Apie diatominę žemę ir jos privalumus Lietuvoje kol kas nėra žinoma daug. Tačiau gali būti, kad ateityje sveikuoliai ja labiau susidomės. Diatominė žemė – tai natūraliai gamtoje atsirandanti, panaši į kreidą uoliena. Ji sudaryta iš suakmenėjusių diatomų (titnagdumblių) – vienaląsčių dumblių.

 

Diatominės žemės milteliai naikina kenkėjus, vabzdžius, parazitus ir patogeninius mikroorganizmus. Maistinėje diatominėje žemėje nuodingųjų cheminių medžiagų nėra, tačiau gausu geležies, kalcio, silicio ir magnio. Truputį mažiau joje kitų mineralinių medžiagų: boro, mangano, titano, vario ir cirkonio.

 

Visada naudokite tik maistui skirtą diatominę žemę! Miltelių neįkvėpti! Diatominė žemė sausina odą ir akis, todėl naudoti labai atsargiai. Diatominė žemė naikina ir naudingus vabzdžius, todėl saikingai naudokite sode ar darže, norėdami atsikratyti kenkėjų.

 

Diatominės žemės milteliai naudojami išoriniam ir vidiniam organizmo valymui, apsaugo naminius gyvūnus ir augalus nuo parazitų. Antimikrobinių, priešgrybelinių ir antivirusinių savybių turinti diatominė žemė iš organizmo šalina gyvsidabrio, kadmio, švino ir kitų sunkiųjų metalų perteklių, naikina kitas kenksmingas medžiagas, šalina radiacijos ir genetiškai modifikuotų produktų vartojimo pasekmes. Be to, diatominė žemė mažina kraujo spaudimą, skatina kolageno gamybą, todėl gerina veido odos būklę, bei stiprina sausgysles ir sąnarius.

 

Iš pradžių vartoti šaukštelį diatominės žemės miltelių, per dieną suvartoti du šaukštus miltelių su kaupu. Miltelius gerai išmaišyti su 118 ml vandens. Tirpalą išgerti iškart ir dar išgerti 240 ml vandens. Gerti ant tuščio skrandžio. Visą dieną gerti labai daug vandens, nes diatominė žemė gali šiek tiek kietinti vidurius. Per šią detoksikaciją normalu jausti skausmą ar diskomfortą pilvo srityje ir simptomus, panašius į gripo. Nemalonūs simptomai praeina per keletą dienų.

 

Veido priežiūroje diatominės žemės milteliai vertinami dėl abrazyvių dalelių, kurios švelniai šveičia odą. Jų būdavo dedama į pirmųjų istorijoje dantų pastų sudėtį.

 

Diatominės žemės galite įberti prie stambių grūdų ir ankštinių daržovių, kad apsaugotumėte nuo graužikų. Popieriniuose maišeliuose supakuotą diatominę žemę laikykite prie šunų, kačių ir gyvulių sauso ėdalo.