Žinomi Lietuvos žmonės laidoje „KK2 penktadienis“ prisimins, kokius darbus jiems teko dirbti emigravus į Didžiąją Britaniją bei kitas lietuvių pamėgtas valstybes. Radistas Jonas Nainys pirmą kartą į Jungtines Amerikos Valstijas išvažiavo 2004 metais, ten teko dirbti juodžiausius darbus bei susidurti su įvairiais netikėtumais.

 

JONAS_NAINYS

Šį penktadienio vakarą 19 val. 30 min. LNK laidoje Jonas atskleis, kad pirmoji kelionė į JAV buvo jo pirmoji kelionė į užsienį. Iki to laiko vaikinas sakė nebuvęs jokioje svečioje šalyje, tik kelis kartus lankėsi Latvijos miestelyje Bauskėje.

 

„Pasvalyje mokiausi Petro Vileišio gimnazijoje tik prancūzų kalbą, anglų kalbos nemokėjau ir kai man buvo 20 metų – reikėjo gauti vizą, todėl aš mintinai išmokau visus 150 klausimų, kurie buvo privalomi“, – laidoje kalbės J. Nainys.

 

Nuvykus į JAV vaikino laukė daug netikėtumų: „Prieš važiuojant į JAV aš susiradau tokį Juozą per pažįstamus, jis yra Amerikos lietuvis, jam maždaug 60 metų. Nuvykus pas jį į namus jis man pasakė: „Jonai, tu gyvensi pas mane pusę metų, aš turiu tau prisipažinti – aš esu gėjus“, – apie pirmą kelionę į JAV kalbėjo J. Nainys.

 

JAV Jonas dirbo įvairius darbus – plovė indus, valė tualetus, tačiau grįžo su nemaža suma pinigų bei nusipirko išsvajotą automobilį. O 2010 metais antrą kartą lankantis JAV – oro uoste jį jau pasitiko didelis ir baltas limuzinas.

 

Kita laidos dalyvė – radijo ir televizijos laidų vedėja Simona Albavičiūtė – Bandita pasakos, kad jai teko Anglijoje skinti pomidorus.

 

„Netgi labai nemėgstamą darbą gali paversti atrakcija ir padaryti taip, kad tau būtų įdomu jį dirbti. Pomidorų šiltnamyje buvo taip, kad pirmas žmogus, kuris nuskina pirmas pomidorus – gaudavo papildomo darbo, o aš kadangi turėjau tikslą užsidirbti kuo daugiau pinigų, todėl aš greit skindavau ir taip labai greit savaitė prabėgdavo“, – pasakojo S. Albavičiūtė.

 

„Septintą valandą vakaro eidavome miegoti, o 3 valandą ryto jau eidavome dirbti“, – laidoje „KK2 penktadienis“ pasakojo S. Albavičiūtė.

 

„KK2 penktadienis“ apie emigraciją pasakos net 17 metų JAV praleidęs Arvydas Vilčinskas, Latvijoje gimusi ir užaugusi bei dabar Lietuvoje gyvenanti Baiba Skurstenė – Serdiukė bei kiti Lietuvoje žinomi žmonės.