Šiandien turbūt sunkiai pavyktų įsivaizduoti savo gyvenimą be interneto. Jame sumokamos sąskaitos, perkamos kelionės, drabužiai, čia bendraujama su draugais, verslo partneriais, čia skaitomos knygos, žiūrimi filmai… Į internetą neretai perkeliamas ir intymus gyvenimas bei romantiniai santykiai. Tačiau ar įmanoma patenkinti lytinę aistrą ir meilės troškulį vienu pelės paspaudimu, pasakoja psichologė Ramvydė Vitartaitė.

 

meilė ir seksas

Meilės ir sekso internete ieško įvairūs žmonės, vieniems tai pramoga, kitiems gera terpė susirasti antrąją pusę ar pabendrauti su bendraminčiais. Taip pat tai puiki priemonė nedrąsiems žmonėms ar tiems, kurie neturi galimybės aktyviau dalyvauti viešuose renginiuose ar susibūrimuose, kur atsiveria galimybė plėsti pažintis. Moksliniai tyrimai parodė, kad dažnai internetinės meilės paieškomis užsiima tie žmonės, kurie yra jautrūs atmetimo reakcijai. Jie yra labiau linkę megzti pažintis internete nei draugauti realybėje. Taip pat nustatyta, kad neurotiškos asmenybės pažinčių portalais naudojasi tam, kad sukurtų kitiems patrauklų įvaizdį ir gautų dėmesio, o žmonės, kurie yra atviri naujoms patirtims pažinčių portalais naudojasi patenkinti socialumo / bendravimo poreikį. Tat internetiniuose portaluose galima sutikti įvairių įdomių žmonių – nuo norinčių pasirodyti ir sulaukti dėmesio iki tų, kurie ieško bendraminčių ar antros pusės.

 

Pažinčių ieškojimas internete turi savų pliusų ir minusų. Internetiniuose portaluose galima lengvai susikurti norimą įvaizdį ir jį keisti. Bendraujant internetu galima apgalvoti, ką norima pasakyti, o jei ko nors nežinai visada galima informacijos paieškoti internete. Taip pat suklydus ar pasakius ką nors ne taip, nereikia kęsti nejaukios tylos, pakanka išjungti internetinį portalą ir užsiimti kita veikla. Tai ganėtinai saugus ir patogus būdas bendrauti, plėsti pažintis įvairiuose miesto, šalies ar pasaulio kampeliuose. Taip pat norint ką nors susirasti internete, kas patenkintų seksualinius poreikius, nereikia dėti labai daug pastangų, eikvoti energijos bandant sudominti priešingos lyties atstovą, tereikia nueiti į pažinčių portalą, kuriame visi suinteresuoti vienu tikslu. Tai galima daryti anonimiškai neatskleidžiant savo tapatybės, todėl tai saugus seksualinių poreikių patenkinimas. Tačiau draugystės ieškojimas ar seksualinių poreikių patenkinimas internete kelia ir tam tikrą riziką. Galima nepagalvojus užmegzti ryšį su apsimetėliais ir sukčiais, kurių tikslas apgauti ir pasinaudoti. Taip pat draugavimas ar seksualinių poreikių tenkinimas internetu užkerta kelią tikrajam žmogaus pažinimui, nes formuojamas įvaizdis neatspindi tikros realybės. Taip pat toks bendravimas neatstoja tikrų artimų santykių, nes tokiems santykiams reikalingas ne tik bendravimas, bet ir realus žmogaus pažinimas bei fizinis kontaktas (prisilietimai, apkabinimai ir pan.).

 

Tačiau būna ir taip, kada du mylintys žmonės yra atskirti atstumo dėl darbo, mokslų, kelionės ar pan. Tad bendravimas internetu – vienas iš pagrindinių bendravimo būdų. Tai gali būti nemažas iššūkis santykiams, o kaip tai paveiks santykius, priklauso nuo kiekvieno iš poros pastangų. Moksliniai tyrimai rodo, kad atstumas santykiuose nėra problema, nes santykių kokybė priklauso nuo abiejų žmonių charakterių ir tarpusavio santykių prieš išvykstant. Jei pora yra pasiryžusi palaikyti santykius ir santykiai prieš išvykstant buvo stiprūs, tuomet sumažėja tikimybė patirti didelių nesėkmių. Santykių kokybė per atstumą taip pat priklauso nuo kiekvieno iš poros kūrybiškumo, kaip palaikyti intymumą santykiuose, sustiprinti pasitikėjimą vienas kitu bei atvirumo lygio. Kuo labiau santykiuose vyrauja pasitikėjimas, atvirumas ir nuoširdumas, tuo lengviau įveikti net didžiausio atstumo iššūkius.