Urvinio žmogaus arba Paleolito dieta remiasi tuo, kad maitintis reikėtų taip, kaip žmonių protėviai gyvenę urvuose. Esą tokį maistą žmonės vartoja seniausiai, todėl jis yra lengviausiai virškinamas. Pasirodo, urvinio žmogaus dieta aprėpia ne tik mitybą, bet ir kūno priežiūrą. Įdomu, ar atsisakius muilo, vandens ir kitų šiuolaikinių veido ir kūno prausimo priemonių, būtų galima džiaugtis skaisčia oda, vešliais, žvilgančiais plaukais ir net ilgiau išsaugoti jaunystę? Skeptikai tikriausiai nepatikliai kraipo galvas, o tie, kurie išbandė seniai pamirštas tiesas, džiaugiasi puikiais rezultatais!

 

natūralus grožis

Anot šios dietos entuziastų, neprausiant odos galima net atsikratyti aknės ir sušvelninti kitų odos ligų simptomus! Paleolito dietos šalininkai yra įsitikinę, kad šiuolaikiniai žmonės pernelyg dažnai naudoja odos priežiūros priemones, prausiasi vandeniu, o tai sutrikdo natūralų odos pH. Šiais laikais daugybė žmonių yra alergiški ne tik kosmetikos priemonių sudėtinėms dalims, bet ir vandentieko vandeniui. Oda atsinaujina maždaug per 28 dienas. Taigi, 4 savaites jos neprausiant vandeniu ir nenaudojant kitų kosmetikos priemonių, tik nuvalant odą su švelnios medvilnės skiautele, galima pamatyti pagerėjimą.

 

Pasaulyje šiuo metu labai didelio populiarumo sulaukė Michaelio J. Mosley dieta kodiniu pavadinimu „5 : 2“, o tai reiškia, kad galima 5 dienas galima valgyti kaip įprastai ir 2 dienas skirti iškrovai. Panašų principą galima pritaikyti ir odai. Taigi, norintys džiaugtis sveika, skaisčia ir švytinčia oda turėtų laikyti odos dietos: 5 dienas per savaitę galima naudoti tiek kosmetikos priemonių, kiek norisi ar reikia, o 2 dienas nenaudoti apskritai nieko, leisti odai pailsėti nuo cheminių priedų, esančių dažuose, kremuose ir kt. Manoma, kad dieta odai, kai nenaudojama jokių dekoratyvinės kosmetikos priemonių, padeda greičiau atsinaujinti odos ląstelėms, todėl oda labiau švyti ir atrodo jauniau. Taip pat manoma, kad susilaikymas nuo kosmetikos priemonių veikia kaip odos detoksikacija, padedanti pašalinti dirginančias, sausinančias chemines medžiagas, kurios, naudojant kosmetiką reguliariai, apkrauna odą ir tai ilgainiui sukelia bėrimus, pleiskanojimą ir kitas odos problemas.

 

Dermatologų nuomone, „5 : 2“ dieta oda ne visada gali būti veiksminga. Tai būtų galima palyginti su mityba, kai 2 dienas maitinamasi sveitai, o likusias 5 – menkavertį greitmaistį. Kelios dienos be kosmetikos priemonių gali padėti įvertinti odos būklę ir suprasti, kokių procedūrų reikėtų imtis, kad ji pagerėtų, dingtų sudirginimai, paraudimai, dėmelės. Geresnių rezultatų galima tikėtis ne laikantis „5 : 2“ dietos odai, o pradėjus tinkamai rūpintis oda visomis metų dienomis. Kiekvieną vakarą, prieš miegą būtina kruopščiai nuvalyti makiažą, nuprausti veidą, valyti odos poras, naudoti šveitiklius ir odos atsinaujinimą skatinančius kremus bei serumus. Rytą vėl nuvalyti veido odą ir naudoti mažiau dekoratyvinės kosmetikos priemonių. Visada rinktis lengvos konsistencijos kosmetikos priemones, kurios tinka odos tipui, nekemša porų ir nesukelia alergijos.

 

Su šiuolaikinėmis kosmetikos priemonėmis sukurtas makiažas gali išlikti ant odos iki 24 valandų, tačiau tai nereiškia, kad taip reikia daryti. Priešingai, grįžus namo reikėtų kruopščiai nusivalyt odą ir leisti jai pailsėti per naktį nuo kosmetikos priemonių. Tai – geriausia detoksikacija odai, kurią dermatologai rekomenduoja atlikti kasdien. Jeigu oda yra labai jautri, kosmetikos priemonių naudojimas skatina bėrimus ir porų užsikimšimą, tada nenaudojimas dekoratyvinės kosmetikos priemonių vieną ar kelias dienas per savaitę, gali duoti teigiamų rezultatų. Vyrauja nuomonė, kad bet kokie produktai grožiui, net elementarūs drėkikliai, gali sutrikdyti normalią drėgmės apykaitą odoje. Dėlto gali atsirasti išsausėjusių, pleiskanojančių odos plotų, bėrimų ir kitų odos problemų.

 

„5 : 2“ dieta odai. Patarimai, kaip laikytis:

 
  • Kiekvieną rytą, vakarą odą kruopščiai nuvalyti nuo dulkių, makiažo likučių ir kitų nešvarumų, sudrėkinti toniku ir patekti drėkinamąja priemone. Vengti drėgnų servetėlių makiažui valyti. Jeigu be jų išsiversti neįmanoma, rytą būtinai veidą labai kruopščiai nuvalyti.
  • 2 dienas per savaitę nenaudoti makiažo priemonių, bet palepinti odą natūraliomis grožio procedūromis. Nebūtina eiti į brangius grožio salonus. Procedūras galima atlikti namie. Rekomenduojama pasidaryti valomąją molio kaukę arba garų vonelę, kuri atvers poras ir padės pasišalinti nešvarumams.
  • Vietoj patamsėjusių paakių maskuoklio, naudoti drėkinantį kremą ar serumą, skirtą paakių sričiai.
  • Kad lūpos, blakstienos ir antakiai natūraliai žvilgėtų detoksikacijos dienomis galima patepti natūraliu augaliniu aliejumi arba vazelinu.
  • Jeigu iš pradžių nedrąsu į viešumą eiti visai be makiažo (kai kurios moterys teigia, kad nepadengusios veido pudra, jaučiasi kaip nuogos), iš pradžių naudoti švelnų atspalvį suteikiantį kremą. Pagražėjus veido odos, galbūt pačioms norėsis pasirodyti pasauliui be makiažo.