Neseniai pasaulis neteko legendinio JAV krepšinio žaidėjo – Kobė Bryanto. Jis žuvo per sraigtasparnio katastrofą. Kviečiame prisiminti šio žymaus vyro, praminto Juodąja Mamba, gyvenimo istoriją ir kodėl jis buvo legendinė NBA figūra.

 

Kobe Bryant

Trumpa biografija

 

Kobė Bryantas gimė 1978 metų rugpjūčio 23 dieną Filadelfijoje. Jo tėvas buvo krepšininkas Joe Bryantas, o motina buvo kito krepšininko, Chubby‘io Coxo, sesuo. Kai Kobei buvo šešeri metai, šeima persikraustė į Italiją, kur žaidė jo tėvas. Todėl jaunasis krepšininkas (pradėjo žaisti krepšinį nuo 3 metų) nuo vaikystės mokėsi italų ir ispanų kalbų. Gyvendamas Europoje jis susidomėjo futbolu, todėl, jeigu nebūtų tapės krepšininku, būtų tapęs futbolininku. Mėgstamiausias jo futbolo klubas buvo „AC Milan“. Kobė Bryantas žuvo per sraigtasparnio katastrofą 2020 metų sausio 26 dieną.

 

Pasirodymai „NBA“ – visa karjera viename klube

 

1996 metais Kobė Bryantas buvo pakviestas žaisti NBA naujokų biržoje. Jam net nereikėjo pirmiausiai įstoti į universitetą, nes prie NBA prisijungti gabus jaunuolis buvo pakviestas tiesiai iš mokyklos. Ten Šarlotės „Hornets“ komanda jį išrinko 13-tuoju numeriu. Tačiau po susitarimo su Los Andželo „Lakers“ nedelsiant buvo išmainytas į šį klubą. Žaidžiant būtent šiame klube ir praėjo visa Kobės Bryanto karjera.

 

Rekordai ir pasiekimai

 

Žaisdamas kartu su Los Andželo „Lakers“ komanda Kobė Bryantas 5 kartus tapo NBA čempionu – 2000, 2001, 2002, 2009, 2010. Jis buvo 18 kartų pakviestas į visų „NBA“ žvaigždžių rungtynes. 2008 metais jis tapo geriausiu reguliariojo sezono žaidėju (MVP) ir jau kitą sezoną jis jau buvo išrinktas NBA finalo naudingiausiu žaidėju (MVP). 2020 metais Kobė Bryantas vėl buvo išrinktas NBA finalinių serijų naudingiausiu žaidėju (MVP). Per pastaruosius dvejus metus Los Andželo „Lakers“ tapo čempionais daugiausiai dėl nuostabaus Kobės Bryanto žaidimo.

 

Kitas apdovanojimas, kurį Kobė gavo 2008 metais, buvo Pekino olimpinių žaidynių aukso medaliai. 2012 metais Londono olimpinėse žaidynėse K. Bryantas, kaip JAV komandos narys, pakartojo šį laimėjimą.

 

Būdamas 34-erių metų ir 104 dienų K. Bryantas tapo jauniausiu lygos istorijoje žaidėju, pelniusiu 30 tūkst. taškų. Kobės sąskaitoje iš viso yra 32310 taškų. Iki 2020 metų sausio 26 dienos tai buvo trečiasis NBA rodiklis. Tą dieną šį pasiekimą pranoko LeBronas Jamesas. Įdomus faktas, kad ant LeBrono Jameso sportbačių užrašyta „Mamba amžinai“.

 

2006 metais per rungtynes su Torontu K. Bryantas surinko 81 tašką (55 – antrajame kėlinyje per 24 minutes). Tai yra antrasis rodiklis NBA po Wilto Chamberlaino, kuris per 100 rungtynių pelnė 100 taškų.

 

Paskutiniame savo karjeros mače prieš „Jutą“ 2016 metų balandžio 14 dieną Bryantas surinko 60 taškų. Jis tapo seniausiu žaidėju, kuriam įteiktas šis ženklas. Kobė taip pat buvo pirmasis lygos istorijoje, kuriam pavyko surinkti tiek daug taškų per atsisveikinimo varžybas.

 

Slapyvardis Juodoji Mamba

 

2005 metais pats Kobė Bryantas susigalvojo slapyvardį. Jis nusprendė save vadinti Juodąja Mamba. Netrukus ši pravardė tapo nuo jo nebeatsiejama. Žurnalistams savo pasirinkimą jis paaiškino taip: „Mamba gali padaryti iš eilės daugybę įkandimų 99 % tikslumu. Ir tai yra toks pasirodymas, kurio aš noriu pasiekti kaip krepšininkas. 2014 metais Kobė prisipažino, kad susigalvoti slapyvardį jį įkvėpė filmas „Nužudyti Bilą 2“, kuriame buvo išsamiai apibūdinta gyvatė juodoji mamba: „Mane sukrėtė šis gyvūnas, todėl ieškojau papildomos informacijos ir skaičiau apie jį“.

 

Asmeninis gyvenimas

 

2001 metų balandžio 18 dieną jis vedė 19-metę meksikiečių šokėją Vanessą Lane. Ceremonijoje nedalyvavo nei Bryanto tėvai, kurie buvo prieš vestuves, nei jo seserys, nei komandos draugai. Jie turėjo keturias dukras. Natalia Diamante gimė 2003 m. sausio 19 d. Antroji dukra Gianna Maria-Onore gimė 2006 m. gegužės 1 d. Trečioji dukra Bianka Bella gimė 2016 m. gruodžio 5 d., o ketvirtoji dukra Capri Kobe gimė 2019 m. birželio 20 d. Kartu su tėvu per sraigtasparnio katastrofą žuvo ir 13-metė Kobės dukra Gianna Maria-Onore.