Monika Lin

Atlikėja Monika Linkytė daugumai žinoma dėl savo jautrių ir jausmingų dainų – turbūt dėl to ji tokia artima ir atpažįstama klausytojams. Dar visai neseniai kartu su Leonu Somovu išleidusi du naujus kūrinius Monika džiaugiasi, kad atrado savo aistrą ir jos gyvenimas yra muzika. Bet be kūrybos, atlikėja labai daug keliauja, ieško įvairių patirčių, stengiasi dar geriau pažinti save ir pasaulį. Neseniai Monika savanoriavo Nepale, kuriame įgavo neįkainojamos patirties, o apie įspūdžius ir pavojingus nuotykius patirtus ten šį trečiadienio vakarą pasakos laidoje „Šeškinės 20“.

 

Atlikėja planavo keliauti ir užsiimti savanoryste porą savaičių, bet nuvykus į Nepalą planai pasikeitė. Ji neslėpė, kad tokia patirtis ją sukrėtė ir iš gerosios, ir iš blogosios pusės. Atlikėja liko net porai mėnesių, o tai ją stipriai pakeitė ir privertė susimąstyti apie gyvenimą. „Išvažiavau trims savaitėms, bet prabuvau  mėnesius. Taip jau atsitinka, kai nenusiperki bilieto atgal. Buvo labai stiprus kultūrinis, emocinis šokas. Kai matai tuos vaikus, kai matai, kad tavo mokinukai, kurių yra 12, tu jiems atneši 3 saldainius, o jie visi po lygiai juos pasidalina. Arba, kad jie pasidaro žaidimą iš akmenų ir jiems gerai. Tada ir galvoji, ar man tikrai tiek daug reikia, kiek atrodo? Nes iš tikrųjų, ar ta laimė nėra čia kartu su manimi? Tikrai labai daug pergalvojau apie save, savo požiūrį“, – atvirai dalysis M. Linkytė.

 

Nors atlikėja planavo išvykti ir pabėgti trumpam nuo kūrybos, muzika vis tiek ją pasivijo. O nuostabiausia tai, kad ją, atliekančią lietuviškus kūrinius, labai pamilo vaikai ir net įsiminė dainos žodžius. „Susidraugavome, po keleto savaičių jie internete pamatė, kad aš dainuoju ir išsiprašė, kad padaryčiau koncertą. O mieliausias dalykas buvo, kad vėliau jie vaikščiodami mokyklos koridoriais dainuodavo – „Šilta, šilta“. Įspūdis ir jiems buvo pamatyti kitą žmogų iš kitos šalies ir man matyti juos“, – pasakojo Monika.

 

Pasirodo, atlikėja iš kelionės parsivežė ne tik gražius ir jautrius prisiminimus. Ji vos sugebėjo ištrūkti ir išgelbėti kitus iš vos liūdnai nepasibaigusios katastrofos. „Nepale važiavau iš vieno miesto į kitą. Mes važiuojame, naktis. Ir naktinis autobusas pradėjo degti. Niekam nerūpėjo, nors vieno žmogaus sėdynė tiesiog degė. Žodžiu, rūksta autobusas ir niekas nereaguoja. Nubėgau pas vairuotoją pasakyti, kad degam, bet kol pats vairuotojas suprato, ką norėjau jam pasakyti, praėjo nemažai laiko. Ir vien todėl, kad aš sustabdžiau autobusą, užgesinome tą gaisą, nežinau, kaip viskas galėjo baigtis“, – dalijosi atlikėja.

 

Laidoje „Šeškinės 20“ prisiminimais dalijosi ir laidos vedėjas Giedrius Savickas. Pasirodo, kelionėse galima patirti ne tik gerus nuotykius, bet ir pridaryti problemų kitiems. „Man buvo įdomus nutikimas su ryžiais. Važiuoju Vietname su motociklu, greitai važiuoju, žiūriu, ryžių kalnas supiltas ant kelio. Mane sumėtė ir aš įvažiavau, įvažiavau kaip į smėlį, visą šoną nusibrozdinau. O jie išėjo į lauką ir mušė mane, ir šaukė, nes, pasirodo, jie taip džiovino ryžius“, – apie savo nuotykius Vietname pasakojo Giedrius Savickas.

 

Dar daugiau apie muziką, kūrybą, keliones kartu su Monika Linkyte ir Leonu Somovu išgirskite jau šį trečiadienio vakarą laidoje „Šeškinės 20“, 20 val., per LNK.