Visos kūno formos yra gražios ir kiekvienai jų sukurta tinkamų rūbų. Visgi moteriškumo etalonu laikoma smėlio laikrodžio figūra. Tai lieknas liemuo ir ideali proporcija tarp pečių ir klubų pločio. Vienas moteris tokiu deriniu apdovanojo gamta, kitos sukuria minėtą siluetą prakaituodamos sporto salėje. Stilistai pataria, kaip pageidaujamą efektą išgauti derinant rūbus ir pabrėžiant dailiausias kūno vietas.

 

Slim,Tanned,Woman's,Body,Over,Gray,BackgroundSkirtingi figūros tipai

 

Norint išsiaiškinti savo figūros tipą, pakaks pažvelgti į save veidrodyje. Kūno proporcijas būtina vertinti žvelgiant į save visu ūgiu, pageidautina, kad veidrodis būtų pakabintas tiesiai, nepalinkęs. Visų pirma, derėtų pamąstyti, kokią formą labiausiai primena siluetas. Jeigu nuspręsti sunku, prireiks matavimo juostelės. Matuoti rekomenduojama krūtinę, pečius, juosmenį ir klubus. Pagal šias proporcijas nustatomi klasikiniai figūros tipai. Daugelis stilistų dirba vadovaudamiesi figūros tipais. Dažniausiai pagrindiniu uždaviniu tampa figūros subalansavimas. T. y. idealaus standarto – smėlio laikrodžio figūros – proporcijų sukūrimas. Tad greta figūros tipo aprašymo visada pateikiamos ir rekomendacijos, padedančios vizualiai sumažinti tam tikras sritis, o kitas paryškinti. Puiku tai, kad dermę sukurti padeda madingi drabužiai. Kiekviena moteris gali rasti kažką sau tinkamo iš pagrindinių šios vasaros mados tendencijų. Beje, mados apžvalgininkai primena, kad viena svarbiausių šios vasaros stileivų užduočių – pabrėžti liemenį ir demonstruoti klubų grožį.

 

Smėlio laikrodžio figūros tipas. Būdingi vienodo pločio klubai ir pečiai bei išraiškingas, grakštus liemuo. Įžymūs „smėlio laikrodžiai“ – aktorės Marilyn Monroe, Scarlett Johansson, Sofia Vergara. Tokios figūros savininkės gali jaustis laisvai rinkdamosi įdomių kirpimų ir stiliaus drabužius. Liemuo siauras, tad galima drąsiai rinktis dabar itin madingas trumpas palaidines ir džemperius, platėjančio silueto kelnes aukštu juosmeniu. Stilistai rekomenduoja visuomet paryškinti pačią gražiausią vietą – liemenį, sujuosiant madingais ir stilingais diržais. Norint dėmesį nukreipti į klubus, juos galima papuošti iš 2000-ųjų į stiliaus olimpą sugrįžusiais plačiais dekoratyviais diržais. Tokie diržai derinami su prie kūno priglundančiomis suknelėmis arba plačiais ir ilgais boho stiliaus sijonais. Stilistai taip pat primena, kad net ir smėlio laikrodžio figūrą turinčioms moterims verta paisyti proporcijų taisyklės. Pasirinkus prigludusią palaidinę, kelnės ar sijonas turėtų būti kiek laisvesnis. Pusiausvyrą padeda pasiekti vienspalviai rūbų deriniai. Tad smėlio laikrodžio figūros tipui tinkamiausias vis dar aktualus monochrominis įvaizdis. Šią vasarą verta išbandyti akinamai baltus, švelnius levandų ir vaiskiai mėlynus vienspalvius rūbų ansamblius.

 

Kriaušės tipo figūra. Būdingi platesni klubai, palyginti trumpas juosmuo ir siauri pečiai. Tarp įžymybių, turinčių kriaušės tipo figūrą, yra Kim Kardashian ir Eva Longoria. Platūs klubai ir nedidelė krūtinė prieš kelerius metus buvo tapę trokštamiausiu figūros tipu. Norinčios turėti būtent tokią figūrą net ryžtasi plastinėms operacijoms. Visgi stilistiškai toks figūros tipas laikomas nevisiškai subalansuotu. Mat itin platūs klubai ir masyvus užpakaliukas sukuria sunkumo efektą, moteris atrodo mažiau grakšti. Visgi, jeigu damą gamta apdovanojo plačiais klubais, jų neverta slėpti. Pakanka subalansuoti viršutinę kūno dalį. Šį sezoną tai padaryti nesudėtinga, nes mados kūrėjai dažnai rinkosi trikampes palaidinių iškirptes, atidengė pečius ir pasiūlė puoštis stambiais kaklo aksesuarais, itin tinkamais subalansuotai figūrai palaikyti. Stilistai rekomenduoja paryškinti liemenį renkantis kelnes ir sijonus aukštu juosmeniu. Tik turint kriaušės tipo figūrą juosmuo turėtų siekti bambą, o ne aukščiau. Antraip vizualiai liemuo atrodys dar trumpesnis ir atims kelis centimetrus ūgio. Šio figūros tipo savininkės madingus oversized stiliaus švarkus turėtų derinti su diržais. Kriaušaitėms verta rinktis dabar madingas cargo stiliaus kelnes ir tiesiai kirptus džinsus. Taip pat rekomenduojama paryškinti grakštumą aukštakulniais bateliais. Karščiausias šios vasaros pasirinkimas – asimetriškos suknelės ir sijonai. Tokie rūbai idealiai pabrėžia liemenį ir klubus.

 

Obuolio tipo figūra. Dailiosios lyties atstovių, turinčių obuolio tipo figūrą, viršutinė kūno dalis yra platesnė nei apatinė, o juosmens linija menkai išreikšta. Būdinga tokioms įžymybėms kaip Queen Latifah, Catherine Zeta-Jones, Drew Barrymore. Turint tokią figūrą, stilistai pirmiausia rekomenduoja segėti tinkamo dydžio liemenėlę. Ji turėtų būti šiek tiek pakelianti, su platesne juosta nugaroje. Tinkamai suformuota krūtinė padeda sukurti subalansuotą figūrą. Derėtų mažiau akcentuoti viršutinę kūno dalį. Nevertėtų rinktis raukiniais ir gausiais nėriniais puoštų palaidinių. Geriausiai tinka minimalistinio dizaino prigludusios palaidinės V formos iškirpte. Obuolio figūros savininkės turėtų atsisakyti stambių kaklo papuošalų. Joms kur kas labiau tinka išraiškingi auskarai ir stilingos didelių perlų ar apvalios apyrankės. Mat suteikia riešams grakštumo. Šiam figūros tipui idealiai tinka A formos siluetai ir laisvai kirptos romantiškos suknelės. Jos šį sezoną itin madingos. Liemenį pabrėš ombre efekto audiniai ir spalviniai blokai. Renkantis kelnes galima eksperimentuoti su raštais – jie vizualiai platina šlaunis ir klubus. Vienas sunkesnių uždavinių – išsirinkti švarką. Stilistai pataria rinktis švarkus be paminkštintų pečių ir būtinai sujuosti diržu. Subalansuoti įvaizdį padeda ir aksesuarai – masyvi avalynė, didelės rankinės. Juk nešantis rankinę, kurioje telpa visas pasaulis, bet kurio tipo figūros moteris atrodo trapi ir grakšti.

 

Stačiakampio figūros tipas. Būdingas neišraiškingas liemuo, beveik vienodas klubų ir pečių plotis. Įžymios moterys – Kate Hudson, Gwyneth Paltrow, Kate Moss. Idealiai tinka prigludusios suknelės ir liemenį pabrėžiančios palaidinės. Šios figūros privalumu laikomos liesos rankos ir dailių proporcijų kojos. Tad šias sritis galima drąsiai atidengti. Šią vasarą verta rinktis palaidines apvalia iškirpte – suteikia figūrai apvalumų. Taip pat puikiai tinka ilgi švarkai. Krūtinę padidins itin madingos palaidinės su raukinukais ir dekoratyviomis detalėmis. Stačiakampio figūrai nuostabiai tinka ilgos plačios kelnės, sujuostos plačiu diržu, marškiniai plačiomis rankovėmis. Renkantis sukneles ieškoti tokių siluetų, kurie vizualiai daugiau apimties suteikia apatinei kūno daliai. Beje, stačiakampio figūros moterys gali drąsiai puoštis korseto tipo palaidinėmis, puošniais pūstais sijonais. Tai suteiks figūrai taip trokštamų apvalumų. Vengti itin prigludusių ir tiesiai kirptų drabužių. Tad neverta rinktis šį sezoną madingų tube palaidinių ir slip suknelių.

 

Apversto trikampio figūros tipas. Būdingi už klubus platesni pečiai. Žymios moterys, besididžiuojančios apversto trikampio figūra, yra Demi Moore, Naomi Campbell, Renée Zellweger, Angelina Jolie. Tokią figūrą subalansuoti padeda boyfriend stiliaus džinsai, A silueto sijonai ir plačios kelnės aukštu juosmeniu. Vengti apvalių iškirpčių, o marškinius ir švarkus dėvėti šiek tiek prasegtus. Šią vasarą itin madingi stambūs raštai. Toks marginimas puikiai tinka apversto trikampio figūros tipui. Jo savininkės gali puoštis plačiais margintais sijonais, plačiomis kelnėmis itin aukštu liemeniu, plačiais ilgokais šortais. Taip pat puikiai atrodys trumpi švarkeliai, derinami su plačiais sijonais ar džinsais. Stilistai pataria vengti ispaniško tipo suknelių su raukiniais viršuje, horizontaliai dryžuotų palaidinių, marškinių pūstomis rankovėmis ar per didelių švarkų.

 

Autorius Eglė Stratkauskaitė