Atostogų įvaizdis neatsiejamas nuo valiūkiškai susivėlusių, neklusniomis bangomis krentančių plaukų, kvepiančių sūriu jūros vandeniu. Tokius plaukus galima turėti net ir tada, kai trumpos atostogų dienos baigėsi, o gal nė neprasidėjo. Lyg vėjo ir jūros vandens nugairinti plaukai primins, kad gyvenimas gražus ir lengvas lyg Saulės vonios paplūdimyje.

 

papludimio mados

Paplūdimio šukuosena tinka bet kokių plaukų savininkėms (tiesių ir plonų arba storų ir garbanotų) ir ją nesudėtinga pasidaryti pačioms. Daugelis žmonių turi plaukus, kurie natūraliai šiek garbanojasi, krenta neklusniomis bangomis. Paplūdimio įvaizdžio esmė – paryškinti natūralias garbanėles. Šukuosena suteikia plaukams apimties ir padeda suvaldyti plaukus, todėl ji ypač tinka moterims, turinčioms plonus plaukus.

 

Kosmetikos pramonė siūlo įvairių purškiklių, sukuriančių atostogautojos prie jūros įvaizdį. Priemones su jūros vandeniu reikėtų purkšti ant šiek tiek drėgnų plaukų, ypač ties šaknimis ir pagniaužyti plaukus per visą ilgį. Vertėtų nepamiršti taisyklės, kad „mažiau yra daugiau“ ir nepripurkšti priemonės per daug, nes nuo druskos pertekliaus plaukai gali atrodyti nenatūraliai ir styroti į šalis. Tada leisti plaukams išdžiūti natūraliai arba išdžiovinti su džiovintuvo difuzoriumi. Kai kurių plaukų stilistų nuomone, paplūdimio šukuoseną reikėtų formuoti antrą dieną po plaukų trinkimo. Šaknis šiek tiek papurkšti sausu šampūnu ir priemone su jūros vandeniu ir džiovinti, formuojant purias garbanas.

 

Purškiklį su jūros vandeniu nesudėtinga pasigaminti namuose pagal žemiau esantį receptą. Tačiau, nors paplūdimio bangos atrodo labai žaviai, purškiklio su jūros vandeniu nerekomenduojama naudoti kiekvieną dieną, nes ilgainiui jis gali išsausinti plaukus ir galvos odą. Žala plaukams bus mažesnė, jei jie bus papildomai drėkinami kaukėmis, kondicionieriais, nenuplaunamais balzamais ir serumais.

 

Plaukų purškiklis su jūros vandeniu

 
  • 240 ml tyro vandens
  • 2 šaukšteliai jūros druskos
  • 1 – 2 lašai plaukų kondicionieriaus arba aliejaus
  • Buteliuko su purkštuku
 

Gaminimas

 

Visų pirma būtina pažymėti, kad kuo daugiau druskos bus naudojama, tuo plaukai bus standesni. Visas sudedamąsias dalis supilti į buteliuką, užsukti dangtelį ir gerai sukratyti. Jūros vandens purškiklyje naudojama plaukus drėkinanti ir maitinanti priemonė (pavyzdžiui, kondicionierius ar arganų aliejus) neleidžia plaukams išsausėti dėl druskos. Viskas! Priemonė paruošta naudojimui ir niekuo nenusileidžia pirktinėms.

 

Kitas būdas, kad plaukai būtų lengvai banguoti, dar paprastesnis. Jam nereikia jokių papildomų priemonių. Kaip visada išsitrinkti plaukus. Plaukus padalinti į keturias dalis ir susukti aukštai keturis arba du kuodelius. Kuo daugiau kuodelių, tuo smulkesnės garbanos. Ant plaukų užpurkšti šiek tiek plaukų lako arba purškiklio su jūros vandeniu. Geriausiai šukuoseną daryti prieš naktį ant šiek tiek drėgnų (jokiu būdu ne ant šlapių, nes gali per daug išsausinti) plaukų. Rytą kuodelius išleisti ir šiek tiek paformuoti pirštais ir (arba) retomis šukomis. Kad garbanos būtų įspūdingesnės ir laikytųsi ilgiau, vėl užpurkšti truputį plaukų lako arba to paties jūros vandens purškiklio.

 

Švelnias garbanas taip pat galima suformuoti elektriniu plaukų suktuvu arba drėgnus plaukus nakčiai supinti į kasas, kurias rytą išleisti. Naudojant bet kokius elektrinius plaukų formavimo prietaisus, nepamiršti apsauginių priemonių, saugančių nuo karščio. Kokį plaukų suktuvą rinktis? Jeigu norima stambių garbanų, rinktis suktuvą plaukams su didesnėmis, platesnėmis žnyplėmis. Jeigu pageidaujama smulkių garbanėlių, rinktis elektrinį prietaisą siauresnėmis žnyplėmis.

 

Norint, kad plaukai gražiai kristų bangomis, vienas svarbiausių dalykų – tinkamas kirpimas, kuris paryškina natūralų banguotumą. Prie veido plaukai turėtų būti šiek tiek pakarpyti sluoksniais, o nugaroje – visi vienodo ilgio. Tokiems plaukams formuoti tinkamiausias apvalus šepetys.