„Mano vaikai žino, kad jų tėtis mėgsta pajuokauti, bet kad šitaip, tikrai nesitikėjo“, – juokiasi Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas ir priduria, kad jo vaikams buvo didžiulė nuostaba po Ananaso kauke išvysti tėtį.

 

3 laidos-100_553x600

 

Ir šį sekmadienio vakarą LNK televizijos eterį sudrebino laukiamiausias metų projektas „Kaukės“. Jame pasirodė dar šešios, visiškai naujos ir nematytos kaukės, ir savo pasirodymais stebino: Lūpos ir Superherojus, Avinas ir Baubukė, Ananasas ir Varlė. Po jų komisija nusprendė, kad į pavojaus zoną keliauja trys kaukės: Superherojus, Baubukė ir Ananasas. Šį kartą kaukė buvo nuimta Ananasui, o po ja slėpėsi visiems gerai žinomas operos solistas, operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas.

 

„Kai nusiėmiau kaukę ir atsisukau į komisiją, jaučiau nejaukumo ir nepatogumo jausmą. Mačiau, kad komisija jautėsi taip pat. Niekas negalėjo tikėtis, kad tokiame projekte galėtų dalyvauti žmogus iš operos“, – savo jausmų neslepia operos dainininkas Jonas Sakalauskas.

 

Anot jo, vis dar gajus mitas, kad operos žmonės pripažįsta vien klasikinę muziką ir pramoginiai televizijos šou jiems yra nepriimtini. Todėl vos sulaukęs pasiūlymo dalyvauti televizijos projekte Jonas Sakalauskas nedvejojo nė minutės.

 

3 laidos-108_800x511

 

„Noriu parodyti, kad operos solistai yra atviri visai muzikai. Ir nesvarbu, ar tai yra klasika, popsas ar metalas. Muzika juk yra visiems. Manau, kad aš, kaip operos ir baleto teatro vadovas, privalau tai rodyti savo pavyzdžiu“, – sako žinomas vyras.

 

„Be to, buvimas po kauke man nėra svetimas. Operos ir baleto teatre yra spektaklis „Čipolinas“. Jame visi artistai vaidina su kaukėmis. Todėl pagalvojau, kad jeigu po vyšniuko ar svogūno kauke gali slėptis baleto solistai, kodėl operos solistas negali dainuoti su Ananaso kauke?“ – šypsosi Jonas Sakalauskas. Maža to, garsus vyras sako, kad kas dieną visi mes slepiamės po tam tikromis, savo pačių susikurtomis kaukėmis. Ir neretai jas nusiimti nėra lengva. Taigi, kiekvienam linki visų pirma nusiimti kaukes savo viduje ir pasijausti laisviems.

 

Apie tai, su kokiais iššūkiais susidūrė dalyvaudamas LNK projekte, garsus vyras kalba be užuolankų.

 

„Taip, pakeisti savo tikrąjį balsą ir jo tembrą nėra lengva. Vis dėlto, man buvo sunkiausia susidraugauti su savo kauke ir tapti visai kitu žmogumi. Pagalvokite, jeigu jus įkištų į Arvydo Sabonio kūną, kaip jūs jaustumėtės? Tai va taip aš jaučiausi būdamas Ananasu. Turėjau pagalvoti kas tai per vaisius, koks jo skonis, kaip iš viso elgtųsi Ananasas, jeigu galėtų būti scenoje“, – savo patirtimi dalinasi Jonas.

 

„Man tokia patirtis – pirmoji gyvenime. Negalvojau, kad toks slaptumas televizijoje iš tiesų egzistuoja. Galvojau, kad galbūt viskas bus šiek tiek suvaidinta ar perdėta. Bet, didelei mano nuostabai, viskas yra tiesa. Su manimi galėjo bendrauti tik keli žmonės, daugiau niekas nebuvo įleidžiamas į mano kambarį. Ir iš jo išeiti galėjau tik su kauke. Be to, net būnant su kauke man buvo uždrausta kalbėti, kad niekas negalėtų pažinti kas slepiasi po kostiumu“, – nuostabos neslepia žinomas vyras.

 

„Linkiu visiems, ne tik dalyviams ar komisijai, bet ir visiems prie televizijos ekranų įsitraukti į šį smagų žaidimą ir paspėlioti. Taip pat kviečiu užsukti į operos ir baleto teatrą. Patys pamatysite, kad iš tiesų klasikinis pasaulis labai greitai keičiasi. Noriu, kad visi ne tik nusiimtume kaukes, bet ir labiau atvertume savo širdis“, – sakė Jonas Sakalauskas.

 

Nuotraukos: Svetlana Bolnienė