Žmonės visada trokšta žinoti, kas jų laukia ateityje. Tačiau gyvenimo dėsniai slepia būsimus įvykius po stora paslapties skraiste. Tik nedaugeliui ir itin retai pavyksta pamatyti, galbūt ir nuspėti, kas bus. Kas buvo tie išskirtiniai pranašai ir ką jiems pavyko numatyti?

 

nostradamas

Tana Hoy ir išpuoliai Oklahomoje

 

Amerikietis T. Hoy gimė turėdamas išskirtinį talentą. Vyras geba girdėti angelų sargų, mirusių artimųjų, dvasių ir aukštesnių jėgų balsus. Kartais jam netgi pavyksta pamatyti juos ir pabendrauti. Nuo mažų dienų Tana mėgdavo žaisti su nematomais draugais. Tačiau tik vėliau suprato, kad iš tiesų jie yra antgamtinės jėgos, atkeliavusios iš anapusinio pasaulio. Būtent jos 1995 m. perspėjo pranašą apie teroristų išpuolius Oklahomoje. Norėdamas perspėti visuomenę, T. Hoy pranešė apie tai vienoje radijo laidų. Praėjus vos 1,5 val., išties įvyko Timothy McVeigho surengtas išpuolis. Per bombardavimą žuvo 168 žmonės. Iki rugsėjo 11-osios įvykių tai buvo kruviniausias išpuolis JAV. Kalbama, kad apie šį įvykį T. Hoy gerokai anksčiau bandė perspėti FTB pareigūnus. Deja, pastarieji į tai nekreipė jokio dėmesio.

 

Jeffry R. Palmerio tarptautinė šlovė

 

Iš Australijos kilęs Jeffry R. Palmeris žinomas kaip kelių knygų, susijusių su paranormaliais reiškiniais ir metafizika, autorius. Apie asmeninį pranašo gyvenimą nežinoma beveik nieko. Užtat apie jį kur kas garsiau kalba jo paties darbai – visuotinės pranašystės ir straipsniai, kurie mielai spausdinami populiariausiuose žurnaluose. Kodėl ir kaip išgarsėjo J. R. Palmeris?

 

Pranašas išsakė tikrai ne vieną ateities spėjimą. Kai kurie iš jų neišsipildė, tačiau kiti amžiams įrašė jo vardą į istoriją. J. R. Palmeris itin tiksliai numatė 2004 m. gruodžio 26 d. ugnikalnio išsiveržimą ir dėl to Indijos vandenyne kilusį milžinišką cunamį. Vandenyno banga užliejo ilgą Indonezijos pakrantę ir nusinešė apie 230 000 žmonių gyvybių iš 14 valstybių. Pranašas taip pat perspėjo pasaulį apie Šiaurės Korėjoje išbandomą branduolinį ginklą. Vis dėlto didžiausio visuomenės dėmesio Jeffry sulaukė po to, kai numatė 2005 m. JAV praūžusį uraganą Katrina. Beveik 2 000 gyvybių nusinešusi stichinė nelaimė laikoma vienu kruviniausių uraganų Amerikos istorijoje.

 

Fenomenalus miegantis pranašas

 

Kas jis? Tai Edgaras Cayceʼas, gyvenęs XX a. viduryje ir išpranašavęs kone viską – nuo pasaulinių karų iki pasikėsinimų į prezidentus.

 

Iš pirmo žvilgsnio E. Cayceʼas buvo paprastas amerikietis – dviejų vaikų tėvas, fotografas ir sekmadieninės mokyklos mokytojas. Tačiau palaimintas ir neeilinio aiškiaregystės talento. Vyras gebėdavo pasinerti į tam tikrą transo būseną, kurioje išnykdavo erdvės ir laiko ribos. Kiekvieną pranašystę Edgaras tarsi perskaitydavo kaip knygos skyrių. Pasinėrusio į transą E. Cayceʼo buvo galima klausti bet ko, kas tuo metu domino. Negana to, šie pranašo „skaitymai“ vykdavo stebint keliems asmenims, kartais ir įrašinėjami. Bene garsiausias XX a. pranašas numatė Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų pradžią bei pabaigą, Didžiąją depresiją JAV, prezidentų Franklino Roosevelto bei Johno Kennedy mirtis ir jų aplinkybes. Apie 60 % Edgaro pranašysčių išsipildė.

 

Astrologė Jeane Dixon

 

Būsima astrologė gimė vokiečių emigrantų šeimoje. Būdama maža iš vieno čigono sulaukė neįprastos dovanos – krištolinio rutulio. Tas pats čigonas, pažvelgęs į Jeane delną, išpranašavo, kad ateityje ji bus garsi aiškiaregė. Ši pranašystė išsipildė.

 

Ištekėjusi J. Dixon įsitraukė į vyro verslą. Gyvenimas pasisuko kita linkme, kai 1956 m. žurnalui „Parade“ ji pranešė, kad 1960 m. rinkimus laimės demokratų partija, tačiau išrinktas prezidentas nespės ilgai pasidžiaugti kadencija, nes į jį bus pasikėsinta, galbūt netgi mirs. Tais metais JAV prezidentu tapo Johnas Kennedy, kuris netrukus buvo nužudytas. Jeane taip pat gana tiksliai išpranašavo ir lygių teisių kovotojo Martino Lutherio Kingo nužudymą. Deja, kur kas daugiau jos pranašysčių neišsipildė. Kritikai netgi išpopuliarino garsiąją frazę – „Dixon efektas“, kuri simbolizavo tai, kad žmonės linkę pamiršti nesėkmingas pranašystes už vos kelias pasitvirtinusias. Nepaisant visų apkalbų, aiškiaregės patarimais vadovavosi ir pirmoji JAV valstybės ponia Nancy Reagan.

 

Rašytojas ar pranašas?

 

Samuelis Clemensas kur kas geriau žinomas kaip Markas Twainas. Tiesa, labiau išgarsėjo grožinės literatūros kūriniais negu aiškiaregystės dovana. Tačiau keletas galbūt nuojautos padiktuotų spėjimų leidžia jį priskirti prie stulbinančiai išsipildžiusių pranašysčių autorių.

 

Pirmiausia Markas pasaulį nustebino neįtikėtinai tiksliai nuspėjęs savo mirtį. Rašytojas gimė 1835 m., kai Visatoje buvo galima išvysti Halio kometą. Sulaukęs pripažinimo, M. Twainas galbūt juokais, o gal rimtai prasitarė, kad šį pasaulį paliks tuomet, kai vėl bus galima išvysti dangaus skliaute tą pačią kometą. Žinoma, žmonija galėjo tuo įsitikinti tik tuomet, kai kūrėjas iškeliavo amžinybėn.

 

Antra fenomenali M. Twaino pranašystė buvo susijusi su jo broliu. Kelias dienas iki nelaimės jis susapnavo savo brolį mirusį, gulintį pašarvotą sesers kambaryje su gėlėmis ant krūtinės. Netrukus įvyko garlaivio avarija, kuriame dirbo rašytojo brolis. Jis žuvo… Atėjęs atsisveikinti su broliu, M. Twainas jį išvydo lygiai tokį pat, kaip regėjo sapne.

 

Dviguba dvynių jėga

 

Identiškos dvynės ir aiškiaregės? Taip, tai amerikietės Linda ir Terry Jamison. Daug metų jos kentėjo nuo įvairių ligų ir patyrė ne vieną gydymą. Galiausiai abi susidomėjo budizmu. Tikriausiai tai ir buvo lemtingas gyvenimo įvykis, po kurio abi teigė atradusios naują gyvenimo prasmę, įkvėpimą bei motyvaciją. Pamažu atsiskleidė ir neįtikėtinos psichikos galios. Linda ir Terry tvirtina, kad abi turi vieną sielą…

 

Sakoma, kad garsiosios dvynės išpranašavo šiurpiuosius 2001 m. rugsėjo 11 d. įvykius Niujorke, išpuolius Pentagone, kompanijos „Sony“ kibernetinę ataką, pastarojo laikotarpio stichines nelaimes ir netgi „Germanwings“ lėktuvo katastrofą. Dvynės taip pat numatė ir pažangą medicinos srityje. Pačios skelbiasi nuspėjusios per 1 400 pasaulinių ir su įžymybėmis susijusių įvykių.

 

Nostradamas – garsiausias visų laikų pranašas

 

Kalbant apie pasaulines pranašystes, nepaminėti Nostradamo būtų tikra nuodėmė. XVI a. gyvenęs aiškiaregys susidomėjimo sulaukia iki šiol. Jo eiliuotuose kūriniuose vis dar karštligiškai ieškoma užuominų, kas laukia žmonijos.

 

Apsiskaitęs, aukštos erudicijos astrologas ir gydytojas M. Nostradamas į save dėmesį atkreipė dar būdamas gyvas. Daug keliavęs, gydęs maro aukas ir skaitęs Rytų literatūrą pranašas įgijo nemažai žinių. Tuo metu mokslas buvo tampriai susijęs su ezoterika, todėl ir Nostradamas domėjosi šia sritimi. Šlovės sulaukė išsipildančiomis aktualiomis politinėmis pranašystėmis. Visgi po poros metų pasirodė veikalas „Magistro Mišelio Nostradamo pranašystės“, kuriame aiškiaregys susikoncentravo į ateities spėjimus. Tačiau juos parašė eiliuota kalba, kurioje netrūksta (ne)specialiai įveltų klaidų, naujadarų ir paslaptingų užuominų. Nepaisant sunkumų bandant iššifruoti Nostradamo pranašystes, teigiama, kad astrologas puikiai nuspėjo Napoleono iškilimą, Saddamo Husseino bei Osamo bin Ladeno sukeltą pavojų iš Rytų, A. Hitlerio tironiją ir netgi rugsėjo 11-osios išpuolius. Suskaičiuojama daugiau nei 1 000 prancūzų gydytojo pranašysčių. Iki šiol tyrėjai teigia išsiaiškinę vos pusę jų. Taigi atsakymas į klausimą, kas laukia žmonijos, vis dar gali slypėti paslaptinguose Nostradamo raštuose.