, vizito pas specialistą metu, higieną atliekantis odontologas ne tik atliks dantų valymą, bet ir patars, kaip efektyviau prižiūrėti dantis atsižvelgiant į individualią situaciją.

 

Taigi, mityba turi didelę įtaką dantų sveikatai, todėl tinkamas maisto pasirinkimas gali padėti išvengti daugelio burnos ertmės problemų. Subalansuota mityba, kartu su reguliariai atliekama profesionalia dantų higiena, yra raktas į sveiką ir gražią šypseną. Tad tegul tai tampa jūsų prioritetu!