Žiūrimiausia sezono televizija LNK pasirašė sutartį dėl naujo televizijos formato teisių Lietuvoje. Tai bus jau trečias užsienio laidos formatas, kurį pastaruoju metu įsigyja LNK. Netrukus televizijos eteryje pasirodys pagal Lenkijos televizijos TVN scenarijų kuriamas serialas „Kriminalistai“, jau filmuojamas naujas realybės dokumentikos serialas „K11“, kurio formatas nupirktas iš Vokietijos televizijos milžinės „ProSiebenSat.1 Media AG”. Naujausias LNK pirkinys  – iš pasaulyje pirmaujančios TV laidų ir formatų kūrėjos „Endemol“ įsigytas atkurtosios realybės žanro formatas „Real Life“ („Tikras gyvenimas“).

Atkurtosios realybės žanras, kuriam ir atstovauja „Tikrasis gyvenimas“, pirmą kartą ekranuose pasirodė 2003 m. ir nuo to laiko vis labiau populiarėja visame pasaulyje. Žiūrovams patinka sekti ne išgalvotus, o tikrus įvykius, kurie atkurti kaip vaidybinis filmas. Dėl patrauklaus dramos ir dokumentikos mišinio, herojų, kuriuose nesunku atpažinti save ir artimuosius, dokumentinė drama tampa populiari ir laukiama.

Juk neretai realūs įvykiai būna daug patrauklesni ir mažiau nuspėjami nei įdomiausi serialai ar filmai. Dokumentinio realybės serialo „Tikras gyvenimas“ pagrindą sudaro ryškios tikro paprastų žmonių gyvenimo istorijos.

Istorijas atkuriantys aktoriai nevaidina pagal scenarijų, kaip paprastuose serialuose. Jų darbas labiau grindžiamas originaliąja Stanislavskio sistema – aktorius detaliai supažindinamas su siužetu, jam siūloma įsijausti į savo personažą ir veikti, kalbėti, natūraliai reaguoti taip, kaip to reikalauja situacija. Toks kūrybos būdas suteikia siužetui nuoširdumo, autentiškumo, o žiūrovas jaučiasi susijęs su ekrane besirutuliuojančiais dramatiškais įvykiais.

Pirmieji filmai yra ekranizuotos tikros istorijos. „Pirmosios meilės aukos“ – apie merginą, sužinojusią, kad jos tėvas turi beveik vienmetę su ja meilužę, apie jos motiną, kuri, norėdama susigrąžinti vyrą, ryžtasi plastinei operacijai, vos nekainavusiai jai gyvybės, ir apie vyriškį, patekusį į sudėtingą su šantažu susijusią padėtį.

„Motinos palaidūnės sugrįžimas“ – filmas apie tai, kaip į žinomo chirurgo gyvenimą grįžta motina, kuri jį, dvylikametį, buvo palikusi. Ar jis galės jai atleisti? Ir ar ją priims jo žmona? „Metas atleisti“ – buvęs vyras, prieš 10 metų palikęs šeimą, kreipiasi į paliktą žmoną su prašymu padėti: jo jaunesniajam sūnui skubiai reikia operacijos. Kaip pasielgs moteris?

Formatą „Tikras gyvenimas“ sukūrusi kompanija „Endemol“ nuo 1994 m. pasaulyje pirmauja pagal pramoginių televizijos laidų kūrimą, yra stambiausia nepriklausoma televizijos laidų kūrėja. Kompanija yra tokių žinomų ir visame pasaulyje populiarių šou formatų autorė, kaip kad „Big Brother“ („Didysis brolis“), „Deal or no deal“ („Taip arba Ne“), „Extreme Makeover: Home Edition“, „Star Academy“, ir „Wipeout“ .

Nuolat pasipildančioje „Endemol“ bibliotekoje yra tokie pasaulinio masto hitai kaip „McLeod’s Daughters“ („Makleodo dukterys“), „Wire in the Blood“ („Įtempta styga“), „Secret Diary of a Call Girl“ („Slaptas merginos pagal iškvietimą dienoraštis“) ir daugelis kitų.

Lietuvoje formatą „Real Life“ įgyvendins kompanija „VRS“, kuri praėjusią vasarą kūrė populiariausią vasaros sezono serialą „Namai kur širdis“, rodytą per LNK.